04 Ekim 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Fazıl Çiftçi sana hakkımı helal etmedim bilesin mahşerde buluşuruz!
  • Engelli hastayım 39 yaşımda thy den işten atıldım verimsizmişim KOSKOCA THY ye engelli hasta olarak fazla geldim sanırım hastalanınca yakışmadım artık HAYATIMIZ ZOR GEÇİYOR ZATEN ENGELLİ HASTA OLARAK BİRDE BUNLARI YAŞIYORUZ 19 yaşımda başladım uçak bakım teknisyeniydim sağlıkla uzun seneler uçaklarda çalıştım fakat son senelerimde hastalandım polinöropati ellerim ayaklarımdan güçsüzleştim eskisi gibi çalışamadım istemediler uğraşan alay edenler oldu mecbur kaldım işten atılmaktan korktum engelli raporu çıkardım gözükmeyen hastalığım resmileşir inanırlar uğraşmazlar bu seferde 37 yaşımda emekliliğin dolmuş insan kaynakları yöneticime yollamış oda emekli edilsin demiş son 2 sene işten çıkarmaya çalıştılar hep sakinleştirici ilaçlarla dayanmaya çalıştım ilaçlardan hafıza kaybı yaşadım kim işe alır artık beni 40 yaş üstü ağır hastayım VEFA anlayışlı merhametli yönetici anlayış bekliyorum heran sizde Engelli olabilirsiniz Allah cc büyüktür tek isteğim eski işime geri dönmek çalışmak
  • Başkanların hepsi Ali Serdar ın adamları eski çalışma arkadaşları yada yandaş. Müdürler de öyle. Biat ve yalakalık ile terfilik var. Müdürler den birkaç tanesini çıkarın hiçbiri biriminin ne iş yaptığını bilmez işin uzmanı değildir. Yazmakla bitmez. Hilyemi Emremi sevilaymı oğuzmu çelebi mi. İsmail Özgür yıllardır buraya ne yaptı sadece ağzı iyi laf yapıyor. Merve Darıcı ekibi en iyi adamları ondan dolayı ayrıldı. Bitmez bunlar.
  • Gönder...
  • Ali Bey, sendika nedeni ile çıkarım yapılınca en çok sesi ben çıkaracağım dediniz! Ama sizi göremiyoruz, kaleminiz yazmaz oldu Pegasus’u! Thy haksızlığına kaleminiz oynuyor da Pegasus’a neden oynamıyor? Yazmazsam istediğinizi söylersiniz demiştiniz, bizler düzgün personelleriz de isminizi çok anmıyoruz haberiniz olsun! Yoksa hep aklımızdasınız.
  • Emine demirci eski fetö üyesi. Nasıl da kadroyu alınıp yönetici yapıldı. Gerçek THY lilerin başa gelmesine az kaldı.
  • Btde hergün veda maili geliyor. Buradan ayrılanlar başka şirketlerde 3 4 kat maaş alıyor. Sözde maaşları iyileştirdibiz sömürülen insanlar olduk. Arkası adamı olmayan insanların maaşını düşürmek ünvan vermemek yeni mobbing oldu. Ama ben yinede kaleyi terketmeywceğim.
  • 5 maaş alan bir yönetici. THY de gmy teknolojide genel müdür teknik de yönetim kurulunda. Başka adam yokmu. İk nin başına Neslihan Beyhan diye birini getirdi kadın şirketi yabancı danışman firmalarına eöamat etti. Bunlara ne kadar para veriliyor çıkıp anlatsın.
  • Benim kuzenim btye başvurdu güzel teklif aldı kendisine bu yorumları yazıları gösterdi. Vazgeçti çalışmaktan teklifleri kabul etmedi.
  • Sahiden bu şirketin genel müdürü yokmu. O nerede neden orada duruyor. Bilal ekşi sadece maaşını mı alıyor. Her şeyin sorumlusu Aycı olmaz Ekşi de hesap vermeli.

THY’de ahlak sorgulanıyorsa!

“Yazıyoruz da ne oluyor” sorgulamalarımızdan bir cengaver çıktı ve “Adalet ve ahlak” duygusu kalmadı diyerek THY’den istifa etti. Bunun arkası gelecek diye düşünüyorum. Biz, THY Teknik’teki yolsuzluktan, İlker Aycı’nın arkadaşına tanıdığı imtiyaza kadar her şeyi yazdık. Amma velakin kurumu düşünen yok, adalet yok, disiplin yok. Yok oğlu yok.

Türk Hava Yolları personeli iken yine doğrudan THY’nin yazılım iştirakine mühendis olarak, üstelik tüm hakları korunmak sureti ile gönderilen İsmail Karacan geçen hafta bir dolu sitem ile istifa etti. Hatırlarsanız bir bakan “Allah sonumuzu hayır etsin” mesajı yayınlayarak istifa etmişti bakanlıktan. Ona benzettim bu istifayı.

Yazılım Mühendisi İsmail Karacan “Adalet ve ahlak duygusu” kalmadı sözleri ile istifa etti. Biz bunları yıllardır yazıyoruz, açıklıyoruz, belgeliyoruz.

Ne var ki, umursamaz yönetim bildiğini okuyor.

Örneğin, arkadaş kıyağından bahsetmiştik. Hani şu Mustafa Temel Bozbağ var ya ondan. İnanın bana ne aracılar geldi. Yazmasın, konuşmasın diye. Ama onları yazmam. Onlar elçi idi. Elçiye de zeval olmaz.

Bu arada Mustafa Temel Bozbağ’a Yeşilköy’de bir daire mi desem, ofis mi desem ne desem bilemedim tutulmuş. Şimdi “kendim tuttum” der.

Bu arkadaş aylar sonra beni savcılığa şikayet etmiş. Demiş ki benim Yeni Giresun Gazetesi ile alakam yok. Ben soru sormuştum onun cevabını alalım. Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın seni ziyaret edip Yeni Giresun Gazetesi Sahibi Mustafa temel Bozbağ’ı ziyaret ettim diye yazmıştı sosyal medyasına. Ona neden cevap veremedin kıymetli Bozbağ?

Bakın ne oldu? Ak Parti Milletvekili Kadir Aydın o paylaşımı silmiş. Bende kayıt var. Ne yapacaksın nasıl açıklayacaksınız bu paylaşımı. “Aldatıldık mı” diyeceksiniz.

Garibim Yeni Giresun Gazetesi’nin sahibi görünen Fatih Öztürk Giresun’dan dava açmış. “Gazete benim” demiş. Giresun’daki tüm gazeteciler senin olmadığını söylüyor, sen muhasebe, para pul işlerine bakıyormuşsun. THY’den gelen paraları nerelere aktardığını mahkeme yüzüne okursa ne yapacaksın.

Fatih kardeşime şunu söylemek isterim. Acaba THY ile hangi yazışmayı yaptın bu reklamı alabilmek için. Mahkemeye delil olarak sunabilir misin? THY doğrudan “Fatihçim sen çok okunuyorsun, bölgenin en iyi gazetesi sensin gel sana aylık 200 Bin TL reklam ödeyelim mi” dedi?

Çivisi çıktı THY’nin. Artık dikiş tutmaz.

Ahlak sorgusuna gelince.

Adam açıklama yapıyor, “devletten bir kuruş sağlamadık” diyor. Aylarca devlet ödedi maaşları, SGK’ları. Ne diyelim böyle gelmiş böyle gider Los Angeless yolları.

Ne demek istediğimi anlayacaksınız zamanla.

THY böyle, THY Teknik AŞ’de olan biteni yazdık bir kişi çıkıp açıklama yapmadı.

Deniz Kolçak denen adamın THY Teknik’ten götürdüklerini, nicelerinin de götürmeye devam ettiğini yazdık. Kimler var işin içinde çok bilinmeyen denklem demeyeceğim, çok bilinen çok yenen kurum. Allah önce Türkiye’nin sonunu sonra da THY’nin sonunu hayır etsin.

THY’de ahlak sorgulanıyorsa!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (80)

Çiftlik ~ 7 ay önce
Fazıl Çiftçi sana hakkımı helal etmedim bilesin mahşerde buluşuruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engelli ~ 8 ay önce
Engelli hastayım 39 yaşımda thy den işten atıldım verimsizmişim KOSKOCA THY ye engelli hasta olarak fazla geldim sanırım hastalanınca yakışmadım artık HAYATIMIZ ZOR GEÇİYOR ZATEN ENGELLİ HASTA OLARAK BİRDE BUNLARI YAŞIYORUZ 19 yaşımda başladım uçak bakım teknisyeniydim sağlıkla uzun seneler uçaklarda çalıştım fakat son senelerimde hastalandım polinöropati ellerim ayaklarımdan güçsüzleştim eskisi gibi çalışamadım istemediler uğraşan alay edenler oldu mecbur kaldım işten atılmaktan korktum engelli raporu çıkardım gözükmeyen hastalığım resmileşir inanırlar uğraşmazlar bu seferde 37 yaşımda emekliliğin dolmuş insan kaynakları yöneticime yollamış oda emekli edilsin demiş son 2 sene işten çıkarmaya çalıştılar hep sakinleştirici ilaçlarla dayanmaya çalıştım ilaçlardan hafıza kaybı yaşadım kim işe alır artık beni 40 yaş üstü ağır hastayım VEFA anlayışlı merhametli yönetici anlayış bekliyorum heran sizde Engelli olabilirsiniz Allah cc büyüktür tek isteğim eski işime geri dönmek çalışmak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir dost ~ 7 ay önce
Güzel kardeşim her şeyi güzel anlatmışsın da tehlikeli sınıf iş yeri olan Teknik AŞ de bu durumda nasıl görev alabilmeyi düşünüyorsun
Teknoloji müdürleri ~ 8 ay önce
Başkanların hepsi Ali Serdar ın adamları eski çalışma arkadaşları yada yandaş. Müdürler de öyle. Biat ve yalakalık ile terfilik var. Müdürler den birkaç tanesini çıkarın hiçbiri biriminin ne iş yaptığını bilmez işin uzmanı değildir. Yazmakla bitmez. Hilyemi Emremi sevilaymı oğuzmu çelebi mi. İsmail Özgür yıllardır buraya ne yaptı sadece ağzı iyi laf yapıyor. Merve Darıcı ekibi en iyi adamları ondan dolayı ayrıldı. Bitmez bunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O kim ~ 7 ay önce
Kim bu trol. Ali Serdar konusundaki fikirler dogru olabilir. Ama şirketin en çok iş yapan müdürlerine çaktığına göre kuyruk acısı olan biri olmalı.
Emekliligi geleni ~ 8 ay önce
Gönder...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PEGASUS HAKSIZLIĞI ~ 8 ay önce
Ali Bey, sendika nedeni ile çıkarım yapılınca en çok sesi ben çıkaracağım dediniz! Ama sizi göremiyoruz, kaleminiz yazmaz oldu Pegasus’u! Thy haksızlığına kaleminiz oynuyor da Pegasus’a neden oynamıyor? Yazmazsam istediğinizi söylersiniz demiştiniz, bizler düzgün personelleriz de isminizi çok anmıyoruz haberiniz olsun! Yoksa hep aklımızdasınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hangisi masum ~ 8 ay önce
Emine demirci eski fetö üyesi. Nasıl da kadroyu alınıp yönetici yapıldı. Gerçek THY lilerin başa gelmesine az kaldı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biri ahlak mı dedi ~ 8 ay önce
Btde hergün veda maili geliyor. Buradan ayrılanlar başka şirketlerde 3 4 kat maaş alıyor. Sözde maaşları iyileştirdibiz sömürülen insanlar olduk. Arkası adamı olmayan insanların maaşını düşürmek ünvan vermemek yeni mobbing oldu. Ama ben yinede kaleyi terketmeywceğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Serdar yakut ~ 8 ay önce
5 maaş alan bir yönetici. THY de gmy teknolojide genel müdür teknik de yönetim kurulunda. Başka adam yokmu. İk nin başına Neslihan Beyhan diye birini getirdi kadın şirketi yabancı danışman firmalarına eöamat etti. Bunlara ne kadar para veriliyor çıkıp anlatsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık bt ye ~ 8 ay önce
Benim kuzenim btye başvurdu güzel teklif aldı kendisine bu yorumları yazıları gösterdi. Vazgeçti çalışmaktan teklifleri kabul etmedi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilal ~ 8 ay önce
Sahiden bu şirketin genel müdürü yokmu. O nerede neden orada duruyor. Bilal ekşi sadece maaşını mı alıyor. Her şeyin sorumlusu Aycı olmaz Ekşi de hesap vermeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000