27 Mayıs 2013, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • TOPÇUNUN avukatımısın kardeşim. Neden olacak. Topçu ne bakan ne de başbakan yardımcısı dinliyor ve ricalarını yerine getirmiyor. Adam sadece Başbakanlık ile muhatap. Bir bakanın yakınını almamıştır nerdeyse. Ama kendine ait tüm yeğenlerini, eniştelerinin yeğenlerini , köylülerini işe almış ve 1 yıl gibi kısa sürelerde çoğunu yönetici yaparak iyi maaşlar almasını sağlamıştır.
  • sizde yazı yazarken yansız olup topçuyu savunacağınıza birazda işçiye hak verseniz grev kötüye gidiyormuş merak etmeyin grev kazanıldığında okunmayan bir haber sitesi olacaksınız
  • CÜMLETEN ALLAH HELAK ETSİN BUNLARI. BUNLARIN ARASINDA SEÇİM YAPMAK ŞU ŞEKİLDEDİR: BİR ADAMIN ÖLMEK İÇİN ZEHİRMİ İÇSEM,KAFAMAMI SIKSAM, KAMYONUN ALTINAMI ATSAM, YÜKSEK YERDENMİ ATLASAM,BIÇAKMI KULLANSAM GİBİ BİŞEY. ALLAHIM TOPYEKÜN HESAP GÖRÜRSE DAHA MAKBULE GEÇER. ESKİDEN ORTADA BİR SİNİ VARDI,YÖNETİME HER GELEN BU SOFRADAN YER GİDERDİ,ŞİMDİ İSE HEM YEMEĞİ YİYORLAR HEMDE SİNİYİDE ALIP GİDİYORLAR. ALLAH PONTUSLARDAN KURTARSIN MEMELEKETİ BİRANÖNCE.
  • Hç Topçu'nun, havacılık ve de hava taşımacılığının elifini bile bilmeden bulunduğu konuma gelmesi ilginçtir. Kenti Rize'de yaptığı bir konuşmasında, havacılığı sonradan öğrendiğini belirtti. Yani hiç bilmeden geldi oturdu o koltuğa. Peki kim oturttu onu o koltuğa? Acemi Nalbant .......................... örneği gibi. Yüzde yüz özelleşmediği sürece, THY Topçu ve onun gibilerinin arpalığı olacaktır.
  • taraftar gibi olduk da, gerçekten topçu'nun üzeri çizildi ve şu grev işleri bittiği an yol verilecek kendisine. topçu hükümetin kötü polisiydi, bütün pis işleri yaptı, şimdi iyi polis gelecek:))
  • TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ aynı zamandaTHY yönetim kurulu üyesi.Önümüzdeki seçimlerde BÜYÜKEKŞİ siyasete girip,sanayibakanı olacak.Şu an ki Sanayi Bakanının siniri bundan kaynaklanıyor. Bakanınyopratmak istediği HEDEF THY yönetiminin tümü..
  • Hos degil, adama zorla izin vermeye kalkmalar filan, topcunun insan sevgisizligi ve insanlara yaklasimindaki saygisizlik her tutumunda mevcut, insallah Kazanan Kotil olur
  • grevin 'in ikinci gününde yazdım.hamdi topçu 'nun kalemi kırıldı diye ilk sendikayı çağırdığı gün.şirketi yönetemiyosan yöneten bulunur.gerçi temel kotil'in ondan aşağı kalır yanı yokta neyse.hükümet politikası.atilay başkanım nicelerini eskitti bunlar çıtır çerez.
  • sn kotili topcuyla ayni kefeye koymak degil ayni gezegende bile yanyana gelmemeli..kotil iscisini seven sirketi iscisiyle buyumesini isteyen birisi.ama öteki tam tersi
  • Temel nasıl candanı şutladıysa topçuyuda. Şutlayacak yoksa topçuyu biri çıkar şirketten öyle bir şutlayacakki keşke temel şutlasaydı diyecek (Karadeniz fıkrası gibi oldu )

THY'Yİ NEDEN LİNÇ ETMEK İSTEDİ?

'Türk Hava Yolları'na hakkımı helal etmiyorum'... Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın bu sözlerinin, basit bir rötar eleştirisi olduğunu herhalde kimse düşünmüyordur? 

Açıkçası AKP hükümeti döneminde ilk kez Türk Hava Yolları'nın kamuoyu önünde, üstelik bir bakan tarafından linç edildiğini görüyorum.  Hem de, laf arasında ya da şakayla karışık değil, üstüne bastıra bastıra, öfkelenerek... Bakanın konuştuğu yer öyle birkaç işadamıyla, eşiyle dostuyla sohbet ettiği bir ortam da değil. MÜSİAD genel merkezinde ekonomi gazetecilerinin ödül töreninde, yani onlarca gazetecinin önünde vuku buluyor bu olay!

Bakan Çağlayan'ın, rötarlı inişten sonra havaalanından ayrılmasının üzerinden epey zaman geçmiş olmasına rağmen açıklaması sırasındaki gergin yüz ifadesi ve sinirli tavrı, bir hesaplaşma içgüdüsü ile hareket ettiğinin kanıtı gibi.

Peki Bakan Çağlayan, neden bir telefonla ulaşabileceği Hamdi Topçu ya da Temel Kotil'e sıkıntısını anlatmadı da, THY'yi medya önünde linçe kalkıştı?

Ya da şöyle söyleyelim... Bayram değil seyran değil Bakan THY'yi neden öptü?

Öncelikle şu bilgiden emin olduğumuzu aktaralım. Bakan Çağlayan, uçaktan iner inmez rötarın sebebinin lodos olduğu konusunda görevliler tarafından bilgilendirildi. Yakın geçmişe kadar lodosun Atatürk Havalimanı'nda nasıl sonuçlar doğurduğunu bildiğini düşündüğüm Çağlayan, bu bilgiden sonra lodoslu havalarda yaşanan rötarlardan THY'nin ya da herhangi bir havayolunun sorumlu olamayacağını biliyor olmalıdır. Ancak buna rağmen, THY'yi eleştirirken lodos konusuna hiç değinmeden, doğrudan THY'ye yüklenmesi, sanki rötarın sorumlusu lodos değil de THY gibi yansıtması, amacın aslında üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek olduğunu açıkça göstermiyor mu?

E peki  Bakan Çağlayan, bağcıyı neden dövsün, hem o bağcı kim?

Bu noktada bu sorunun cevabını bulabilmek için bir kaç hafta geriye gitmekte fayda var. THY'de Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile Genel Müdür Temel Kotil arasındaki kriz henüz unutulmuş değil. Grev sebebiyle kriz, şimdilik buzdolabında... THY'deki tepe yöneticilerin hükümet inisiyatifiyle o görevlere getirildiğine göre hükümet içinde Topçu'cu veya Kotil'ci olarak bölünmenin olması da kaçınılmazdır. Şu anda THY'de, dışarıdan da açıkça görüldüğü gibi bütün inisiyatif Hamdi Topçu'nun elinde ve grev sürecinde ön plana çıkan da sadece o. Burada bir parantez açmak lazım.

Eğer grev başarılı olursa geçen hafta da değindiğim gibi Topçu'nun işi hayli zorlaşacakken, Kotil'in eli 'grevi ben istemedim' diyeceği için güçlenecekti. Görünen tabloda, işler tam da Topçu'nun istediği gibi gidiyor. Ve hatta Topçu'nun beklentilerinin de ötesinde THY yönetimi için 'Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz' durumu söz konusu.. Çünkü, büyük bir sürpriz olmazsa hem grev başarısızlığa doğru gidiyor, hem de çalışanların gelecekleri açısından istemesek de, sendika neredeyse devre dışı bırakılmış durumda... Yani Topçu şu durumda hükümetin gözünde bir numara...

Hal böyleyken acaba Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Kotil karşısında güçlenen Topçu'yu yıpratmak için THY üzerinden aslında Topçu'yu vurmak istemiş olabilir mi? Kesinlikli olasılıklar arasında bu senaryo da var. Başından beri THY yönetiminin dengeler üzerine kurulduğu fikrinden yola çıkarsak, bazı dinamiklerin bu dönemde harekete geçeceği, her iki kanadında kolay kolay pes etmeyeceği aşikar... Ancak, bir kaç yıl evvel ABD'deki bir konuşması sırasında, 'Temel bey Houston'a sefer istiyorum' diyerek THY üzerinden prim yapan bir bakanın,  lodosa bağlı rötar üzerinden THY'yi vurmasına sebebi ne olursa olsun bir anlam veremiyorum...

THY'Yİ NEDEN LİNÇ ETMEK İSTEDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Pess doğrusu ~ 10 yıl önce
TOPÇUNUN avukatımısın kardeşim. Neden olacak. Topçu ne bakan ne de başbakan yardımcısı dinliyor ve ricalarını yerine getirmiyor. Adam sadece Başbakanlık ile muhatap. Bir bakanın yakınını almamıştır nerdeyse. Ama kendine ait tüm yeğenlerini, eniştelerinin yeğenlerini , köylülerini işe almış ve 1 yıl gibi kısa sürelerde çoğunu yönetici yaparak iyi maaşlar almasını sağlamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sende ~ 10 yıl önce
sizde yazı yazarken yansız olup topçuyu savunacağınıza birazda işçiye hak verseniz grev kötüye gidiyormuş merak etmeyin grev kazanıldığında okunmayan bir haber sitesi olacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 10 yıl önce
CÜMLETEN ALLAH HELAK ETSİN BUNLARI. BUNLARIN ARASINDA SEÇİM YAPMAK ŞU ŞEKİLDEDİR: BİR ADAMIN ÖLMEK İÇİN ZEHİRMİ İÇSEM,KAFAMAMI SIKSAM, KAMYONUN ALTINAMI ATSAM, YÜKSEK YERDENMİ ATLASAM,BIÇAKMI KULLANSAM GİBİ BİŞEY. ALLAHIM TOPYEKÜN HESAP GÖRÜRSE DAHA MAKBULE GEÇER. ESKİDEN ORTADA BİR SİNİ VARDI,YÖNETİME HER GELEN BU SOFRADAN YER GİDERDİ,ŞİMDİ İSE HEM YEMEĞİ YİYORLAR HEMDE SİNİYİDE ALIP GİDİYORLAR. ALLAH PONTUSLARDAN KURTARSIN MEMELEKETİ BİRANÖNCE.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 10 yıl önce
Hç Topçu'nun, havacılık ve de hava taşımacılığının elifini bile bilmeden bulunduğu konuma gelmesi ilginçtir. Kenti Rize'de yaptığı bir konuşmasında, havacılığı sonradan öğrendiğini belirtti. Yani hiç bilmeden geldi oturdu o koltuğa. Peki kim oturttu onu o koltuğa? Acemi Nalbant .......................... örneği gibi. Yüzde yüz özelleşmediği sürece, THY Topçu ve onun gibilerinin arpalığı olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
forza kotil ~ 10 yıl önce
taraftar gibi olduk da, gerçekten topçu'nun üzeri çizildi ve şu grev işleri bittiği an yol verilecek kendisine. topçu hükümetin kötü polisiydi, bütün pis işleri yaptı, şimdi iyi polis gelecek:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Davut ~ 10 yıl önce
TİM Başkanı Mehmet BÜYÜKEKŞİ aynı zamandaTHY yönetim kurulu üyesi.Önümüzdeki seçimlerde BÜYÜKEKŞİ siyasete girip,sanayibakanı olacak.Şu an ki Sanayi Bakanının siniri bundan kaynaklanıyor. Bakanınyopratmak istediği HEDEF THY yönetiminin tümü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapilan ~ 10 yıl önce
Hos degil, adama zorla izin vermeye kalkmalar filan, topcunun insan sevgisizligi ve insanlara yaklasimindaki saygisizlik her tutumunda mevcut, insallah Kazanan Kotil olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 10 yıl önce
grevin 'in ikinci gününde yazdım.hamdi topçu 'nun kalemi kırıldı diye ilk sendikayı çağırdığı gün.şirketi yönetemiyosan yöneten bulunur.gerçi temel kotil'in ondan aşağı kalır yanı yokta neyse.hükümet politikası.atilay başkanım nicelerini eskitti bunlar çıtır çerez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskidendi ~ 10 yıl önce
grevi destekleyen birisiolarak şunu söylemek isterim Atilay Ayçin nicelerini eskitmiş olabilir ama bu kez önünde elleri çok güçlü hükümet memleket kamuoyunu almış bir zümre var..Elma ile armudu karıştırmayalım lütfen..
ha ha ha ~ 10 yıl önce
pala agan önce kendını kurtarsın da cerezını sonra yesın kardesım.cerez yanında sanırsam alkol de almaktakı kafa guzel olmuş kımı cerez yeerıne koydugunun ve grev dedıgı sarlatanlığa kaç kısının geldıgınden bıle bıhaber kendı dunyasında:) hooppp aloooo aycın efendı uyann grevde bıtı baskanlık saltanatıda . yalakalarına soyle toplasın tasını targını hadıı baska sendıkaya hadı bakıyımm
karsilastirma ~ 10 yıl önce
sn kotili topcuyla ayni kefeye koymak degil ayni gezegende bile yanyana gelmemeli..kotil iscisini seven sirketi iscisiyle buyumesini isteyen birisi.ama öteki tam tersi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 10 yıl önce
Temel nasıl candanı şutladıysa topçuyuda. Şutlayacak yoksa topçuyu biri çıkar şirketten öyle bir şutlayacakki keşke temel şutlasaydı diyecek (Karadeniz fıkrası gibi oldu )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000