22 Şubat 2013, Cuma 08:21:41

ERCAN HAVALİMANI'NDA VERGİ İSYANI

Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), “Ercan Havalimanı’ndaki yolcu çıkış vergisi artışını” eleştirerek, neredeyse bilet fiyatı kadar vergi konulmasının turizmi baltalayacağını ve halkın Güney Kıbrıs’taki havaalanını tercih etmesini teşvik edeceğini savundu.
  • Bedavacılar (!) bela okumaya başlamış sonumuz hayrola...
  • ahh ahh hemde ne ah once kthy sonra ercan sırada ne var bilelim önce havaalanını peşgeşlediler sonra vergiyi bindirdiler taş yapı helal sana bitir şu hükümeti de görsünler.......YAZIKLAR OLSUN ....
  • Uzak durun gitmeyin gödermeyin.

 

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, yazılı açıklamasında, KTHY’nin iflasının ardından verilen sözlerin tutulmadığını, mağduriyetin sürdüğünü; eski KTHY çalışanlarının tazminatlarını alamadığını, İhtiyat Sandığı’na yatırılması gereken 8 milyon liranın yatırılmadığını ifade ederek, uçak bileti fiyatlarının ise nerdeyse ikiye katlandığını söyledi.

“FISTIK PARASI... ÜSTÜNE DE PARA”

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş, hükümetin ülkeyi batırmak pahasına, devlet kaynaklarını peşkeş çekmeye devam ettiğini, Ercan Havalimanı’nı da fıstık parasına verdiğini ve ihaleyi alan şirkete üstünden de para verildiğini öne sürdü.

Ercan Havalimanı’nın özel bir şirkete verilmesine rağmen iç ve dış güvenliğin devletçe sağlandığını, teknik işler ve diğer birçok hizmetin devlet tarafından karşılandığını ve bunun adının “Devlet malı deniz… ya da cevizcinin çuvalından oynama” olduğunu iddia eden Özkardaş, “yolcu çıkış vergisi altında bilet fiyatlarına getirilen artışı” eleştirdi.

Özkardaş, hükümetin kurultay ve koltuk hesabıyla 2013 yılında öngörülen istihdam sayısını doldurduğunu savunarak, sağlık sektöründe yaşanan personel eksiklikleriyle bazı servisler kapalı tutulurken, hiçbir kriter aranmadan yapıldığını savunduğu istihdamlarla kamuda verimlilikten, hak ve adaletten, ekonomik akıldan bahsedilemeyeceğini kaydetti.

Kamu-Sen Genel Başkanı Özkardaş, yaşanan siyasi kirlilik ve çirkinliklerin hesabının mutlaka sorulacağını ve hükümetin kamuoyu vicdanında mahkum edileceğini de ileri sürdü.

ERCAN HAVALİMANI'NDA VERGİ İSYANI

Facebook Yorum

Yorumlar

mutlu ~ 9 yıl önce
Bedavacılar (!) bela okumaya başlamış sonumuz hayrola...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 9 yıl önce
ahh ahh hemde ne ah once kthy sonra ercan sırada ne var bilelim önce havaalanını peşgeşlediler sonra vergiyi bindirdiler taş yapı helal sana bitir şu hükümeti de görsünler.......YAZIKLAR OLSUN ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KKTC ~ 9 yıl önce
Uzak durun gitmeyin gödermeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000