19 Şubat 2012, Pazar 09:08:51

"GEREKİRSE BAŞBAKAN'A ÇIKACAĞIZ"

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) iflasından dolayı mağdur olan İngiltere’deki 4 bin yolcunun yanı sıra turizm acenteleri, KKTC hükümetinden herhangi bir yardım göremeyince, Ankara’ya başvurma kararı aldı. Mağdurlar “Türkiye Başbakanı’na kadar gitme kararlılığında’ olduklarını bildirdi.
  • Hicbir devlet mekanizmasinin duzgun calismadigi Haklinin hakkini hicbir zaman alamadigi, Buna Yasal mekanizmalar dahil, bu yer ancak SOMALIYA olur.
  • BİZİM PARAMIZLA UÇAKLAR ALINDI . ŞİMDİ SATILINCA BİZİM CEBİMİZEMİ GİRECEK YOKSA KİMİN. AYRICA ŞEREFSİZLER GİTSİNLER İNGİLİZ BBLARINDAN İSTESİNLER. ORASI AYRI DEVLET DEGILMI USTELIK. RUMKARDEŞLERİNİZDEN İSTEYİN. HERKEZ SEVDİĞİYLE BERABERDİR. SİZDE AHİRETTE RUM VE İNGİLİZLERLE KARDEŞ OLURSUNUZ. AHİRETTE BARI YAKAMIZDAN DÜŞÜN.
  • Zeki Ziya ve burhan atakan denilen vatandaşlar yüzünden o şirket batmıştır...planlar işledi ama cin ali yemedi ;) siz anladınız önce eşşegi öldürüp öyle satın alacaktınız emme cin ali uyandı işe degilmi Zeki Ziyaaaaaaa :) sen iyi bilirsin bu işleri ama tören bitmiştir artık..
  • Bastır parayı kur havayolunu. Tutan mı var. Benim vergilerimden de elini çek! Kıbrıs'a yeteri kadar havayolu uçuyor. Fiyatlar son derece düşük. Devlet şirketi olmayınca parazit acentalar para kazanamıyor. Vatan millet edebiyatı yapıyorlar.
  • burada türkiyenin suçu yok bunu bir kıbrıslı türk olarak söylüyorum bizim hükümetimizde iş yok bizi don gömlek sokağa attı kimse hükümete dokunmuyor burada beceriksizlik bizim hükümetimizde hani yeni havayolu kuracaktı ,hani hepimizi işe alacaktı hani tazminatlarımızı verecekti hepsi yalan oldu sendika -hükümet ortaklaşa batırdı güzelim havayolunu, şimdi kimse bunun için çalışanları suçlamasın sizi de işe alsalar yok burda çok çalışan var ben istemem demezdiniz !!!
  • tc hükümeti acaba tc vatandaşı olan kthy personeline yardım etmişmi onlar haklarını alabilmişlermi de ingiltereye yardım edecek boşa uğraşmasınlar
  • tamamen duygusal yazılı arkadaşa .... öncelikle biz turkleri sevmiyorlar dedin biz neyik? turkler sadece turkiyedemi var?bizde kıbrıslı turkleriz ! Bir kıbrıslı türk olarak yazdıklarınızı protesto ediyorum....kıbrıstaki belirli bir marjinal grubun turkiyeye yaptığı saygısızlığı tüm kıbrıslı turklere mal edemezsin!!!! Tabi ki Türkiyeden yardım istenecek cünkü bütün dünyadaki Türkler Türkiyeyi Anavatan görüyor!!!!!
  • Bu KTHY'nin uçaklarını aceleyle geri iade edenler, KTHY'nin İşletme Ruhsatını bir günde iptal edenler ve KTHY'de bir günde ortak hava yolu kuracağını açıklayanlar hatta bunun için hükümetle anlaşma imzalayanlar, 14 ülkenin hava yolunu kurtarmak için onları ya satın almak veya ortak olmak için kendini parçalayan ama KTHY'ye uzaktan by,by diye el sallayanlar tarih önünde nasıl hesap verecek çok merak ediyorum. Gerçektende bu adamlar geceleri rahat uyuyabiliyormu?
  • para için hertürlü cilveyi yapan bir halk,yüzümüze karşı biz Türklerden nefret ediyoruz,siz olmadan rumlarla çok güzel geçiniyorduk diyen bir düşünce yapısı olmasına rağmen söz konusu para olunca kendi başbakanlarını bile satan bir halk malesef..
  • sen çiftlik gibi önüne geleni işe alırsın, olması gereken sayıdan fazla adam işe alınırsa ye babam ye çiftliği olursa ne olur bir yere kadar gider ondan sonra şirket şekilde olduğu gibi bybyby olur yemlikler kesilir, bir yerde durmak zorunda kalır kurunun yanında yaş da yanara gider bu iş böyle.. çok net ingilterede yaşayan yüzlerce varlıklı zengin kıbrıslı işadamı var madem ülkelerini çok seviyorlar gerçekten ispat etsinler hep Türkiye hep Türkiye ayrıca Türkiyeye de kızıyorsunuz neden karışıyor diye hadi o zaman kıbrıslı işadamları koysunlar 1 milyon dolar 100 kişi işde sana başlangıç sermayesi kıbrıs havayolunun ama yapamassınız işde.. kıbrıslı olarak..
Bir grup KTHY mağduru geçtiğimiz gün Londra’daki İngiltere Alevi Kültür Merkezi’nde (İAKM- Cemevi) düzenlenen toplantıda bir araya geldi

İAKM- Cemevi tarafından organize edilen toplantıda buluşan mağdurlar, KTHY’nin iflasının ardından bir buçuk yıl geçmesine rağmen mağduriyetlerinin karşılığı olarak hiçbir hak alamadıklarını kaydederek, yetkililerden konuya sahip çıkmalarını talep etti.

Toplantıda konuşan Cemevi Başkanı İsrafil Erbil, İngiltere’de yaklaşık 4 bin bilet sahibi yolcunun mağdur olduğunu söyledi.

Erbil, “Zor durumda kalan yolcular ve tur operatörleri KKTC Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı’na, geçen yıl Londra’ya gelen başbakan İrsen Küçük’e mağduriyetlerini anlattılar. Sorunların çözümü için sözler verildi ama hiçbiri tutulmadı” dedi.

Erbil, Cemevi olarak birçok vatandaşın kendilerine yaptığı başvurular üzerine KKTC Londra Temsilciliği ile bizzat temas kurduklarını ancak hiç bir muhatap bulamadıklarını kaydetti.

Erbil konuşmasına şöyle devam etti:
“Bu toplantının gündeme gelmesi üzerine KKTC Londra Temsilciliği’nden e- mail aldık. Bu toplantıdan sonra pazartesi günü bizzat KKTC Londra Temsilciliği’ni ziyaret ederek mağdurların durumunu anlatacağız. Netice alamazsak, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı da dahil konuyu her merciye taşıyacağız.”

(Gazete Kıbrıs)

"GEREKİRSE BAŞBAKAN'A ÇIKACAĞIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 10 yıl önce
Hicbir devlet mekanizmasinin duzgun calismadigi Haklinin hakkini hicbir zaman alamadigi, Buna Yasal mekanizmalar dahil, bu yer ancak SOMALIYA olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
BİZİM PARAMIZLA UÇAKLAR ALINDI . ŞİMDİ SATILINCA BİZİM CEBİMİZEMİ GİRECEK YOKSA KİMİN. AYRICA ŞEREFSİZLER GİTSİNLER İNGİLİZ BBLARINDAN İSTESİNLER. ORASI AYRI DEVLET DEGILMI USTELIK. RUMKARDEŞLERİNİZDEN İSTEYİN. HERKEZ SEVDİĞİYLE BERABERDİR. SİZDE AHİRETTE RUM VE İNGİLİZLERLE KARDEŞ OLURSUNUZ. AHİRETTE BARI YAKAMIZDAN DÜŞÜN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
Zeki Ziya ve burhan atakan denilen vatandaşlar yüzünden o şirket batmıştır...planlar işledi ama cin ali yemedi ;) siz anladınız önce eşşegi öldürüp öyle satın alacaktınız emme cin ali uyandı işe degilmi Zeki Ziyaaaaaaa :) sen iyi bilirsin bu işleri ama tören bitmiştir artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
Bastır parayı kur havayolunu. Tutan mı var. Benim vergilerimden de elini çek! Kıbrıs'a yeteri kadar havayolu uçuyor. Fiyatlar son derece düşük. Devlet şirketi olmayınca parazit acentalar para kazanamıyor. Vatan millet edebiyatı yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
burada türkiyenin suçu yok bunu bir kıbrıslı türk olarak söylüyorum bizim hükümetimizde iş yok bizi don gömlek sokağa attı kimse hükümete dokunmuyor burada beceriksizlik bizim hükümetimizde hani yeni havayolu kuracaktı ,hani hepimizi işe alacaktı hani tazminatlarımızı verecekti hepsi yalan oldu sendika -hükümet ortaklaşa batırdı güzelim havayolunu, şimdi kimse bunun için çalışanları suçlamasın sizi de işe alsalar yok burda çok çalışan var ben istemem demezdiniz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
tc hükümeti acaba tc vatandaşı olan kthy personeline yardım etmişmi onlar haklarını alabilmişlermi de ingiltereye yardım edecek boşa uğraşmasınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
tamamen duygusal yazılı arkadaşa .... öncelikle biz turkleri sevmiyorlar dedin biz neyik? turkler sadece turkiyedemi var?bizde kıbrıslı turkleriz ! Bir kıbrıslı türk olarak yazdıklarınızı protesto ediyorum....kıbrıstaki belirli bir marjinal grubun turkiyeye yaptığı saygısızlığı tüm kıbrıslı turklere mal edemezsin!!!! Tabi ki Türkiyeden yardım istenecek cünkü bütün dünyadaki Türkler Türkiyeyi Anavatan görüyor!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
Bu KTHY'nin uçaklarını aceleyle geri iade edenler, KTHY'nin İşletme Ruhsatını bir günde iptal edenler ve KTHY'de bir günde ortak hava yolu kuracağını açıklayanlar hatta bunun için hükümetle anlaşma imzalayanlar, 14 ülkenin hava yolunu kurtarmak için onları ya satın almak veya ortak olmak için kendini parçalayan ama KTHY'ye uzaktan by,by diye el sallayanlar tarih önünde nasıl hesap verecek çok merak ediyorum. Gerçektende bu adamlar geceleri rahat uyuyabiliyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
para için hertürlü cilveyi yapan bir halk,yüzümüze karşı biz Türklerden nefret ediyoruz,siz olmadan rumlarla çok güzel geçiniyorduk diyen bir düşünce yapısı olmasına rağmen söz konusu para olunca kendi başbakanlarını bile satan bir halk malesef..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
sen çiftlik gibi önüne geleni işe alırsın, olması gereken sayıdan fazla adam işe alınırsa ye babam ye çiftliği olursa ne olur bir yere kadar gider ondan sonra şirket şekilde olduğu gibi bybyby olur yemlikler kesilir, bir yerde durmak zorunda kalır kurunun yanında yaş da yanara gider bu iş böyle.. çok net ingilterede yaşayan yüzlerce varlıklı zengin kıbrıslı işadamı var madem ülkelerini çok seviyorlar gerçekten ispat etsinler hep Türkiye hep Türkiye ayrıca Türkiyeye de kızıyorsunuz neden karışıyor diye hadi o zaman kıbrıslı işadamları koysunlar 1 milyon dolar 100 kişi işde sana başlangıç sermayesi kıbrıs havayolunun ama yapamassınız işde.. kıbrıslı olarak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000