02 Aralık 2011, Cuma 08:20:34

İSTEYEN DEVLETE İSTEYEN KKHY'YE

Başbakan İrsen Küçük, Hava-Sen’in “KTHY Direniş Çadırı”nı ziyaret etti ve KTHY’nin eski çalışanlarından 60’ının 1 Ocak’tan itibaren devlette istihdam edileceğini açıkladı.
  • daha atılanları bitirmeden onlara nasıl söz verir anlaşılır gibi degil.namus borcu dediler namusu temizleyemediler.böyle yalanlarnan iş olmaz kardeşim..2004 yılında işten atılanlar ULUSAL BİRLİK PARTİSİNİN namusuydular ama maalesef temizleyemediler yazıklar olsunnnnnnnnnnnn....
  • maas sistemi aynı olacakmı 13.ve14.maaslar bide işe 1 ay gitmeyince maas yatacakmı***
  • HERŞEYİ HÜKÜMETLE PLANLAYARAK YAPIYOR SONRA ÇEVRESİNDEKİLERE DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR HÜKÜMETE KÜFÜR EDİYORDU ŞİMDİ NERDEYSE BOYNUNA SARILACAK YANINDAKİLERDE AYNI, SİZ GELECEK SEÇİMDE BU HÜKÜMETE OY BİLE VERİRSİNİZ YAZIKLAR OLSUN BURAN TARİH SENİ DE AFFETMİYECEK !!!
  • sonunda kazandilar istediniz kadar yorum la la la da da da kim odeycek anavatan yazik cok yazik anavatan durustler vergi versin bu yalancilara para kapsin yazik
  • KTHY NIN SADECE KIBRIS TAMI CALISANI VARDI? T.C ÇALIŞANLARI İÇİN İSTİHDAMI KİM SAĞLAYACAK ACABA?
  • BAŞLIK İSTEYEN DEVLETE İSTEYEN KKHY´YE DİYOR, PEKİ ÜYE AİDATLARI İLE YİNE PERSONELİN İHTİYAT FONLARINI[SADECE İHTİYAT FONU 8MİLYON TL]BUHAR EDEN HIRSIZ SENDİKACILARA KKTC MAKAMLARI TARAFINDAN HESAP SORULMAYACAK MI?BU NASIL HÜKÜMET BU NASIL ADALET.BAKKALDAN SAKIZ ÇALAN ÇOCUK HAPİS YATIRKEN TRİLYONLARI GÖTÜREN SENDİKACILAR VE ONLARIN AKIL HOCALARI İLKOKUL ÖĞRETMENİ DIŞARIDA HİÇ BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ DOLAŞIYORLAR.YAZIKLAR OLSUN.
  • sendika yönetimi kendilerini ocak ayında işe koyacaklar, diğerleri yandı gülüm keten helva. KTHY çalışanları bu hükümet-sendika danışıklı döğüşüne kanmayacaktır. Satılmış sendika!
60 kişilik liste sendika ve çalışanlar tarafından belirlenecek.

KTHY’nin eski çalışanlarının devlette istihdamına yönelik yeni gelişmeler üzerine 24 Şubat 2011 tarihinden beri Kurum Genel Müdürlüğü önünde Hava-Sen tarafından oluşturulan direniş çadırı kaldırıldı.

Direniş çadırının kaldırılması öncesinde eylem yerine gelen Başbakan İrsen Küçük, tüm KTHY eski çalışanlarının 2012 yılı içinde istihdam edileceklerini, bu bağlamda sendika ve çalışanların belirleyeceği 60 kişinin ilk olarak 1Ocak 2012 tarihi itibarıyla devletin çeşitli birimlerinde istihdam edileceğini bildirdi.

Küçük, geriye kalan çalışanların da 1-2 ay arayla ama mutlaka istihdam edileceğin açıklayarak, Hükümet’in sorunu bütçe olanakları içinde çözmek için uğraştığını bunun zaman aldığını belirterek herkese teşekkür etti.

İrsen Küçük, partisinin hükümete geldiği ayın içinde KTHY’nin dönüşü olmayacak bir noktadan süratle iflas sürecine girdiğini anlatarak, Kıbrıslı bir Türk olarak böyle bir olaydan üzüntü duyulmamasının mümkün olamayacağını kaydetti.

Küçük, Kıbrıs Türkü olarak yeni bir havayoluna sahip olma, yeni bir şirket kurmaya yönelik çabalarının devam ettiğine işaret ederek, yeni havayolunun kurulmasından sonra isteyenlerin bu kuruma geçiş yapabileceğini anlattı.

Küçük, bugün itibarıyla önemli olanın tüm KTHY eski çalışanlarının istihdam edilmesi olduğunu buna yönelik bugüne kadar 30 istihdam yapıldığını, 1 Ocak itibarıyla buna 60 daha ekleneceğini ve daha sonra da tümünün istihdamının tamamlanacağını kaydetti.

Tüm KTHY eski çalışanlarının istihdamını sağlayacak yasa tasarısı hazırlanarak Bakanlar Kurulu’ndan geçirilerek Meclis’e sevk edildiğini anlatan Küçük, pratik olarak bu insanların yeni işe başlayacak gibi görünmesi nedeniyle yeni maaş ıskalasına tabii olması gerektiğini ancak yasada yapılan belirli uygulamalarla maaşlar konusunda da birtakım iyileştirmelere gidileceğini söyledi.

İrsen Küçük, yasa geçene kadar en ihtiyaçlıdan başlayarak istihdamların yapılacağını, bunun için yeni mali yılda olanak yaratıldığını ifade ederek, 60 kişinin sendika ve çalışanlar tarafından belirleneceğini kaydetti.

“60 insanı siz belirleyin ay sonuna kadar bize bildirin biz de eğitimlerine göre gerekli dağılımı yaparak yeni yılda gidecekleri yeri bilerek göreve başlasınlar” diye konuşan Küçük, sorunun çözmeye yönelik süreçte uzun sabır nedeniyle tüm KTHY eski çalışanlarına teşekkür etti.

Başbakan Küçük, hükümet olarak bütçe olanakları içende hareket etmek durumunda olduklarını anlatarak, yeni havayolları kurulduğu zaman isteyenin yeni şirkette çalışabileceğini ancak ilk adım olarak herkesin istihdamının yapılacağını yineledi.

Küçük, KTHY eski Genel Müdürlüğü önünden her geçişte ve çadırda özellikle soğuk gecelerde çalışanları görmenin kendisini üzdüğünü, bu nedenle insanların evlerine gidecek olmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

İrsen Küçük, Sendika Başkanı Buran Atakan’ın çadırın kalkacağını ancak çalışanların gönlünün burada olmaya devam edeceğini açıklamasının anlamlı olduğunu belirterek, yıllarını bu kuruma veren insanların gönüllerinin oralarda olmasının normal olduğunu söyledi.

Küçük, sorunun çözümüne yönelik önerisini kabul etmeleri nedeniyle çalışanlara teşekkür ederek, “hayırlı olsun” dedi.

ATAKAN

Hava-Sen Başkanı Buran Atakan ise direniş çadırı önündeki konuşmasında, KTHY’nin 407 gün önce kapandığının herkes tarafından bilindiğini anlatarak, bu nedenle Hükümet’i eleştirdiklerini ancak Hükümet’in göreve geldiği zaman KTHY’nin iflas konusunda geriye dönüşü olan noktayı çoktan geçtiğini bildiklerini söyledi.

Atakan, Hükümet’i iflas konusunda değil ama soruna erken çözüm bulmaması nedeniyle sürekli eleştirdiklerini anlatarak, daha fazla dayanama gücünün kalmadığı konusunda en son 24 Kasım Perşembe günü bir açıklama yaptığını anlattı.

Atakan, bugün Başbakan İrsen Küçük ile yaptıkları görüşme sonucu 60 arkadaşlarının 1 Ocak 2012 tarihi itibarıyla listenin kendileri tarafından belirlenmesi konuşuyla istihdam edilmesi konusunda söz aldıklarını söyledi.

Buran Atakan, geriye kalanların ise şubat ayına kadar istihdam edilmeleri konusunda uzlaştıklarını, bu nedenle bir iyi niyet belirtisi olarak direniş çadırının bugün itibarıyla kaldırılacağını kaydetti.

Atakan, direniş çadırının fiziki olarak ortadan kalktığını ancak tüm çalışanların ruhen orada kalmaya devam edeceğine işaret ederek, 60 çalışanın 1 Ocak 2012; geriye kalanların ise şubat ayına kadar istihdam edilecek olmasının geç de olsa güzel bir olay olduğunu söyledi.

Buran Atakan, tüm çalışanların kararı memnuniyetle karşıladığına işaret ederek, içinde Kıbrıs Türkü’nün adı geçen bir havayolu şirketi kurulmasının en büyük arzuları olduğunu kaydetti.

Geç de olsa alınan karar nedeniyle Başbakan İrsen Küçük’e teşekkür eden Hava-Sen Başkanı Buran Atakan, insanoğlunun dayandığını, eleştirdiğini ancak yine aynı insanoğlu’nun tekrar başlamak ve affetmek özelliği olduğunu belirterek, direnen tüm çalışanlara teşekkür etti.
İSTEYEN DEVLETE İSTEYEN KKHY'YE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 10 yıl önce
daha atılanları bitirmeden onlara nasıl söz verir anlaşılır gibi degil.namus borcu dediler namusu temizleyemediler.böyle yalanlarnan iş olmaz kardeşim..2004 yılında işten atılanlar ULUSAL BİRLİK PARTİSİNİN namusuydular ama maalesef temizleyemediler yazıklar olsunnnnnnnnnnnn....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
maas sistemi aynı olacakmı 13.ve14.maaslar bide işe 1 ay gitmeyince maas yatacakmı***

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
HERŞEYİ HÜKÜMETLE PLANLAYARAK YAPIYOR SONRA ÇEVRESİNDEKİLERE DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR HÜKÜMETE KÜFÜR EDİYORDU ŞİMDİ NERDEYSE BOYNUNA SARILACAK YANINDAKİLERDE AYNI, SİZ GELECEK SEÇİMDE BU HÜKÜMETE OY BİLE VERİRSİNİZ YAZIKLAR OLSUN BURAN TARİH SENİ DE AFFETMİYECEK !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
sonunda kazandilar istediniz kadar yorum la la la da da da kim odeycek anavatan yazik cok yazik anavatan durustler vergi versin bu yalancilara para kapsin yazik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
KTHY NIN SADECE KIBRIS TAMI CALISANI VARDI? T.C ÇALIŞANLARI İÇİN İSTİHDAMI KİM SAĞLAYACAK ACABA?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
BAŞLIK İSTEYEN DEVLETE İSTEYEN KKHY´YE DİYOR, PEKİ ÜYE AİDATLARI İLE YİNE PERSONELİN İHTİYAT FONLARINI[SADECE İHTİYAT FONU 8MİLYON TL]BUHAR EDEN HIRSIZ SENDİKACILARA KKTC MAKAMLARI TARAFINDAN HESAP SORULMAYACAK MI?BU NASIL HÜKÜMET BU NASIL ADALET.BAKKALDAN SAKIZ ÇALAN ÇOCUK HAPİS YATIRKEN TRİLYONLARI GÖTÜREN SENDİKACILAR VE ONLARIN AKIL HOCALARI İLKOKUL ÖĞRETMENİ DIŞARIDA HİÇ BİRŞEY OLMAMIŞ GİBİ DOLAŞIYORLAR.YAZIKLAR OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 10 yıl önce
sendika yönetimi kendilerini ocak ayında işe koyacaklar, diğerleri yandı gülüm keten helva. KTHY çalışanları bu hükümet-sendika danışıklı döğüşüne kanmayacaktır. Satılmış sendika!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000