25 Mayıs 2020, Pazartesi 14:25:38

9 Milyar Euro'luk destekte yeni gelişme

Korona virüs salgını nedeniyle iflasın eşiğine gelen Alman havayolu şirketi Lufthansa ile federal hükümet arasında anlaşma sağlandı.
  • LH bu haldeyse ve bu miktarla kurtulabiliyorsa THY'yi düşünmek bile istemiyorum
  • cok iyi para. gercekten iyi. milyonlarca kisiyi kurtarmis oluyorlar, paranin bizdeki gibi bosa gitme ihtiamli de zayif. gercekten merkel son zamanlarda almanlarin basina gelmis en iyi sey.
  • hisseler uçar
  • Lufthansa Tk yi satin alsa ilk yonetim kurulunu kovar
  • alaman olaymisim bu dunyada

Korona virüs salgını nedeniyle iflasın eşiğine gelen Alman havayolu şirketi Lufthansa ile federal hükümet arasında anlaşma sağlandı. Anlaşmaya göre, hükümet, Lufthansa'ya 9 milyar Euro nakit aktaracak ve yüzde 20'lik hissenin sahibi olacak.

Yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle havayolu şirketleri iflasın eşiğine geldi. Almanya'da havayolu şirketi Lufthansa ile federal hükümet arasında kurtarma paketi konusunda devam eden görüşmelerde sona gelindi. Bugün gerçekleştirilen toplantıda hükümet ile Lufthansa arasında görüşülen yardım paketinde anlaşma sağlandığı duyuruldu. Hükümetin Lufthansa'nın yüzde 20 hissesini devralması karşılığında 9 milyar Euro ödeme konusunda anlaşmaya varıldığı ifade edildi. Ayrıca, Lufthansa Teftiş Kurulunun iki üyesi de Alman federal hükümeti tarafından belirlenecek.

Anlaşmaya göre, hükümet Lufthansa'ya 9 milyar Euro nakit aktararak yüzde 20'lik hissenin sahibi olacak. Devlet sahip olduğu bu hisselerle de şirkette önemli kararları engelleyemeyecek. Anlaşmanın hayata geçirilebilmesi için Lufthansa ile hükümetin vardığı kurtarma paketi anlaşmasının AB Komisyonu tarafından da onaylanması gerekiyor.

Öte yandan, 760 uçaklık filoya ve 138 bin işçiye sahip Lufthansa, salgın nedeniyle yüzde 20 kapasite ile çalışıyordu.

9 Milyar Euro'luk destekte yeni gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

işimiz zor ~ 2 yıl önce
LH bu haldeyse ve bu miktarla kurtulabiliyorsa THY'yi düşünmek bile istemiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kenan ~ 2 yıl önce
cok iyi para. gercekten iyi. milyonlarca kisiyi kurtarmis oluyorlar, paranin bizdeki gibi bosa gitme ihtiamli de zayif. gercekten merkel son zamanlarda almanlarin basina gelmis en iyi sey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hisse ~ 2 yıl önce
hisseler uçar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lufthansa Tk ~ 2 yıl önce
Lufthansa Tk yi satin alsa ilk yonetim kurulunu kovar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keske ~ 2 yıl önce
alaman olaymisim bu dunyada

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000