12 Ekim 2013, Cumartesi 13:57:22

KOCAELİ-İSTANBUL UÇUŞLARI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hava taksi olarak da görev yapan Seabird'e ait deniz uçağıyla havadan Kocaeli üzerinde incelemelerde bulundu.
  • Bu şirketin sahibi kimdir nedir bilmem ama, bu şirketle ilgili ne zaman haber çıksa anlaşılıyor ki bu adamın muhasebecisinden başka seveni yok. İşten ayrılanlar, maaşını alamayanlar,mahkemeye verenler,valizci diyenler ( ne demekse) mağdur yolcular... Bu kadar kısa sürede bu kadar tepkiyi alabilmekte ayrı bir maharet! Bu kadar yöneticisi ayrıldığı halde hala bir düzelme yoksa demek ki şirketteki çürük elma bu adam. Madem bu kadar yatırım yapıldı bari yerine iş bilen havacılıktan anlayan birini getirsinde yazık olmasın bu kadar emeğe.
  • Valiz prensliginden yabanci yatirimcilari ikna edip kendini havayolu sirketi muduru ilan eden; havacilikla ilgili hicbir nosyona sahip olmayan Arusan; sirket kurulusundan beri calisan nitelikli personelini de kaybetti.Hem maaslarini odemedi hem de yanindaki muhasebeciyle kendisini havacilik otoritesi zannetti.Shgm 2 ucaga izin verdigi halde yeni yatirimci adayi kurbanlarina da 3.ucagi getirdim dedi.Akli olan Seabird den uzak durur. KOCAELI Belediyesi 2 kere düşünsün arkasına bakmadan kacsin. Bursa Belediyesinden ornek alsin.
  • Seabird'un yaz aylarinda havasindan gecilmiyor, kis gelince ayazda kalmis tazı gibi belediyelere siginiyor. Gorusme yapmaya giderken de basini davet ediyor ki aklinca Kocaeli belediyesine emrivaki yapacak. Caresizlik boyle birsey demek. Isini duzgun yapanin, verdigi sozu tutanin boyle reklama ihtiyaci olmaz. Ama Seabird ne yazik ki bunu hala algilayamadi.
  • Seabirdün rezalet hizmet kalitesi var, sayın kocaeli belediyesi ben bu uçağı defalarca kullandım ve kalitesiz saygısız hizmet veriyorlar sivil havacilik standartlarında uçak yaşı 15 dir ama uçaklar 1972 model yani 39 yaşında dökülüyor klima bile yok bursa istanbul seferlerinde teknik arızadan dolayı haftalarca sefer olmadı.Bursa Büyükşehir Belediye'sini rezil etti bu firma lütfen dikkat edin, Edindiğim bilgiye göre Bursa Büyükşehir Belediyesi yaşanan mağduriyet sonucunda 3 Adet sıfır klimalı uçak almış ve Türkiye'nin her noktasında bu hizmeti verecekmiş, Çanakkale de bu işe girecekmiş ama vazgeçmiş lütfen iyi araştırın firma tam batak elemanlarının parasını bile vermiyormuş , sürekli eleman sirkülasyonu var 2012 de sivil havacılık genel müdürlüğü tarihinin en büyük bulgu yani hata usulsüzlük rekoru ile firmanın belgesini askıya almış...
  • Bu uçak 18 yolcu aliyor, dalgali denize iniş yapamaz. Kac tane Bozcaada ucusu dalgadan dolayi iptal oldu. TC-SBA yakinda kanadaya gidiyor. Yine 1 ucaga inecek. Sirketten yine Ucus işletme müdürüde ayrildi. Kacan kaçana. Yakinda Bursa ucuslari iptal olacak ondan dolayi care ariyor. Seabirdde yaşanan tamanen komedi. Maalesef gidişat iyi görünmüyor, fotodaki güneş gözlüklü arkadasda kendi dünyasinda hayaller kuruyor. Neyse yakinda mahkemem sonuçlanıyor, aylardir beklediğim parami alacagim.
  • otobüslerdeki kazık fiyatlardansa seabird daha mantıklı olur tren seferleri sonrası izmitteki tüm vatandaşlar mağdur durumda !
  • Hic olmassa 1 hafta deneyin be arkadas. Olmazsa iptal edin
  • Okeye dönüyor haberi yok
  • Yarın başlasa full dolar. İzmitten istanbula efeturda bazen bilet bulunamıyo. Trafikte cabası!!!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, hava taksi olarak adlandırılan Seabird Airlines’ın denize inip kalkabilen uçağıyla incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli-İstanbul arasında hava taksi taşımacılığının yapılabilmesi için ilgili firmayla görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

Başkan Karaosmanoğlu, Bursa-İstanbul arasında hava taşımacılığı yapan Seabird Airlines firmasına ait denize inip kalkabilen uçakla Kocaeli üzerinde incelemelerde bulundu. Seabird Yönetim Kurulu Başkanı Kürşad Arusan’dan uçak ve uçuşla ilgili bilgiler alan Başkan Karaosmanoğlu’na Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın, Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti.

Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekiler, yaklaşık bir saat boyunca İzmit Körfezi, Sapanca Gölü, Kandıra ve Karadeniz sahilleri üzerinde uçtu. Keyifli uçuşun ardından değerlendirmede bulunan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Çok güzel uçaklar. Kısa mesafede kalkış ve iniş yapabiliyor, 19-20 yolcu taşıyor. Dalgalı havalarda da iniş kalkış yapabiliyor. Havadan çok geniş ve detaylı bir inceleme yaptık. Kısa mesafeli uçuşlar için çok ideal’’ ifadesini kullandı.

Körfezin doğal bir liman özelliği taşıdığını hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Ekonomik olursa kısa mesafede uçuşlar yapılabilmesi için görüşmelerimiz devam ediyor. Biz özel sektöre yol gösterici olacağız. Buradan İstanbul Haliç’e 15-20 dakikada uçabiliyor. Kara trafiğinin yoğun olduğu yerlerde çok pratik bir ulaşım. Bizim zaten deniz kontrol uçağımız var, bu konuda yıllardır öncülük yapıyoruz’’ şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili bilgi veren firma sahibi Arusan, ‘’Sayın Başkanımız Karaosmanoğlu, zaten ülkemizde deniz-hava taşımacılığının öncülerinden. Kocaeli’de bu proje yıllar önce başlamıştı. Biz de İstanbul ile Kocaeli’ni yakınlaştırmak istiyoruz. Hava-deniz taşımacılığını küçük adımlarla Türkiye’nin her köşesine yaymak istiyoruz. Kocaeli’ne de bu hizmeti kazandırmak istiyoruz. Sanayicilerin, turistlerin, öğrencilerin kolaylıkla kullanabileceği bir hizmet’’ açıklamasını yaptı.

KOCAELİ-İSTANBUL UÇUŞLARI İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

AH SEA,VAH BİRD ~ 11 yıl önce
Bu şirketin sahibi kimdir nedir bilmem ama, bu şirketle ilgili ne zaman haber çıksa anlaşılıyor ki bu adamın muhasebecisinden başka seveni yok. İşten ayrılanlar, maaşını alamayanlar,mahkemeye verenler,valizci diyenler ( ne demekse) mağdur yolcular... Bu kadar kısa sürede bu kadar tepkiyi alabilmekte ayrı bir maharet! Bu kadar yöneticisi ayrıldığı halde hala bir düzelme yoksa demek ki şirketteki çürük elma bu adam. Madem bu kadar yatırım yapıldı bari yerine iş bilen havacılıktan anlayan birini getirsinde yazık olmasın bu kadar emeğe.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
valizprensi ~ 11 yıl önce
Valiz prensliginden yabanci yatirimcilari ikna edip kendini havayolu sirketi muduru ilan eden; havacilikla ilgili hicbir nosyona sahip olmayan Arusan; sirket kurulusundan beri calisan nitelikli personelini de kaybetti.Hem maaslarini odemedi hem de yanindaki muhasebeciyle kendisini havacilik otoritesi zannetti.Shgm 2 ucaga izin verdigi halde yeni yatirimci adayi kurbanlarina da 3.ucagi getirdim dedi.Akli olan Seabird den uzak durur. KOCAELI Belediyesi 2 kere düşünsün arkasına bakmadan kacsin. Bursa Belediyesinden ornek alsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 11 yıl önce
aklama paklama işleri olmasın ?
** ~ 11 yıl önce
doğru anladın alçaktan geçiyor
sbrd ~ 11 yıl önce
Seabird'un yaz aylarinda havasindan gecilmiyor, kis gelince ayazda kalmis tazı gibi belediyelere siginiyor. Gorusme yapmaya giderken de basini davet ediyor ki aklinca Kocaeli belediyesine emrivaki yapacak. Caresizlik boyle birsey demek. Isini duzgun yapanin, verdigi sozu tutanin boyle reklama ihtiyaci olmaz. Ama Seabird ne yazik ki bunu hala algilayamadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 11 yıl önce
Teknik bakıma gelen uçak alçak irtifadan milletin üzerindenmi geçiyor doğrumu anladım acaba
iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
Seabirdün rezalet hizmet kalitesi var, sayın kocaeli belediyesi ben bu uçağı defalarca kullandım ve kalitesiz saygısız hizmet veriyorlar sivil havacilik standartlarında uçak yaşı 15 dir ama uçaklar 1972 model yani 39 yaşında dökülüyor klima bile yok bursa istanbul seferlerinde teknik arızadan dolayı haftalarca sefer olmadı.Bursa Büyükşehir Belediye'sini rezil etti bu firma lütfen dikkat edin, Edindiğim bilgiye göre Bursa Büyükşehir Belediyesi yaşanan mağduriyet sonucunda 3 Adet sıfır klimalı uçak almış ve Türkiye'nin her noktasında bu hizmeti verecekmiş, Çanakkale de bu işe girecekmiş ama vazgeçmiş lütfen iyi araştırın firma tam batak elemanlarının parasını bile vermiyormuş , sürekli eleman sirkülasyonu var 2012 de sivil havacılık genel müdürlüğü tarihinin en büyük bulgu yani hata usulsüzlük rekoru ile firmanın belgesini askıya almış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kalite oda ne ~ 11 yıl önce
Bu teyyare salı günleri bakıma giriyormuş bilet almak istemiştim bursa için alaçatıda sahilde güneşlenirken bir salı günü oldukça alçaktan sahil boyunca alçak irtifada üzerimizden geçti bunları denetlemiyorlarmı kardeşim bu uçak bakıma geliyor sahilden geçerken alçak çekiyor bune pervasızlık fütursuzluk kardeşim ne emniyet var ne tedbir.
Süper ~ 11 yıl önce
Cok hâklisin, tam Seabirdü yazmisin ama biraz eksik, onlarida ben tamamlayayım. 2012 de SHGM tarafından AOC askıya alinma sebebleri o kadar cok ki, örnek müdürler patronun kuzeni, sevgilisi(tek tarafli ask), çocukluk arkadasi ve diğer akrabalar ama hicbiri havaci kökenli değildi. Ne günlerdi vay beeee. Kocaeli belediyesi lütfen yanlis karar vermeyin, Bursa belediyesi ile görüsün, iyice arastirin, Kürsatin inanilmaz ikna gücü vardir. gelin önce Sirketi 1 hafta gözlemleyin, herseyin mucize ile devam ettiğini görün. Ucaklar dökülüyor benden söylemesi. SHGM deniz ucaklari artsin diye biraz esnek davranıyor, sonu kötü olmasinda. Bence Seabird cok iyi kontrol edilmesi gerekli, devam yazarim ama o zaman Airport yayinlamiyor
edremıt ~ 11 yıl önce
ıstanbul edremıt arası seferlere baslasa seabırd aırlınes ın ucakları bos kalkmaz ısı bılen yok kı madem boyle bır ıs yapıyorsunuz turkıyenın tatıl yerlerını oncelık sırasına verın.
Gercekleri yaziyorum ~ 11 yıl önce
Bu uçak 18 yolcu aliyor, dalgali denize iniş yapamaz. Kac tane Bozcaada ucusu dalgadan dolayi iptal oldu. TC-SBA yakinda kanadaya gidiyor. Yine 1 ucaga inecek. Sirketten yine Ucus işletme müdürüde ayrildi. Kacan kaçana. Yakinda Bursa ucuslari iptal olacak ondan dolayi care ariyor. Seabirdde yaşanan tamanen komedi. Maalesef gidişat iyi görünmüyor, fotodaki güneş gözlüklü arkadasda kendi dünyasinda hayaller kuruyor. Neyse yakinda mahkemem sonuçlanıyor, aylardir beklediğim parami alacagim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
* ~ 11 yıl önce
Bu gözlüklü olanı patronmu oluyor ikikere bindim birdaha asla kullanmam one be uçağa bindiğin yer resmen hurdalık ya orda birde tanker var jet yakıtıymış bunları denetleyen varmı merak ediyorum güvenlik sıfır 18 kişi biniyor güvenlik kontrolü yok kimin nesi kimin fesi bilen yok çantasında ne var silahmı bombamı bilen yok allaha emanet yallah osman aklı olan uzak dursun
izmitte öğrenci ~ 11 yıl önce
otobüslerdeki kazık fiyatlardansa seabird daha mantıklı olur tren seferleri sonrası izmitteki tüm vatandaşlar mağdur durumda !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrenci ~ 11 yıl önce
bir gün sende izmit yerine bozcaada veya alaçatıya inebilirsin o zaman bu yazdıklarını hatırla
Android Uygulaması ~ 11 yıl önce
Hic olmassa 1 hafta deneyin be arkadas. Olmazsa iptal edin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 11 yıl önce
Yalvarır gibi bir halin var
deneme ~ 11 yıl önce
bu firma 2 senedir deneniyor zaten.deneme yoluyla havacılık olmuyor.
* ~ 11 yıl önce
Okeye dönüyor haberi yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
Yarın başlasa full dolar. İzmitten istanbula efeturda bazen bilet bulunamıyo. Trafikte cabası!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 11 yıl önce
İzmit'ten Bursa'ya bile sefer konabilir aslında....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000