20 Şubat 2010, Cumartesi 08:40:51

Türkiye yeni bir şirketle daha tanışıyor

Türkiye bu yaz yeni bir havayolu şirketine daha kavuşuyor. Bu hafta kurulan ‘Denizkuşu Havayolu’ (Seabird Airlines) yakında deniz uçaklarıyla Ege ve Akdeniz’de uçuşlara başlayacak.
  • Buraya yazilanlara bakiyorum da...yaziklar olsun herkese. Türkiye'de bir havayolu sirketi kuruldugu an atilan çamurun, geçilen dalganin haddi hesabi yok. Destek olunabilecekken, köstek olmak çok kolay tabii. Biraz dünya havaciligindan haberiniz olsaydi, bir takim Avrupa ülkelerine göre Türkiye'deki havacilik sektörünün ne kadar güzel gelistigini anlardiniz. Seabird:Sezonluk, mezonluk sana ne kardesim? Adam ni$ pazar bulmus, yatirim yapiyor iste. Kaç kisi böyle bir is yapmak için kafa patlatmis söyle bakalim?Borajet: Senelerdir inek otlatilan havaalanlarina uçmak istemek, Türkiye havaciligina katki degil de nedir? At gözlüklerinizi atin,cahilce yorumlardan kurtulun ve baska bakis açilarina yönelin artik.--AIR--
  • olur sen önce denyo modül sınavlarını ver.erkin korayın dediği gibi ... icat edenin yağlıca yah yah..ne anlamı var ise modulleri verince ab ye gireceğiz.senin olsun modulun.shy
  • Eğer ekibiyle beraber geliyorsa ki nasıl uçurulacak bilemiyorum; Türk Sivil Havacılığına hayırlı olsun. Kabin ve Teknisyenlerde Kanada' dan gelsin. Ehh biz Türkler' de artık Kanada'da çalışırız.
  • hem bölgesel havacılık, hem de deniz uçakları ülke için bir ihtiyaç, iki şirkete de başarılar dilerim.
  • müthiş bir iş, sektördeki açığı cok iyi analiz etmişler yıllardır projesini yaptığım fakat maddi olanaklar yuzunden sadece proje asamasında kalmış bir hayalimdir..
  • bu firma da borajet gibi patlar. Hele ki Yunan adalarina turist olayi sezonluk bir olay. Bunlardan is cikmaz
  • sevgili arkadasim is bilmedigimi yazmissin. Bak hala beklemedeyiz. O kadar elemanin maasini odeniyor, ucaklar yatiyor.Sirket halkla iliskilerde sifir.Soylentilerden gecilmiyor. Kalkipta bana para kazaniyorlar, isletmecilik boyle olur deme sivil havacilikta?? Beklemeye devam!
  • sonunda bir yatırımcı bu işin eksikliğini görmüş.İstedikden sonra bütün izinler vs. alınır,yeter ki bu iş layıkıyla planlansın.Bunu yapanlarda yurtdışı tecrübeli insanlar...Ayrıca bunu yıllardır düşünmekteydim?3 tarafımız denizlerle çevrili ama bu işi yapan çok azdı...çok güzel bir yatırım olur inşallah,THY'de çalışmış eski bir yönetici olarak takdir eder,başarılar dilerim... General Mercan
  • soru işaretli yorumcu arkadaş, o işaret gibi eğik olma da doğru dürüst yorum yap . Bilmediğin konulara ise hiç bulaşma.
  • Onlarda Bora Jet gibi ucak ve ekip kiraladilarda....ama SHGMden gerekli izin ve ucus permilerini aldilarmi? Bakin Boraya ucaklar geldi kuzu kuzu yatiyorlar apronda. Nasil isletmecilikse bu?

Hem tarifeli seferler hem de hava taksi yapmaya hazırlanan Denizkuşu, Yunan adalarına da seferler düzenleyecek. Havayolu şirketi denizden iniş ve kalkış yapabildiği için İstanbul’dan aldığı yolcularını otellerinin ya da yatlarının tam önüne indirebilecek.

Seabird Airlines’ın başında 14 yıldır ABD’de çeşitli havayolu şirketlerinde çalışan Kürşad Arusan var. Arusan, Miami’de Türk Havayolları ve Delta Airlines’da da görev almış. Son olarak deniz uçaklarının çok sık kullanıldığı Karayiplere seferler düzenleyen USA3000 Airlines’da yöneticilik yapmış.

Banyan’ın sahibi ortak

Şirketin diğer ortakları ise yemek sektöründen. Nişantaşı’ndaki ünlü Uzakdoğu restoranı Banyan’ın sahiplerinden Aslı Durukan Pasinli ve Didem Durukan, Denizkuşu Havayolları’nın kurucuları arasında yer alıyor.

Bu yaz uçuşlara başlayacak olan havayolu, Kanada’da üretilen De Havilland Twin Otter DHC - 6 deniz uçakları kullanacak. Mürettebatıyla ile birlikte iki tane uçak kiralanmış durumda. Ortalama sürati 266 kilometre / saat olan uçaklar 19 yolcu taşıyor. Menzili 1690 kilometre civarında olan deniz uçaklarının fiyatı 2 milyon dolar civarında. Uçaklar denizin yanı sıra karaya iniş yapabilecek tekerleklere de sahip.


(Milliyet)

Türkiye yeni bir şirketle daha tanışıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 14 yıl önce
Buraya yazilanlara bakiyorum da...yaziklar olsun herkese. Türkiye'de bir havayolu sirketi kuruldugu an atilan çamurun, geçilen dalganin haddi hesabi yok. Destek olunabilecekken, köstek olmak çok kolay tabii. Biraz dünya havaciligindan haberiniz olsaydi, bir takim Avrupa ülkelerine göre Türkiye'deki havacilik sektörünün ne kadar güzel gelistigini anlardiniz. Seabird:Sezonluk, mezonluk sana ne kardesim? Adam ni$ pazar bulmus, yatirim yapiyor iste. Kaç kisi böyle bir is yapmak için kafa patlatmis söyle bakalim?Borajet: Senelerdir inek otlatilan havaalanlarina uçmak istemek, Türkiye havaciligina katki degil de nedir? At gözlüklerinizi atin,cahilce yorumlardan kurtulun ve baska bakis açilarina yönelin artik.--AIR--

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
olur sen önce denyo modül sınavlarını ver.erkin korayın dediği gibi ... icat edenin yağlıca yah yah..ne anlamı var ise modulleri verince ab ye gireceğiz.senin olsun modulun.shy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Eğer ekibiyle beraber geliyorsa ki nasıl uçurulacak bilemiyorum; Türk Sivil Havacılığına hayırlı olsun. Kabin ve Teknisyenlerde Kanada' dan gelsin. Ehh biz Türkler' de artık Kanada'da çalışırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
hem bölgesel havacılık, hem de deniz uçakları ülke için bir ihtiyaç, iki şirkete de başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
müthiş bir iş, sektördeki açığı cok iyi analiz etmişler yıllardır projesini yaptığım fakat maddi olanaklar yuzunden sadece proje asamasında kalmış bir hayalimdir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
bu firma da borajet gibi patlar. Hele ki Yunan adalarina turist olayi sezonluk bir olay. Bunlardan is cikmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
sevgili arkadasim is bilmedigimi yazmissin. Bak hala beklemedeyiz. O kadar elemanin maasini odeniyor, ucaklar yatiyor.Sirket halkla iliskilerde sifir.Soylentilerden gecilmiyor. Kalkipta bana para kazaniyorlar, isletmecilik boyle olur deme sivil havacilikta?? Beklemeye devam!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
sonunda bir yatırımcı bu işin eksikliğini görmüş.İstedikden sonra bütün izinler vs. alınır,yeter ki bu iş layıkıyla planlansın.Bunu yapanlarda yurtdışı tecrübeli insanlar...Ayrıca bunu yıllardır düşünmekteydim?3 tarafımız denizlerle çevrili ama bu işi yapan çok azdı...çok güzel bir yatırım olur inşallah,THY'de çalışmış eski bir yönetici olarak takdir eder,başarılar dilerim... General Mercan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
soru işaretli yorumcu arkadaş, o işaret gibi eğik olma da doğru dürüst yorum yap . Bilmediğin konulara ise hiç bulaşma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Onlarda Bora Jet gibi ucak ve ekip kiraladilarda....ama SHGMden gerekli izin ve ucus permilerini aldilarmi? Bakin Boraya ucaklar geldi kuzu kuzu yatiyorlar apronda. Nasil isletmecilikse bu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000