03 Aralık 2019, Salı 13:01:28

Sunexpress'ten Antalya'ya rekor kapasite artışı

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in yıl dönümü çerçevesinde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, basın mensuplarıyla merkezi Antalya’da bir araya geldi.
  • Avrupanin ne kadar zibidi ac turisti varsa toplayin getirin,yoksa bu ulke nasil kalkinir.Harcadiklari para kirlettikleri suyu bile karsilamiyor.
  • Teslim edilen bagajlar kaybolur da alakadar olan yok
  • Thirty years of success in aviation and tourism.
  • hayde bre ekipler
  • EDEFLERINE ULASIRLAR INSALLAH.MASALLAH ALMANYADAN TÜRKIYE DISINDADA BIRCOK ÜLKEYE UCUYORLAR.LAKIN GÖNÜL ISTERDI KI HAVALIMANI BÜROLARINDA BU HATLARA YAKISAN BIR SEKILDE DIL BILEN,ÜNIFORMA TASIYAN KENDI ELEMANLARINI CALISTIRSALARDI.BIZIM GÖRDÜGÜMÜZ DÜSSELDORF VE KÖLN BÜROLARI HIC YAKISMAYAN BIR SEKILDE DÜZENSIZ,SEYAHAT ACENTASI REKLAMI YAPILAN BIR DURUMDA.SANIRIM REKLAM AMACLI KULLANDIKLARI RBOT SUNNY ´YI KOYSALAR DAHA ISE YARAR OLACAK.
  • aynı kalıptan çıkmış gibi , badem bıyık hafif kır saç somurtkan bakışlar , parti valisiyim diye bağırıyorlar
  • Hayatımda ilk defa görüyorum. Bir şirketin zam açıklaması sonrasında maaş azalmasını.
  • Sayesinde Avrupada sorunsuz uçabiliyor...
  • durmak yok torpile devammm...

Bu yıl havacılık ve turizmde 30. yılını kutlayan Türk Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in yıl dönümü çerçevesinde, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, basın mensuplarıyla merkezi Antalya’da bir araya geldi.

Toplantıda, SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Antalya’nın ilk Uçak Bakım - Onarım Merkezi’ni hizmete açmak için çalışmalara başladıklarının müjdesini verirken, Antalya ve Türk turizmini geliştirmek için yapılan çalışmalar ve Antalya’dan sunulan yeni destinasyon ve seferler ile ilgili bilgileri de basın mensupları ile paylaştı.

Havacılık ve Turizmde 30 yıllık başarı öyküsü

1989 yılında Almanya’dan Antalya’ya olan turizm akışını desteklemek ve ileri taşımak amacı ile Türk Hava Yolları ve Lufthansa işbirliği ile kurulan SunExpress, bir uçak ve 57 çalışan ile başladığı havacılık serüvenine bugün filosundaki 84 uçak ve 35 milletten 4,200’den fazla çalışanı ile devam ediyor. Operasyonlarına tek bir uçakla 2 Nisan 1990’da Frankfurt - Antalya uçuşu ile başlayan ve aynı yıl Almanya’dan Antalya’ya 100.000 yolcu taşıyan SunExpress, 2019 yılını merkezi Antalya’da işlettiği 25 uçak, 44 destinasyon ile Antalya arasında 4.5 milyon yolcu ile kapatmayı hedefliyor.

2018 yılında 10 milyon yolcuyu hayallerinin tatiline ve sevdiklerine uçuran havayolu, Orta Avrupa’dan Türkiye’ye gerçekleştirdiği turistik uçuşların yanı sıra Türkiye’de iç hat uçuşlarıyla da etnik trafiğin bel kemiğini oluşturuyor.

SunExpress, 2019 Skytrax’e göre Türkiye’nin En İyi, Dünyanın 5. En İyi Tatil Havayolu, Almanya’nın En Dakik Havayolu, 2019 SAFA verilerine göre Türkiye’nin En Emniyetli Havayolu, Türkiye’nin İkinci En Büyük Hizmet İhracatçısı gibi pek çok başarının da sahibi oldu.

“Antalya’nın ilk uçak bakım onarım merkezi”

Toplantıda SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Antalya Havalimanı’nda açılacak olan SunExpress Uçak Bakım-Onarım Merkezi ile ilgili olarak, “Antalya’nın en büyük ve en fazla istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak, Antalya ekonomisine ve turizmine daima destek vermeye devam ediyoruz. 2021 sonuna kadar hizmete açmayı öngördüğümüz bakım-onarım merkezimiz için ciddi miktarda yatırım yaptık. Antalya merkezli bir havayolu şirketi olarak, bu yatırımla bölge ekonomisine katkı sağlamanın yanı sıra istihdam yaratmayı da amaçlıyoruz” dedi. Bischof, projenin Antalya’da bir ilk olacağını ve merkezin ilk etapta SunExpress uçaklarına daha sonrasında ise diğer firmalara da hizmet vereceğini ekledi.

Antalya’da rekor koltuk arzı ve yeni destinasyonlar

Antalya’yı hem iç hem dış hatlarda direkt tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolunun SunExpress olduğunu belirten Bischof, “SunExpress, Türk turizm taşımacılığının belkemiği ve aynı zamanda da Antalya’nın ana taşıyıcısı konumundadır. Her yıl Antalya’ya olan kapasitemizi rekor seviyede artırıyoruz. 2019 yazında, Türk turizminin başkenti Antalya’ya 3.7 milyon koltuk kapasitesi sunmuştuk. Bu yıl, 2020 yazında ise iç ve dış hatlarda toplamda 5 milyon koltuk ile tarihimizin en yüksek arzını gerçekleştireceğiz” dedi. Bischof, Antalya’ya konumlandırılan uçak sayısının 2020 yaz sezonu başlangıcı itibariyle 25’ten 27’ye çıkaracaklarını sözlerine ekledi.

SunExpress, 2019/2020 kış tarifesi çerçevesinde ise Antalya’dan hem iç hatlarda hem de dış hatlarda frekans artışı sunuyor. SunExpress, iç hatlarda Antalya’dan İzmir’e uçuş sayısını günde 4 sefere, Adana’ya günde 2 sefere, Trabzon ve Samsun’a haftada 3 sefere çıkardı.

Dış hatlarda ise Antalya’dan Düsseldorf, Köln, Berlin, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Münih ve Stuttgart’a günlük uçuşlarını arttıran SunExpress, Avusturya’nın başkenti Viyana’ya artık haftada 6 sefer düzenliyor. Antalya’dan Basel ve Zürih’e cazip hafta sonu uçuşları sunan SunExpress, tüm kış sezonu boyunca dünyanın en popüler turizm merkezlerinden Paris’e de her Cumartesi sefer düzenliyor. Şubat ayından itibaren haftada 2 kez Kopenhag seferlerine başlayacak olan SunExpress, Billund’a da haftada 1 kez sefer sunacak.Sunexpress'ten Antalya'ya rekor kapasite artışı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Haranli ~ 3 yıl önce
Avrupanin ne kadar zibidi ac turisti varsa toplayin getirin,yoksa bu ulke nasil kalkinir.Harcadiklari para kirlettikleri suyu bile karsilamiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekrem Terzioglu. Canada ~ 3 yıl önce
Teslim edilen bagajlar kaybolur da alakadar olan yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ingilizce ~ 3 yıl önce
Thirty years of success in aviation and tourism.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
maaşı izni boşuna vermediler ~ 3 yıl önce
hayde bre ekipler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YOLCU ~ 3 yıl önce
EDEFLERINE ULASIRLAR INSALLAH.MASALLAH ALMANYADAN TÜRKIYE DISINDADA BIRCOK ÜLKEYE UCUYORLAR.LAKIN GÖNÜL ISTERDI KI HAVALIMANI BÜROLARINDA BU HATLARA YAKISAN BIR SEKILDE DIL BILEN,ÜNIFORMA TASIYAN KENDI ELEMANLARINI CALISTIRSALARDI.BIZIM GÖRDÜGÜMÜZ DÜSSELDORF VE KÖLN BÜROLARI HIC YAKISMAYAN BIR SEKILDE DÜZENSIZ,SEYAHAT ACENTASI REKLAMI YAPILAN BIR DURUMDA.SANIRIM REKLAM AMACLI KULLANDIKLARI RBOT SUNNY ´YI KOYSALAR DAHA ISE YARAR OLACAK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
valiler ~ 3 yıl önce
aynı kalıptan çıkmış gibi , badem bıyık hafif kır saç somurtkan bakışlar , parti valisiyim diye bağırıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zam ~ 3 yıl önce
Hayatımda ilk defa görüyorum. Bir şirketin zam açıklaması sonrasında maaş azalmasını.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SXD ~ 3 yıl önce
Sayesinde Avrupada sorunsuz uçabiliyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ahmet ~ 3 yıl önce
durmak yok torpile devammm...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000