24 Ekim 2019, Perşembe 19:10:19

TAV 9 aylık rakamlarını açıkladı

TAV Havalimanları, Atatürk Havalimanı dışarıda tutulduğunda 2019’un ilk dokuz ayında önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artışla 71,6 milyon yolcuya hizmet verdi.
  • Atatürk havalimanında işşiz kalan onlarca personelin ahı yanınıza kalmayacak o insanları ankaraya izmire antalyaya veyahutda tgs ye yada havaşa yerleştirebilirdiniz.lakin mahkemede görüşeceğiz.
  • Ne olarak görev yapıyorsunuz tav da
  • Cirosunu bu kadar kazandıran personele ne veriyor peki ?
  • Keşke yeni havalimanını siz alsanız
  • Tav çalışanı olarak 9 yıldır ekmeğimizi yiyorum.Gercekten yürekten söylüyorum tav'da calismak bir ayricalik.
  • Bu başarının mimarı arffdir

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları, yılın ilk dokuz ayında, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artışla 592 milyon avro ciro açıkladı. İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapanmasının ardından TAV’ın devam eden faaliyetlerinden elde ettiği net kar yüzde 28 artışla 93,8 milyon avro oldu. FAVÖK’ünün yüzde 31’ini hizmet şirketlerinden elde eden şirketin küresel ayak izi 28 ülkede 90 havalimanına ulaştı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Faaliyet gösterdiğimiz coğrafyalarda, yolcularımıza en iyi seyahat deneyimini sunmak ve ülke turizmine değer katmak üzere çalışıyoruz. Havacılık ve turizm sektörü açısından yılın en kuvvetli dönemi olan üçüncü çeyreği, TAV olarak hem operasyonel hem finansal anlamda iyi sonuçlarla geride bıraktık.

Türkiye tüm turizm potansiyelini oldukça cazip fiyatlarla sunmaya devam ediyor ve ziyaretçi sayısı rekorlarını her ay yeniden kırıyor. İlk sekiz ayda Türkiye’nin sunduğu değerin gördüğü yüksek talep nedeniyle yabancı ziyaretçi sayısı geçen seneye göre yüzde 15 arttı. Genel itibarıyla portföyümüzdeki havalimanlarının neredeyse tamamı dış hat yolcusu açısından oldukça kuvvetli bir yıl geçirdi ve faaliyetlerdeki bu artış finansal sonuçlarımıza da yansıdı.

Hizmet şirketlerimizin büyüme inisiyatifi hız kesmeden devam ediyor. Hizmet portföyümüze en son katılan operasyonlar olan Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletindeki JFK Havalimanı’nda açtığımız özel yolcu salonlarıyla birlikte TAV Havalimanları’nın küresel ayak izi 28 ülkede 90 havalimanına ulaştı. Hizmetler, geldiğimiz nokta itibarıyla bugün toplam FAVÖK’ümüzün yüzde 31’ini oluşturuyor.

İstanbul harici portföyümüzün toplam cirosu 2019’un ilk dokuz ayında yüzde 9 artarak 592 milyon avroya ulaştı. İstanbul harici FAVÖK yüzde 2 artarak 282 milyon avro oldu. İstanbul harici, devam eden faaliyetlerimizden elde ettiğimiz net kar yüzde 8 artarak 98 milyon avroya ulaştı. 2019’un ilk dokuz ayında toplam net karımız 150 milyon avro oldu. Kurda yaşanan oynaklığın azalması nedeniyle devam eden faaliyetlerimizin kar büyümesi FAVÖK büyümesinin üstünde gerçekleşti.

Bu sonuçlar açık bir şekilde gösteriyor ki, bizim TAV 2.0 ismini verdiğimiz İstanbul sonrası portföyümüz değer yaratmaya ve büyüme devam ediyor. Karlı inorganik büyüme fırsatları ile bu portföyü büyütmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Atatürk Havalimanı’nın işletim süresinden önce kapanmasından dolayı doğan tazminat hakkımızın tutarının netleşmesi konusunda DHMİ ile yapmakta olduğumuz görüşmeleri sene sonuna kadar sonuçlandırmayı hedefliyoruz.

TAV 2.0’ı inşa etmeye devam ediyoruz. Bu yolculukta en büyük pay sahibi olan çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve tüm iş ortaklarımıza geleceğin TAV Havalimanları’nı yaratmaktaki ölçülemez katkıları için sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

TAV 9 aylık rakamlarını açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

İşşiz Adam ~ 3 yıl önce
Atatürk havalimanında işşiz kalan onlarca personelin ahı yanınıza kalmayacak o insanları ankaraya izmire antalyaya veyahutda tgs ye yada havaşa yerleştirebilirdiniz.lakin mahkemede görüşeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kk ~ 3 yıl önce
Ne olarak görev yapıyorsunuz tav da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pehpeh ~ 3 yıl önce
Cirosunu bu kadar kazandıran personele ne veriyor peki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat ~ 3 yıl önce
Keşke yeni havalimanını siz alsanız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Altin oran ~ 3 yıl önce
Alamazlar. Fransiz firma orani cok yukseklere cikti!
Vefasiz alemin suskun prensi ~ 3 yıl önce
Tav çalışanı olarak 9 yıldır ekmeğimizi yiyorum.Gercekten yürekten söylüyorum tav'da calismak bir ayricalik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arif ~ 3 yıl önce
Bu başarının mimarı arffdir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000