29 Nisan 2016, Cuma 18:36:34

TAV Havalimanları ilk çeyrek rakamlarını açıkladı

TAV Havalimanları 2016 yılının ilk çeyreğinde cirosunu bir önceki yıla göre yüzde 2 artırarak 231 milyon avroya yükseltti. Şirket aynı dönemde 82 milyon avro FAVÖK açıkladı.
  • Kedili esprinin benzeri "O yolcu bu kapıdan girecek" anlayışıyla, yolcuyu kendine mecbur görüp hizmet standardını değil karlılığı yükseltmek hedefleyen anlayışı IGA da görmemeyi umuyorum. Bir de yıllarcanulusal firmayız diyerek sempati toplayıp bir anda Fransızlara satılmak başka bir tartışma konusu.
  • TAV Havalimanlarinda tuvaletler pis.....Harward tez konusu olsun
  • Thy yi tav a teslim edin ve gorun bakalim tk o zaman nasil ucusa geciyor
  • net kar yuzde 30, dhmi terminal isletmecilerini yeteri kadar incelemiyor, TAV in tuvalatleri berbat, terminalde klimalar yetersiz, bilerek calistirmiyorlar, Terminali kotu oldugun icin Turk hava yolu sirketleri yolculari Avrupa firmalarina kaciriyorlar, moderator lutfen bu haberi yayinla, bu bir ihbardir
  • Aylardir mescidi bitiremeyen tav. Wclerden kagit havlulari kaldiran tav, yuzumu yikayip kurulayamiyorum. Cok kotu yemek cikartan tav. İnsanlari somuren tav
  • Tav'ı zorlu bir dönem bekliyor. winter is coming...

TAV Havalimanları, 2016 yılının ilk çeyreğinde yüzde 6 artışla 22,8 milyon yolcuya hizmet verdi. Şirket önceki yılın aynı dönemine göre cirosunu yüzde 2, Faiz Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK) rakamını yüzde 4 yükseltti.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “Havacılık sektöründe geleneksel olarak durgun bir dönem olan yılın ilk çeyreğinde tüm dünyada ve Türkiye’de yaşanan güvenlik sorunlarının da yolcu trafiğine etkisini gözlemliyoruz. Buna rağmen, geçen yılın aynı dönemine göre hem İstanbul Atatürk Dış Hatlar hem de toplam yolcu sayımızda yüzde 6 oranında büyüme elde etmeyi başardık. Geçmiş deneyimlerimize de dayanarak, havacılık sektörünün krizlere dayanıklı olduğunu ve duraklama dönemlerinin ardından hızlı bir şekilde toparlanarak büyümeyi sürdürdüğünü biliyoruz. Bu yüzden, yolcu konforu ve memnuniyetini arttırmaya yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminali genişleme çalışmalarında sona yaklaştık. DHMİ’nin apronda yaptığı yatırımlarla birlikte, İstanbul Atatürk’te yılda 75-80 milyon yolcuya kusursuz hizmet verebilir hale geleceğiz. Aynı şekilde, Gürcistan Tiflis Havalimanı’nda pist ve taksi yolları yenileme çalışmalarımız devam ediyor.

Kâr dağıtım politikamız gereğince, net kârımızın %50’sine denk gelen 348 milyon TL temettüyü nakit olarak Mart ayında yatırımcılarımıza dağıttık. İlerleyen dönemlerde de akıllı büyüme stratejimiz doğrultusunda,  büyüme ile kar dağıtımını dengede tutmaya devam edeceğiz.

Stratejimizin bir parçası olarak var olan havalimanlarında organik büyümeye odaklanırken, aynı zamanda portföyümüze yeni havalimanları ekleyerek inorganik büyümenin de peşinde olacağız. Büyüme stratejimizin üçüncü sacayağını ise servis şirketlerimizin TAV dışında büyümesi oluşturuyor. Dünya genelinde bize değer katabilecek potansiyel yatırımlar gerçekleştirmek için arayışlarımız devam ediyor. Halihazırda tüm dünyada 14 ülkede 65 havalimanında ürün ve hizmetlerimiz yer alıyor.

Bu vesileyle tüm hissedarlarımıza, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza bizlere olan güvenleri ve özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyorum” dedi.

TAV Havalimanları ilk çeyrek rakamlarını açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

UçanKaçan ~ 6 yıl önce
Kedili esprinin benzeri "O yolcu bu kapıdan girecek" anlayışıyla, yolcuyu kendine mecbur görüp hizmet standardını değil karlılığı yükseltmek hedefleyen anlayışı IGA da görmemeyi umuyorum. Bir de yıllarcanulusal firmayız diyerek sempati toplayıp bir anda Fransızlara satılmak başka bir tartışma konusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuvalet sorunu ~ 6 yıl önce
TAV Havalimanlarinda tuvaletler pis.....Harward tez konusu olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ironi degil ~ 6 yıl önce
Thy yi tav a teslim edin ve gorun bakalim tk o zaman nasil ucusa geciyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cok dogru ~ 6 yıl önce
cok dogru soylemisin ucaktaki 3lu koltuklari 4 e cikarip, koltuk arasi mesafeyi dusurerek ucusa gecirecektir.
voaww ~ 6 yıl önce
net kar yuzde 30, dhmi terminal isletmecilerini yeteri kadar incelemiyor, TAV in tuvalatleri berbat, terminalde klimalar yetersiz, bilerek calistirmiyorlar, Terminali kotu oldugun icin Turk hava yolu sirketleri yolculari Avrupa firmalarina kaciriyorlar, moderator lutfen bu haberi yayinla, bu bir ihbardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kesinlikle hakli ~ 6 yıl önce
kesinlikle haklisin. inanmaya esenbogaya gitsin. erkek tivaletleri sidik kokuyor ve berbat durumda , hele gunluk 40Tl aldigi otopark tuvaletlerinden bahsetmeyecegim bile. emin olun hayvan gidip işemez.
İstanbul iç hat ~ 6 yıl önce
Sen İST iç hat a gel. Gelen yolcu da tuvalete git 2 kişilik yere 4 adet psivar yapmış.
Kimseli ~ 6 yıl önce
Aylardir mescidi bitiremeyen tav. Wclerden kagit havlulari kaldiran tav, yuzumu yikayip kurulayamiyorum. Cok kotu yemek cikartan tav. İnsanlari somuren tav

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kara kış 2018 ~ 6 yıl önce
Tav'ı zorlu bir dönem bekliyor. winter is coming...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000