08 Ekim 2014, Çarşamba 08:03:15

ŞİRKETLERDEN EĞLENCEYE UÇUŞ

Türk Hava Yolları çocuklara özel setler hazırlatıyor, Virgin America, Red adını verdiği uçak içi eğlence sistemini hayata geçiriyor. İşte hava yollarının son yenilikleri

Akıllı seyahat motoru KAYAK. com.tr, hava yollarının yeniliklerini inceleyen bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma gelecekte nasıl yolculuk edeceğimize ışık tutuyor.

Türk Hava Yolları: Çocukların da yetişkinler kadar önemli olduğunu, hava yolu şirketlerinin stratejilerini belirlerken çocukları da hesaba katmaları gerektiğini vurgulayan THY, bu yönde önemli bir adım attı. THY bundan böyle uluslararası uçuşlarda, 2-12 yaş arasındaki küçük yolculara yeni hazırlanan oyuncak setlerini hediye edecek. Türk Hava Yolları mobil uygulamasını da yeniledi. Artık Atatürk Havalimanı Lounge'unda bulunan yolcular, SkyLibrary (Hava Kütüphanesi) üzerinden çeşitli kitap ve yayınlara erişebiliyor.

British Airways: British Airways, çevreyi korumak için enerji şirketi Solena Fuels ile iş birliği yaptı. İki şirketin birlikte geliştirdikleri GreenSKy (Yeşil Gökyüzü) projesiyle, atıkları uçak yakıtına dönüştürecek ilk tesisi kurulacak.

AirFrance ve KLM: İki havayolu da 'geotainment' diye adlandırılan; yer bazlı eğlence trendini ilk uygulayanlardan. Yol boyu izlenen üç boyutlu haritaların üst seviye hali 'geotainment' ile uçuş rotası boyunca geçilen coğrafyada tarihsel önemi olan yerler hakkında yolculara doğrudan daha fazla bilgi sağlanıyor.

Virgin America: Virgin America'nın uçak içi eğlence sistemi Red, kabin görevlilerini beklemeden yiyecek- içecek satın almanızı, uçaktaki diğer yolcularla online olarak konuşmanızı ve hayır kuruluşlarına bağış yapmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra Red sayesinde TV ve film izleyip müzik dinleyebiliyorsunuz.

Singapore Havayolları: Singapore Havayolları, gizliliği ve özeli havada en üst seviyeye çıkardığı kabinleri hizmete sundu. Airbus'ın çift katlı A380 modelinde 24 adet olarak sunulan Singapore Airlines Suites tek yön bileti 6 bin 600 TL'lik fiyatıyla el yakıyor.

Güney Afrika Hava Yolları/South African Airways: Güney Afrika Hava Yolları, yolcuların uçuşlarda sosyalleşebilmeleri için yeni bir uygulama başlattı. Facebook'a bakarak, mesleklerinden ilgi alanlarına, en çok ortak özelliğe sahip yolcular yan yana oturtuluyor.

HAVA KÜTÜPHANESİ

Lufthansa, Qantas ve Virgin Australia gibi hava yolu şirketlerinin sundukları eğlence uygulamaları, yolcuların uçuş sırasında film izlemek veya müzik dinlemek için, iOS, Android ya da Windows 8 işletim sistemine sahip tabletlerini kullanmalarına olanak veriyor. Bu uygulamalarla ayrıca yiyecek-içecek satın almak ya da uçuş bilgileri güncellemelerini görmek de mümkün. (Sabah)

ŞİRKETLERDEN EĞLENCEYE UÇUŞ

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000