05 Mayıs 2014, Pazartesi 17:27:50

THY KATAR VE SİNGAPUR İLE KAPIŞIYOR

Türk Hava Yolları ile Katar ve Singapur Havayolları, Angola’ya uçmak için rekabete girdi. Bu ülkeye uçuşun önündeki en büyük engel ne?
  • Herkese saygılar, pilot arkadaşımızında bahsettiği üzere, THY filo yönetimi bakımından dünyanın en kötü şirketlerinden birisidir. THY dışında dünyanın, bakın burası önemli tüm DÜNYANIN hiçbir şirketi %5 yabancı ekip çalıştırma kotasını aşmıyor hatta %3 civarlarında tutuyor. Sağlam Türk pilotlarımızdan bazılarıda halihazırda bu şirketlerde çalışmaktadır ama o işe girerken istenen özelliklerin 3te1i bizim milli havayolumuza alınan yabancı pilotlarda yok. Bu gayet açık ve nettir, üzerinde tartışmaya hiçbir mahal yoktur. Herkes bunu böyle bilsin. Bu çok ayrı bir sıkıntıyken bir başka konuda büyük gövde uçaklarımızın işletme maliyetleri wet veya dry leasing olsun olmasın diğer şirketlere göre yüksek kira ödüyoruz. Sebebini bilemiyorum ama filomuzu büyük gövde ile mutlaka güçlendirmeliyiz o zaman dünya liderliğine oynayabiliriz. Ben Afrika pazarının olumlu olabileceğini düşünmekle beraber daha çok Asya ve Okyanusya ülkelerini Singapur ve Malezya Havayollarından alabilmekten yanayım.
  • Qatar Dallas-FW ve Miami seferlerine başlıyor THY uyusun.Afrika'da ismi cismi duyulmamış şehirlere boş 737'leri uçurmaya devam etsin.
  • adamların (emirates) 215 lik filosu var :)) 320-37 gbi ufaklıklarla uğraşmıyolar en küçük uçakları 330-200.....47 tane 380 leri var , 53 tane siparişi var tabi ayrıca 150 tane 777x er 2017 ye kdr teslim olcak.Anlatmak istediğim önce okyanusta değil havuzda yüzdüğümüzü bilelim,ığdır reklamı yapıp milliyetçilik yapcağınıza filo yönetim merkezi kurun,37 den kaptan gelio 320 ye kaptan oluyo,gavurlar gelip embraerde ucup 320de kaptan oluyo kalkmış angola mangola haddinizi aşmayın 37ci arkadaşlarımızdan biliyoruz afrikaya boş boş uçuşlar yapıldığını.Bir arkadaşta yazmış hangi uçakla gidilcek diye :)) düşünülcek şey bu olsun sen dert etme büyük düşünmezsen büyük olamazsın,madem flag carrier sın madem ülkenin vergisiyle besleniyosun adam gibi filo kur adam gibi yönetim kur şu maaşlarada adam gibi zam yapılsın şu mesleği yapıp böyle ucuza çalışan başka millet yok!!!
  • Boeing 737-900 er ile tam dolu yakıtla gidilebilir mümkünse tabi
  • Hangi ucaklarla gidilecek buraya
  • 11 haziranda Luanda-Angola 2 frekans olarak başlıyor zaten..
  • Thy bulunduğu yerde kimseye ekmek vermiyor
  • THY 12 haziranda luandaya başlıyor
  • Thy zaten gitmiyor mu angola'ya.. luanda seferi bile var
  • Merak etmeyin afrikanin en buyuk ve en cok tercih edilen firmasi bizimkisi olacaktir.

Türk Hava Yolları ile Katar ve Singapur Havayolları, Angola’ya uçmak için rekabete girdi. Bu ülkeye uçuşun önündeki en büyük engel ne?

Angola sivil havacılık otoritesi, THY’nin yanı sıra Katar ve Singapur Havayolları’nın da Angolaya uçmak istediğini bildirdi.

WTO Komisyonu (Dünya Turizm komisyonu ) 56’ncısı düzenlenen seminerde konuşan Sivil havacılık Enstitüsü Başkanı, havayollarının isteklerinin hala analiz edildiğini belirtti

Ancak Angolalı yetkili, Rui Carreira Fevereiro Havalimanı’nın yeni isteklere kapasitesinin yetmediğini ve genişletme gibi bir imkanınında olmadığını ancak Luanda’daki yeni havalimanı işletmeye açıldığında isteklerin yerine getirilebileceğinide bildirdi.

Angola’ya halen South African Airlines, Air Namibia (Namibya)  Ethiopian Airlines, TAP (Portekiz), Air France, British Airways, KLM, Lufthansa, Iberia, Brussels Airlines  ve Emirates  uçuyor.
 

THY KATAR VE SİNGAPUR İLE KAPIŞIYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

TechnicBM ~ 10 yıl önce
Herkese saygılar, pilot arkadaşımızında bahsettiği üzere, THY filo yönetimi bakımından dünyanın en kötü şirketlerinden birisidir. THY dışında dünyanın, bakın burası önemli tüm DÜNYANIN hiçbir şirketi %5 yabancı ekip çalıştırma kotasını aşmıyor hatta %3 civarlarında tutuyor. Sağlam Türk pilotlarımızdan bazılarıda halihazırda bu şirketlerde çalışmaktadır ama o işe girerken istenen özelliklerin 3te1i bizim milli havayolumuza alınan yabancı pilotlarda yok. Bu gayet açık ve nettir, üzerinde tartışmaya hiçbir mahal yoktur. Herkes bunu böyle bilsin. Bu çok ayrı bir sıkıntıyken bir başka konuda büyük gövde uçaklarımızın işletme maliyetleri wet veya dry leasing olsun olmasın diğer şirketlere göre yüksek kira ödüyoruz. Sebebini bilemiyorum ama filomuzu büyük gövde ile mutlaka güçlendirmeliyiz o zaman dünya liderliğine oynayabiliriz. Ben Afrika pazarının olumlu olabileceğini düşünmekle beraber daha çok Asya ve Okyanusya ülkelerini Singapur ve Malezya Havayollarından alabilmekten yanayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Qatar ~ 10 yıl önce
Qatar Dallas-FW ve Miami seferlerine başlıyor THY uyusun.Afrika'da ismi cismi duyulmamış şehirlere boş 737'leri uçurmaya devam etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk 320 fo ~ 10 yıl önce
adamların (emirates) 215 lik filosu var :)) 320-37 gbi ufaklıklarla uğraşmıyolar en küçük uçakları 330-200.....47 tane 380 leri var , 53 tane siparişi var tabi ayrıca 150 tane 777x er 2017 ye kdr teslim olcak.Anlatmak istediğim önce okyanusta değil havuzda yüzdüğümüzü bilelim,ığdır reklamı yapıp milliyetçilik yapcağınıza filo yönetim merkezi kurun,37 den kaptan gelio 320 ye kaptan oluyo,gavurlar gelip embraerde ucup 320de kaptan oluyo kalkmış angola mangola haddinizi aşmayın 37ci arkadaşlarımızdan biliyoruz afrikaya boş boş uçuşlar yapıldığını.Bir arkadaşta yazmış hangi uçakla gidilcek diye :)) düşünülcek şey bu olsun sen dert etme büyük düşünmezsen büyük olamazsın,madem flag carrier sın madem ülkenin vergisiyle besleniyosun adam gibi filo kur adam gibi yönetim kur şu maaşlarada adam gibi zam yapılsın şu mesleği yapıp böyle ucuza çalışan başka millet yok!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 10 yıl önce
Boeing 737-900 er ile tam dolu yakıtla gidilebilir mümkünse tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Hangi ucaklarla gidilecek buraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
K/m1 ~ 10 yıl önce
11 haziranda Luanda-Angola 2 frekans olarak başlıyor zaten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Thy bulunduğu yerde kimseye ekmek vermiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 10 yıl önce
THY 12 haziranda luandaya başlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
?? ~ 10 yıl önce
Thy zaten gitmiyor mu angola'ya.. luanda seferi bile var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 10 yıl önce
Merak etmeyin afrikanin en buyuk ve en cok tercih edilen firmasi bizimkisi olacaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000