12 Temmuz 2012, Perşembe 16:42:19

THY'Yİ BÜYÜKELÇİLİĞE ŞİKAYET ETTİLER

Tayland Havayolları'nın 30 personeli Türk Hava Yolları'nda işten çıkarılan 305 kişi için, Türkiye büyükelçiliğine protesto mektubu verdiler.
  • İscilerin eylemlerine desdek verenleri kutluyorum. Yalnız bu olayda bazı haber sitelerinde yazılan yazilarida takip ediyorum. Bır sitede is akitleri feshedilen işçilerin feryadlarını fırsatda dönüştüren kisiler olduğunu ,kackisinin davasını alırım pesinde koşan,Koyün can derdinde kasap et derdinde misali , bu tip iliskileri değerlendirmek gerekiyor.
  • İşçilere desdek çığ gibi buyurken, bazı haber sitelerinde bu işçilerin desteklenmesi bir yana bunlar üzerinden nasıl para kazanırım, nasıl bir gündem oluşturum pesinde kosan, sendika yetkilerini sorumlu tutacağını belirterek dava şovu yapanlarin gercek yüzleri ortaya çıkıyor. Bunların amaçları destek değil nasıl dava kaparım bunun peşindeler. Kısacası bu tip insanlara ve bunların destekçilerine yazıklar olsun.
  • helal olsun.. bizim yapamadıklarımız onlar yapıyor. thy yüzünden dünyaya rezil olduk. kendi personelini bir firma tazminatsız sebepsiz nasıl kovar, anlamak mümkün değil
  • Kemal Bey, bu protestoyu düzenleyen zaten sendika, emin ol kendi ülkelerindeki hak ihlalleri için de mücadele ediyorlardır. Nereden biliyorsunuz, 3 kuruşa ABD fabrikalarında çalıştırılanlar için protesto yapmadıklarını? Türkiye'deki meslektaşlarının işten atılmasına da seyirci kalmamışlar. Binlerce kilometre öteden duyarlılık göstermek kötü bir şey mi? Asıl akıl verilmesi gerekenler, burada her şey için sessiz kalanlar.
  • Thai'ler kendi işlerine baksınlar... Madem bu kadar işçi haklarına önem veriyorlar. İnsanlarının 3 kuruşa köle gibi çalıştırıldığı, ABD markalarına üretim yapılan fabrikalarına karışsınlar önce...
  • hiç kimse kusura bakmasın sendikaların bu memlekete ve diğer dünyadaki gelişmiş üşkelere hiçbir ama hiçbi faydası olamaz ispatı işde yunanistan iflas etti, çöktü, yıkıldı fabrikalar kapandı nerede sendikalar sorarım size, sendikalar ancak zamn isteler, sosyal hak isterler onu isterler bunu isterler verde ver hadi bakalım iyi zamanda kan emici oluyorsun da kötü zamanda sen yardım attet bakalım sendika ağaları sizi... thy den işden atılan 300 kişiye gelince kusura bakmasınlar sendikanın ipiyle kuyuya inerlerse sonları böyle olur işde akıl ar mantık var neymiş meclisden çıkan kanunu protesto etmek için yapmışlar thy bir bakkal dükkanı değildir işini dorğu düzgün yapacaksın aksatmadan yapanlara engel olmayacaksın thy sizin yaptığınız iş bırakma eylemi yüzünden milyonlarca dolar zarar etti ama anlayamassınız kafanız çalışmaz kominist zihniyeti olduğunuz için geç bunları türkiye tekstilsektörü sizinyüzünüzdenbattı
  • budist inanca sahip bir ülkenin vatandaşlarının desteğine sonsuz teşekkürler..haksızlık karşısında tepkinin dini olmaz dercesine hem de..
  • takunya ve torpil havayollari bu oduller icin ne kadar verdi acaba???? personeline 3.sinif kalitede yemek veren , b kapisindaki servis rezilligini cozemeyen bir sirketin her tarafi odul olsa ne olur olmasa ne olur ?????
  • taylandlı kardeşlerimizi kutluyorum. Bu taylandlılar kadar olamayan korkaklar utansın. KAhrolsun işçileri sömüren zihniyete ve o sistemin yardakçılarına.
  • Thy avrupanın en iyi havayolu seçildi yine pek sonu gelecek gibi görünmüyor.Gelmesinde senin gibi zihniyetlerin sonu gelsede ortalık temizlense!!!herkes kendi keyfinde işleri güçleri yok atılanımı düşünecek.

Tayland Havayolları Uluslararası Sendikası üyesi 30 işçi, THY’nin işten çıkardığı işçilerle dayanışma içinde olduklarını göstermek ve sivil havacılık sektörüne getirilen grev yasağı ile ilgili duydukları endişeyi iletmek için, sendikanın başkanı Çamsri’nin önderliğinde dün Türkiye büyük elçiliğini ziyaret ettiler.


Ziyaret sonrasında Türk büyük elçiliğine bir protesto mektubu verdiler.

Tayland Havayolları (Thai Airways) Türk Hava Yolları’nın da üyesi olduğu Star Alliance üyesi bir havayolu. Bu dayanışma eylemi Hava-İş’in üye olduğu Uluslar arası Taşımacılık İşçileri Federasyonu’nun (ITF) koordinasyonu altında gerçekleştirildi.THY'Yİ BÜYÜKELÇİLİĞE ŞİKAYET ETTİLER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

İşbirlikçi ~ 9 yıl önce
İscilerin eylemlerine desdek verenleri kutluyorum. Yalnız bu olayda bazı haber sitelerinde yazılan yazilarida takip ediyorum. Bır sitede is akitleri feshedilen işçilerin feryadlarını fırsatda dönüştüren kisiler olduğunu ,kackisinin davasını alırım pesinde koşan,Koyün can derdinde kasap et derdinde misali , bu tip iliskileri değerlendirmek gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Takdir ~ 9 yıl önce
İşçilere desdek çığ gibi buyurken, bazı haber sitelerinde bu işçilerin desteklenmesi bir yana bunlar üzerinden nasıl para kazanırım, nasıl bir gündem oluşturum pesinde kosan, sendika yetkilerini sorumlu tutacağını belirterek dava şovu yapanlarin gercek yüzleri ortaya çıkıyor. Bunların amaçları destek değil nasıl dava kaparım bunun peşindeler. Kısacası bu tip insanlara ve bunların destekçilerine yazıklar olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bravo ~ 9 yıl önce
helal olsun.. bizim yapamadıklarımız onlar yapıyor. thy yüzünden dünyaya rezil olduk. kendi personelini bir firma tazminatsız sebepsiz nasıl kovar, anlamak mümkün değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BB ~ 9 yıl önce
Kemal Bey, bu protestoyu düzenleyen zaten sendika, emin ol kendi ülkelerindeki hak ihlalleri için de mücadele ediyorlardır. Nereden biliyorsunuz, 3 kuruşa ABD fabrikalarında çalıştırılanlar için protesto yapmadıklarını? Türkiye'deki meslektaşlarının işten atılmasına da seyirci kalmamışlar. Binlerce kilometre öteden duyarlılık göstermek kötü bir şey mi? Asıl akıl verilmesi gerekenler, burada her şey için sessiz kalanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemal ~ 9 yıl önce
Thai'ler kendi işlerine baksınlar... Madem bu kadar işçi haklarına önem veriyorlar. İnsanlarının 3 kuruşa köle gibi çalıştırıldığı, ABD markalarına üretim yapılan fabrikalarına karışsınlar önce...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaro.. ~ 9 yıl önce
hiç kimse kusura bakmasın sendikaların bu memlekete ve diğer dünyadaki gelişmiş üşkelere hiçbir ama hiçbi faydası olamaz ispatı işde yunanistan iflas etti, çöktü, yıkıldı fabrikalar kapandı nerede sendikalar sorarım size, sendikalar ancak zamn isteler, sosyal hak isterler onu isterler bunu isterler verde ver hadi bakalım iyi zamanda kan emici oluyorsun da kötü zamanda sen yardım attet bakalım sendika ağaları sizi... thy den işden atılan 300 kişiye gelince kusura bakmasınlar sendikanın ipiyle kuyuya inerlerse sonları böyle olur işde akıl ar mantık var neymiş meclisden çıkan kanunu protesto etmek için yapmışlar thy bir bakkal dükkanı değildir işini dorğu düzgün yapacaksın aksatmadan yapanlara engel olmayacaksın thy sizin yaptığınız iş bırakma eylemi yüzünden milyonlarca dolar zarar etti ama anlayamassınız kafanız çalışmaz kominist zihniyeti olduğunuz için geç bunları türkiye tekstilsektörü sizinyüzünüzdenbattı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ülke tayland ~ 9 yıl önce
budist inanca sahip bir ülkenin vatandaşlarının desteğine sonsuz teşekkürler..haksızlık karşısında tepkinin dini olmaz dercesine hem de..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne kadar ??? ~ 9 yıl önce
takunya ve torpil havayollari bu oduller icin ne kadar verdi acaba???? personeline 3.sinif kalitede yemek veren , b kapisindaki servis rezilligini cozemeyen bir sirketin her tarafi odul olsa ne olur olmasa ne olur ?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal olsun ~ 9 yıl önce
taylandlı kardeşlerimizi kutluyorum. Bu taylandlılar kadar olamayan korkaklar utansın. KAhrolsun işçileri sömüren zihniyete ve o sistemin yardakçılarına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Thy avrupanın en iyi havayolu seçildi yine pek sonu gelecek gibi görünmüyor.Gelmesinde senin gibi zihniyetlerin sonu gelsede ortalık temizlense!!!herkes kendi keyfinde işleri güçleri yok atılanımı düşünecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000