14 Aralık 2021, Salı 14:33:04

YHT hosteslerini THY eğitecek

Yüksek Hızlı Tren’de (YHT) görevli hostesler, Türk Hava Yolları (THY) tarafından eğitilecek.
  • Yandi Yolcular
  • Yazik yolculara
  • Trenle uçuş yapmak derken?
  • Yht de host olsam daha cok yati yaparim heralde
  • Kamyonculari aldılar şimdi trenciler geliyor....
  • Bence THY hostesleri TCDD de görev yapabilir, boşuna yeni hostese ve eğitime gerek yok.
  • Bu ilk kez olmuyor, daha öncede aynı şekilde eğitim işbirliği yapılmıştı, keşke yht ile THY kısa iç hat uçuşlarında bir işbirliği yapsa ve o uçuşlar sadece yüksek hızlı tren ile yapılsa, gökyüzünden bakınca daha temiz daha yeşil bir dünya için... Var bir hayalimiz

Yüksek Hızlı Tren’de (YHT) görevli hostesler, Türk Hava Yolları (THY) tarafından eğitilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na (TCDD) bağlı Kule Restoran’da YHT ile THY arasında eğitim iş birliği anlaşması gerçekleştirildi. Programda konuşan TCDD Genel Müdürü Hasan Pezük, “Son 19 yılda yapılan yatırımlar sonucu Dünyada 8. Avrupa’da 6. yüksek hızlı tren işletmecisi olduk. Bugün Ankara - Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Konya-İstanbul olmak üzere 4 farklı güzergahta Yüksek Hızlı Tren işletmeciliği yapıyoruz. Ayrıca YHT bağlantılı otobüs ve tren seferleriyle birçok şehre olan seyahat sürelerinde önemli oranlarda kısalmalar sağlıyoruz” diye konuştu.

12 bin 803 km olan demiryolu hat uzunluğunun 2023 yılında 17 bin 500 kilometreye ulaşacağını bildiren Genel Müdür Pezük, “YHT filomuzun 31’e ulaşmasıyla birlikte yüksek hızlı tren seferlerinin artırılması çalışmalarımız ise halen devam ediyor. Bu çalışmalar ile ilk etapta günlük YHT yolcu sayısının 30 bine daha sonra 40 binlere çıkarılması mümkün hale gelebilecek. Tüm bu veriler dikkate alındığında; yolcularımızla birebir irtibat halinde olan tüm çalışanlarımızın bilgi ve becerileri hizmet kalitemizi, belirleyen en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

YHT işletmeciliğinde görev alan hosteslerin, mesleklerinin gerektirdiği bilgiye, beceriye sahip olmalarının kurumun marka değeri için büyük önem arz ettiğinin altını çizen Genel Müdür Pezük, “Bu anlayış içerisinde; 21. yüzyılın ulaşım aracı olan ve uçakla yarışır bir noktaya gelen YHT demiryolu işletmeciliğimizi daha ileri noktaya taşımak, tüm hosteslerimizin müşteri memnuniyeti odaklı görev yapmalarını sağlamak en önemli hedeflerimizin başında gelmektedir. Bu yetkinliği sağlamak için, dünyanın en iyi eğitimini veren kurumlarından birisiyle çalışmaya başlıyoruz. Dünyanın önde gelen havayolu şirketlerinden biri olmayı başaran gururumuz Türk Hava Yolları’nın kabin memurlarını eğiten, bununla da kalmayıp dünyanın birçok havayolu şirketine eğitim veren Türk Havayolları Havacılık Akademisi’nin Yüksek Hızlı Trenlerde verdiğimiz hizmetlerde fark yaratacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Gerçekleştirilecek eğitim programında 165 hostes katılacak ve program bir yıl sürecek.

YHT hosteslerini THY eğitecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yolcular ~ 5 ay önce
Yandi Yolcular

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik olacak ~ 5 ay önce
Yazik yolculara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KA-FA 1500 ~ 5 ay önce
Trenle uçuş yapmak derken?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 5 ay önce
Yht de host olsam daha cok yati yaparim heralde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamyoncu ~ 5 ay önce
Kamyonculari aldılar şimdi trenciler geliyor....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY/TCDD Crew ~ 5 ay önce
Bence THY hostesleri TCDD de görev yapabilir, boşuna yeni hostese ve eğitime gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İş yaparsin... ~ 5 ay önce
süper fikir ~ 5 ay önce
Frankfurt gitgel, sonrasında trenle ankara ve yat
Katiliyorum ~ 5 ay önce
Guzel fikir
Yht Thy ~ 5 ay önce
Bu ilk kez olmuyor, daha öncede aynı şekilde eğitim işbirliği yapılmıştı, keşke yht ile THY kısa iç hat uçuşlarında bir işbirliği yapsa ve o uçuşlar sadece yüksek hızlı tren ile yapılsa, gökyüzünden bakınca daha temiz daha yeşil bir dünya için... Var bir hayalimiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000