20 Ocak 2016, Çarşamba 09:41:42

American Airlines'a 'Müslümanlara ayrımcılık' davası

American Airlines aleyhine Müslümanlara ayrımcılık yaptığı iddiasıyla 9 milyon dolarlık tazminat davası açıldı.
  • Amerikan Airlines. Hem. Haklidir Hem haksizdir , hakli olarak adamlarin. On sene evel baslarina gelen hepimiz biliyoruz , Bu. Bir. Ikincisi. Ben. Oranin. Ceo. Su. Olsaydim. Adamlari once emniyet bakiminda. Arardim. Ucaga alirdim. Ondan sonra. Iki. Tane silahli. Sivil polis Onlarin oturdugu koltuklara yakin otuturdum . Adamlari indirmezdim. Nede. 9. Milyon dolar oderdim. , Ve bu parayi. Sirket odecek Tukiye gibi degil. Burada insan haklari ayagiyla. Bu adanlar bu parayi. Alacaklar, hak etilermi dersiniz. Kesinlikle hayir. Bu bir siyonizim. Zihnete vedusuncesidi, ve. Haram paradir, sirket mejburdegildir bunu odemeye. Ilerde beli olu.
  • adamlardaki sisteme bak. kendi firmalarına açılan davayı hukuk içinde çözüyorlar. bizde olasa araya neler girer.
  • Amerika, avrupada Uzakdoğu ülkelerde fln ayrımcılık çoğaldı. hakkı herzaman aramak lazım.
  • İyi olmuş araplara
  • bende sait oldum benzer olaya. hostese saat kac dedim. bana saatim maalesef yok dedi
  • lanet olası federaller bu işe de burnunu sokmuş!!
  • ayrimcilik bizim ulkemizde de cok maalesef. surali,burali,sucu,bucu,senden,benden vs...ayrimcilik yuzunden binlerce kisi isten atiliyor ama burada amerika'daki gibi kanunlar olmadigindan oyle yuksek tazminat talepleri yapilamiyor olsa kimse kimseyi ayrimcilik yuzunden isten atamaz zaten...begenmedigimiz,kufur ettigimiz amerika'da milletin hakki,hukuku var ulkemizde yok sonra amerika niye guclu bilmem ne!
  • biz de basvuralim. 9 milyon iyi para.

ABD'nin New York kentinde 4 Müslüman, uçaktan indirilmeleri gerekçesiyle hava yolu şirketi American Airlines aleyhine 9 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

Hafta sonu 6 arkadaşıyla Kanada'nın Toronto şehrinden New York'a gitmek üzere bindikleri yolcu uçağından indirilen 4 Müslüman, yaşadıkları ayrımcılığı mahkemeye taşıdı.

Brooklyn'in Brighton Beach semtinde ikamet eden söz konusu 4 kişi, "federal mahkeme"ye yaptıkları başvuruda, hava yolu firmasından ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle 9 milyon dolar manevi tazminat talep etti. 4 kişi, başvuru dilekçelerinde, uçuş görevlisinin pilotun tedirgin olduğu gerekçesiyle kendilerini uçaktan indirdiğini, bu ayrımcılık ve kötü muamele dolayısıyla büyük duygusal ve psikolojik zarar gördüklerini bildirdi.

Davacı 4 kişi, yaptığı açıklamada, 11 Eylül'den sonra Müslümanlara karşı ırkçı yaklaşımları duyduklarını ancak başlarından geçen olaya kadar hiçbirine şahit olmadıklarını belirtti.

Davacılardan Shan Anand ve Faimul Alal, uçakta anormal herhangi bir hareketlerinin olmamasına rağmen, uçuş görevlisinin kendilerine inmeleri gerektiğini söylediğini aktardı. "Bize, size ait eşyalarınızı alın ve uçaktan inin denildi" ifadesini kullanan Anand, bu sırada herkesin kendilerine baktığını ve bunun uygun bir söyleme şekli olmadığını kaydetti.

American Airlines'a 'Müslümanlara ayrımcılık' davası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Siyaset ~ 6 yıl önce
Amerikan Airlines. Hem. Haklidir Hem haksizdir , hakli olarak adamlarin. On sene evel baslarina gelen hepimiz biliyoruz , Bu. Bir. Ikincisi. Ben. Oranin. Ceo. Su. Olsaydim. Adamlari once emniyet bakiminda. Arardim. Ucaga alirdim. Ondan sonra. Iki. Tane silahli. Sivil polis Onlarin oturdugu koltuklara yakin otuturdum . Adamlari indirmezdim. Nede. 9. Milyon dolar oderdim. , Ve bu parayi. Sirket odecek Tukiye gibi degil. Burada insan haklari ayagiyla. Bu adanlar bu parayi. Alacaklar, hak etilermi dersiniz. Kesinlikle hayir. Bu bir siyonizim. Zihnete vedusuncesidi, ve. Haram paradir, sirket mejburdegildir bunu odemeye. Ilerde beli olu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kadir ~ 6 yıl önce
adamlardaki sisteme bak. kendi firmalarına açılan davayı hukuk içinde çözüyorlar. bizde olasa araya neler girer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Amerika, avrupada Uzakdoğu ülkelerde fln ayrımcılık çoğaldı. hakkı herzaman aramak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AA nın eline sağlık ~ 6 yıl önce
İyi olmuş araplara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz ~ 6 yıl önce
Saygı yahu
@Biraz ~ 6 yıl önce
Sebep?
remzi ~ 6 yıl önce
bende sait oldum benzer olaya. hostese saat kac dedim. bana saatim maalesef yok dedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lanet ~ 6 yıl önce
lanet olası federaller bu işe de burnunu sokmuş!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayrimcilik ~ 6 yıl önce
ayrimcilik bizim ulkemizde de cok maalesef. surali,burali,sucu,bucu,senden,benden vs...ayrimcilik yuzunden binlerce kisi isten atiliyor ama burada amerika'daki gibi kanunlar olmadigindan oyle yuksek tazminat talepleri yapilamiyor olsa kimse kimseyi ayrimcilik yuzunden isten atamaz zaten...begenmedigimiz,kufur ettigimiz amerika'da milletin hakki,hukuku var ulkemizde yok sonra amerika niye guclu bilmem ne!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
basvurular nereye ~ 6 yıl önce
biz de basvuralim. 9 milyon iyi para.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000