27 Mart 2023, Pazartesi 20:18:04

Ahmet Bolat hedef gösterilen THY pilotlarını ziyaret etti

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Cebeci’nin köşe yazısında hedef gösterdiği THY pilotlarını ziyaret ederek destek oldu
  • Abi seviyosan git konuş bence :)
  • Airbus 350 uçağında KABİN SICAKLIĞI KOKPİTTEN AYARLANMIYOR. KABİN AMİRİ AYARLIYOR. Bu bir kural. Maalesef BİLGİSİ OLMAYAN kişiler ellerine kürek almış pilot gömmeye çalışıyor. ÖNCE ÖĞRENİN SONRA YAZIN.
  • İki sene hayrına uçurduğunuz personele haklarını verin. Bu kadar çok uçup bu kadar az maaş alan yok. Yakın da uçakları kaldıramayacaksınız. Herkez yurtdışına gitmek için ilan kovalıyor. Bilginize...
  • Bu nasıl ziyaret etmek? Müthiş bir planlama örneği ile denk getirdiğiniz boş günlerinde kaptanlarımızı üniforma ile şirkete çağırarak mı ziyaret ettiniz? 13k pilot nerede ayrıca, pilot.thy’de ki sayıyı 2 ile çarpsanız dahi 13k etmiyor! İsmi değersiz şahsiyet ile ilgili de tek bir cümle edilmemiş. Neyse keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Şu seçim bir geçsin hepinizden kurtulacağız yoksa akademili FO ayaklanmasına hazır olun 1 seneye!
  • Uğur Cebeci, pandemi dönemi başında gazetesindeki köşesinde pilotların çok yüksek maaş aldığı yalanıyla kamu oyunda bir algı yaratarak ,pilot maaşlarının yarıya indirilmesinde baş rol oynamış yüksek egolu , pilot düşmanı bir şahıstır.
  • Hem hedef gosterene malzeme ol hem ziyaret et. Kimse bizi enayi yerine koymasin.
  • Ziyaret etmemis ki. Bos gunlerinde ayagina cagirmis
  • Thy de kaptanlari ezmek ve itibarsizlik icin devamli bir saldiri var; anlasilir gibi degil
  • Kendi makamında mı ziyaret etmiş?
  • “Şirketin uygun gördüğü tipte uçuş operasyonlarını gerçekleştirmek” diye bir madde vardı sözleşmelerde. Mesela bugünün kudretlileri yarın a320 be b737’ye gönderilip sabah saat 04Lokal mesai açarlar mı? Her şey şirket yararına kızmayın hemen!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Cebeci’nin köşe yazısında hedef gösterdiği THY pilotlarını ziyaret ederek destek oldu.

Bolat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi;

Türk Hava Yolları ailesi her bir ferdiyle küresel sivil havacılığın zirvesine giden yolda çalışıyor. Kabinden kokpite, teknikten ikrama, kargodan ofislerimize kadar her alanda ülkemizi temsil eden ailemiz başarımızın ardındaki en büyük güç. Müşteri memnuniyetini emniyet ve güvenlikle birlikte önceliği bilen markamızın bu ihtimamın en büyük yansıması ise layık görüldüğü ödüller.

Bugün A330/350 filomuzda öğretmen pilot olarak görev yapan ve markamıza 24 yıldır hizmet eden Kaptan Pilotumuz Mete Kayışbudak ve yine aynı filoda markamıza 10 yıldır hizmet veren İkinci Pilotumuz Sinem Ertürk Şen’le bir araya geldik ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Uzun yıllardır Türk Hava Yolları ailesinin üyeleri olan kaptanlarımızla markamızın yolculuğunu, geleceğe dair hedeflerimizi ve bu hedeflere ulaşmak için yapacaklarımızı konuştuk, fikirlerimizi paylaştık.

Mete Kaptanımız ile aslında aynı üniversitenin aynı fakültesinden mezun olmuşuz. Aradan 10 yıldan uzun bir zaman  geçse de Gümüşsuyu'ndaki binanın aynı heybetli amfilerinde, muhtemelen aynı hocalardan dersler almışız. Kendisi, İTÜ Makina Fakültesi’ini bitirdikten sonra 1998 yılında, Türk Hava Yolları tarafından temel uçuş eğitimi için Amerika’da bulunan Emry Riddle Havacılık Üniversitesi'ne ilk gönderilen gruptanmış. Döndükten sonra da Ortaklığımızda çeşitli görevlerde bulunmuş. Kalite Güvence Başkanlığı'nda denetçi olarak görev yaptıktan sonra Uçuş Standartları Müdürülüğü'nde dokümantasyon pilotu olarak görev almış ve bu görevine hâlâ devam ediyormuş.

Sinem kaptanımız ise Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu. Aralık 2020’den beri A350/330 uçaklarında uçuyor. 1,5 yaşındaki yavrusu nedeniyle kısa uçuşlar yaptığı bu dönemde dahi uçmaktan ve markamızda bulunmaktan aldığı keyfi anlattı. Ben talihsiz bir biçimde medyada yer almaları nedeniyle de olsa her iki kaptanımızı şahsen tanımaktan çok mutlu oldum ve sohbetlerinden keyif aldım. Nazik ziyaretleri ve markamıza hizmetleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

Bugün 13 bine yaklaşan pilot ekibimizin her birinin ayrı bir değer olduğunu biliyorum. Fırsat buldukça uçuşlarımızda kokpitte, diğer zamanlarda da Uçuş İşletme'de kendileriyle bir araya gelmeye ve onları yakından tanımaya çalışıyorum. Zaten bazılarını da sizlere buradan tanıttım. Türk Hava Yolları ailesini büyük bir başarıyla temsil eden ve yöneten Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Kadaifçiler ve yardımcısı Hüseyin Murat Ersoy Kaptanlarımıza da hem bu sohbeti düzenledikleri hem de tüm gayretleri için teşekkür etmek isterim. (Biraz vakit alsa da dört kaptanımızın da boş günlerini denk getirdik, hiç birisini uçuşundan almadık!)

Ahmet Bolat hedef gösterilen THY pilotlarını ziyaret etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (102)

Git konus ~ 2 ay önce
Abi seviyosan git konuş bence :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KAPTAN ~ 2 ay önce
Airbus 350 uçağında KABİN SICAKLIĞI KOKPİTTEN AYARLANMIYOR. KABİN AMİRİ AYARLIYOR. Bu bir kural. Maalesef BİLGİSİ OLMAYAN kişiler ellerine kürek almış pilot gömmeye çalışıyor. ÖNCE ÖĞRENİN SONRA YAZIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gökçen ~ 2 ay önce
İki sene hayrına uçurduğunuz personele haklarını verin. Bu kadar çok uçup bu kadar az maaş alan yok. Yakın da uçakları kaldıramayacaksınız. Herkez yurtdışına gitmek için ilan kovalıyor. Bilginize...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akademili FO ~ 2 ay önce
Bu nasıl ziyaret etmek? Müthiş bir planlama örneği ile denk getirdiğiniz boş günlerinde kaptanlarımızı üniforma ile şirkete çağırarak mı ziyaret ettiniz? 13k pilot nerede ayrıca, pilot.thy’de ki sayıyı 2 ile çarpsanız dahi 13k etmiyor! İsmi değersiz şahsiyet ile ilgili de tek bir cümle edilmemiş. Neyse keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Şu seçim bir geçsin hepinizden kurtulacağız yoksa akademili FO ayaklanmasına hazır olun 1 seneye!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PİLOT DÜŞMANI ~ 2 ay önce
Uğur Cebeci, pandemi dönemi başında gazetesindeki köşesinde pilotların çok yüksek maaş aldığı yalanıyla kamu oyunda bir algı yaratarak ,pilot maaşlarının yarıya indirilmesinde baş rol oynamış yüksek egolu , pilot düşmanı bir şahıstır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 2 ay önce
Hem hedef gosterene malzeme ol hem ziyaret et. Kimse bizi enayi yerine koymasin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elma ~ 2 ay önce
Ziyaret etmemis ki. Bos gunlerinde ayagina cagirmis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devamli ~ 2 ay önce
Thy de kaptanlari ezmek ve itibarsizlik icin devamli bir saldiri var; anlasilir gibi degil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ziyaret? ~ 2 ay önce
Kendi makamında mı ziyaret etmiş?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bekleyip görelim ~ 2 ay önce
“Şirketin uygun gördüğü tipte uçuş operasyonlarını gerçekleştirmek” diye bir madde vardı sözleşmelerde. Mesela bugünün kudretlileri yarın a320 be b737’ye gönderilip sabah saat 04Lokal mesai açarlar mı? Her şey şirket yararına kızmayın hemen!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000