08 Haziran 2023, Perşembe 08:30:52

Malezya ATR-72 karakol uçağı alacak

LIMA 2023 savunma sanayii fuarında Malezya ile Leonardo, 2 adet ATR-72 Deniz Karakol Uçağı için anlaşma imzaladı

LIMA 2023 savunma sanayii fuarında Malezya ile Leonardo, 2 adet ATR-72 Deniz Karakol Uçağı için anlaşma imzaladı

23-27 Mayıs arasında Malezya’nın Langkawi şehrinde düzenlenen LIMA 2023 savunma sanayii fuarında Malezya ile Leonardo arasında anlaşma imzalandı. Bu kapsamda Leonardo, Malezya’ya 2 adet ATR 72 MPA (Deniz Karakol Uçağı) tedarik edecek. Anlaşma töreni, Asya-Pasifik bölgesinin en önemli savunma sanayii fuarlarından biri olan LIMA 2023’te gerçekleştirildi.

İmzalanan anlaşma, geçtiğimiz Ekim ayında Leonardo’nun Malezya’ya sunduğu anlaşmanın resmi boyut haline gelmesidir. Anlaşma içeriğinde deniz devriyesi konfigürasyonunda iki ATR Özel Görev uçağı tedariki ile ilgili entegre lojistik destek ve eğitim hizmetleri mevcut.

Yapılan anlaşmadan sonra Leonardo’da Uçak Ticareti ve Müşteri Hizmetleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dario Marfè şu ifadelerde bulundu:

“Malezya Hükümeti’nin, Leonardo’nun platformların ve sistemlerin en üst düzeyde tasarımı ve entegrasyonundaki ileri teknolojik yeteneklerini temsil eden bir uçak olan ATR 72 MPA’mızı seçmesinden gurur duyuyoruz. ATR 72 MPA, güvenilirliği ve düşük işletme maliyetlerini, ATR 72-600 bölgesel yolcu taşımacılığı uçağının tüm avantajlarını bir araya getiriyor ve son teknoloji Leonardo görev sistemine sahip. müşterilerinin güvenliği ve savunması için çözüm.” dedi.

Uçağın Malezya konfigürasyonunda, Leonardo tarafından geliştirilen ATOS (Havadan Taktik Gözlem ve Gözetim) sistemi ile donatılmış olacak. Sistem, uçağın tüm yerleşik sensörlerini entegre ederek tüm verilerin toplanması ve eksiksiz bir taktik resimde görüntülenmesini sağlıyor. Leonardo’nun optimize edilmiş bir insan-makine arayüzü (HMI) aracılığıyla ATOS bu bilgileri mürettebata iletiyor. (defenceturk)

Malezya ATR-72 karakol uçağı alacak

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000