21 Mayıs 2014, Çarşamba 19:34:32

TAILWIND 'TARİFELİ SEFER' RUHSATINI ALDI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) bugün yaptığı açıklamada Tailwind Havayolları'na tarifeli seferlerle ticari hava taşımacılığı yapma yetkisi verdiğini duyurdu. SHGM aynı zamanda 3 firmaya genel havacılık, bir firmaya da balon işletmeciliği yetkisi verdi.
  • ilk sefer isparta-antalya arasi yapilacak
  • kelaynak havacılık ıle taılwınd aynılar.ıkısınıde dunyadan bır haber kelaynak olaylarındalar.
  • Kelaynak havacılık kulübü derneği,Ş.Urfa eski meydanı mı Base yapacak?
  • Bir sky airlines vakası ...
  • Geçenlerde bir yazarınız Türkiyede aslında özel sektör bazında havacılığın küçüldüğünü rakamlarla , uçak ve şirket sayısı ile göstermişti.. Yani Türkiye ekonomisindeki "seçmeli" rakamlarla oluşturulmuş yalan gelişmenin bir benzerini de havacılıkta görüyoruz.. Büyüyen bir tek THY ve PGS var.. Özel sektör bazında gerek şirket gerek uçak adedi olarak bir düşüş söz konusu.. Pek çok lisans sahibi boşta gezmekte, saçma sapan test ve adil olmayan sınavlara girmek zorunda bırakılmakta.. Keyfi, eş-dost, ahbap - çavuş ilişkisi bir numaralı seçim kriterine dönüştürülmektedir.. Siz kalkmış hala balın diyorsunuz.. Doğru havacılığımız koca bir "BALON"
  • Diyarbakır - Mladiv seferlerini yapacak havayolu kurulmasına ilişkin gelişmeler ne durumda? A 380 ile sefer yapacaklar diye duymuştum
  • Havacılık=THY birazcıkta pegasustur mantığı değişmedikten sonra baloncularla övünürüz ancak.
  • Son 10 yıldır tek bir hava yolu şirketi kurulmadığı gibi 6-7 hava yolu şirketi de battı. SHGM'de Balon Şirketine Ruhsat vermekle övünür hale geldi. Ya kardeşim oturun bir çalışma yapın veya yaptırın veya bir çalıştay düzenleyin, nasıl oluyorda Türk ekonomisi büyüyor, dünya'da veya Türkiye'de yolcu sayısı artıyor ancak biz de tek bir hava yolu şirketi bile kurulamıyor. Şu anda binlerce havacı ya işsiz ya da başka sektörlerde çalışıyor. Sizde balon şirketleriyle övünüyorsunuz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) İnceleme Komisyonu yılın 3'üncü toplantısını bugün gerçekleştirdi.

SHGM, İnceleme komisyonunun toplantısında aldığı kararla 3 firmaya genel havacılık, 1 firmaya da balon işletmeciliği ruhsatı verdiğini duyurdu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada: "Gökten Havacılık Ticaret Ltd. Şti., Multi Enerji Mühendislik İnş. Tıbbi Malz. Nak. San. Dış Tic. Ltd. Şti. ve Kelaynak Havacılık Kulübü Derneği’ne SHY-6B Yönetmeliği’ne göre Genel Havacılık İşletmeciliği yapmak üzere, Maccan Balonculuk Havacılık Turizm Tic. Ltd. Şti’ye ise SHT-BALON Talimatına göre Balon İşletmeciliği yapmak üzere İşletme Ruhsatı verilmiştir" denildi.

Öte yandan komisyonda alınan bir diğer karar ise; Türk-İngiliz ortaklığıyla 2006 yılında kurulan ve ilk uçuşunu Mayıs 2009'da gerçekleştiren İstanbul merkezli charter uçuşlar yapan Tailwind Havayolları'na tarifeli seferlerle ticari hava taşımacılığı yapma yetkisi verildi.

Tailwind Havayolları'nın filosunda 5 adet Boeing 737-400 ve 1 adet Airbus 320 tipi uçak bulunuyor.

TAILWIND 'TARİFELİ SEFER' RUHSATINI ALDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
ilk sefer isparta-antalya arasi yapilacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynılar ~ 10 yıl önce
kelaynak havacılık ıle taılwınd aynılar.ıkısınıde dunyadan bır haber kelaynak olaylarındalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBQ ~ 10 yıl önce
Kelaynak havacılık kulübü derneği,Ş.Urfa eski meydanı mı Base yapacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 10 yıl önce
Bir sky airlines vakası ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
balon havacılık ~ 10 yıl önce
Geçenlerde bir yazarınız Türkiyede aslında özel sektör bazında havacılığın küçüldüğünü rakamlarla , uçak ve şirket sayısı ile göstermişti.. Yani Türkiye ekonomisindeki "seçmeli" rakamlarla oluşturulmuş yalan gelişmenin bir benzerini de havacılıkta görüyoruz.. Büyüyen bir tek THY ve PGS var.. Özel sektör bazında gerek şirket gerek uçak adedi olarak bir düşüş söz konusu.. Pek çok lisans sahibi boşta gezmekte, saçma sapan test ve adil olmayan sınavlara girmek zorunda bırakılmakta.. Keyfi, eş-dost, ahbap - çavuş ilişkisi bir numaralı seçim kriterine dönüştürülmektedir.. Siz kalkmış hala balın diyorsunuz.. Doğru havacılığımız koca bir "BALON"

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maldivler ~ 10 yıl önce
Diyarbakır - Mladiv seferlerini yapacak havayolu kurulmasına ilişkin gelişmeler ne durumda? A 380 ile sefer yapacaklar diye duymuştum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
balonculara cevap ~ 10 yıl önce
Havacılık=THY birazcıkta pegasustur mantığı değişmedikten sonra baloncularla övünürüz ancak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baloncular ~ 10 yıl önce
Son 10 yıldır tek bir hava yolu şirketi kurulmadığı gibi 6-7 hava yolu şirketi de battı. SHGM'de Balon Şirketine Ruhsat vermekle övünür hale geldi. Ya kardeşim oturun bir çalışma yapın veya yaptırın veya bir çalıştay düzenleyin, nasıl oluyorda Türk ekonomisi büyüyor, dünya'da veya Türkiye'de yolcu sayısı artıyor ancak biz de tek bir hava yolu şirketi bile kurulamıyor. Şu anda binlerce havacı ya işsiz ya da başka sektörlerde çalışıyor. Sizde balon şirketleriyle övünüyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanıtlıyorum.. ~ 10 yıl önce
1- SHGM'nin ücret tarifesi derhal değiştirilmelidir. SHGM Kuruluş Kanunu 2005 yılında hazırlanırken o günkü şartlarda SHGM'nin bir yıllık giderlerini karşılayacak oaranda ön görülen gelirler o gün ön görülemeyen nedenlerle en az 6-7 katına çıkmış bulunmaktadır. Dolaysıyla da SHGM vergi toplayan bir kuruluş haline gelmiştir. Mevcut tarifenin çok ivedi olarak en az %65 oranında azaltılması şart. 2- SLOT tahsisileri için bağımsız bir kurul oluşturulması şart. 3- İç ve Dış Hatlarda tarifeli seferleri müsadelendirecek bağımsız bir kurul oluşturulması şart. 4- SHGM'nin THY'nin Ankara şübesiymiş gibi çalışmalarına derhal son verilmeli ve bunun için gerekirse çok ivedi olarak yönetim deyişikliğine gidilmelidir. Şimdilik bu kadar. Bunların yapılmasını müteaakip diğer önerilerimide sıralayabilirim. Bu önerilerime şimdilik yüzbaşının eşeğinin zırlaması gözüyle bakılabilir. Ancak ilerleyen günlerde haklı çıkacağımı biliyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000