01 Temmuz 2021, Perşembe 17:15:21

THY'DE ZAM HAZIRLIĞI!

Pandemi nedeniyle Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında imzalanan protokolle maaşları düşürülen çalışanlar için yönetim zam yapmaya hazırlanıyor.
  • Maaşların bir an önce eskiye dönmesi ve üzerine ek zamların yapılması gerekiyor. Kira, yol parası, bakıcı parası en az 3000-4000 TL, temel giderler, giyecek , çocuk giderleri derken ZOR... anlayana tabii..
  • Şirketten ayrılalı 2 ay oldu. Kafa halen değişmemiş. maaş kesmeye gelince şak diye aynı gün kes. Eski maaşa dönmeye gelince 4-5 yıla ancak olur gibi... geçmiş olsun personele.
  • Sendikayla konuştuğumda bana %20 zam gelecek rakamı %25 e çekmeye çalışıyoruz dediler. Pegasus ve sun expresin %100 e çıkmasıda bizim %35 kesintinin geri alınması kısmında da ellerini güçlendirmiş. En yakın zamanda onuda geri alacakmışız. Hadi inşallah diyelim
  • Bu oran enflasyon farkı bile değil dalga mı geçiliyor..Alt markası sunexpres tam maaşa geçti ,thy de huzursuzluk zirvede
  • Yüzde 10 sendikal sözleşme
  • Yüzde 10 sendikal sözleşme
  • Şuan iki dil tazminatı ve çocuk yardımı dahil maaşım okadar düşük ki, işe gelebilmek için maaşımın yarısını ilkokul mezunu bir bakıcıya vermem gerekiyor. Bu şartlar altında ne İstanbul’da geçinmek mümkün, ne de çalışmanın bir anlamı var.
  • %10 zam devletin vereceği zam dahildir.%50’den bir pay vermiş değiller.Ne kadar oyun düzenbazlar çok ayıp.Utançlarından halka inemiyorlar.
  • Eyyy yönetim kurulu thy ve tgs nin maaşlarına ikramiyelerine dokunma,herkes hakkından fazlasıyla çalışıyor,milletin hakkını verin
  • THY ve tgs birleşmeli,bu yapilan haksızlığa göz yummamalı.kaptanlarin tekniğin kabin memurlarının ve tgs nin hakkı fazlasıyla verilmeli,gerçekten yaptığımız işlen aldığımız maaş arasında hicbir tutarlılık yok.

Pandemi nedeniyle Türk Hava Yolları ile Hava-İş Sendikası arasında imzalanan protokolle maaşları düşürülen çalışanlar için yönetim zam yapmaya hazırlanıyor.

1 Eylül 2020'den geçerli olmak üzere tüm çalışanların maaşları yeniden düzenlenmişti. Bu kapsamda personel maaşlarında yüzde 50'ye varan kesintilere gidilmiş ve çalışanlar zor duruma düşmüştü. Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) sürecinin sona ermesiyle birlikte Türk Hava Yolları Yönetimi, Temmuz ayından geçerli olmak üzere zam kararı aldı. 

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Söz konusu zam oranının yüzde 10 civarında olacağı ve Ağustos ayında alınacak maaşlara yansıtılması için çalışma başlatıldı. Öte yandan THY'nin maaşlarda yapılan kesintileri Nisan ayına kadar tamamen kaldıracağı ve Nisan sonrasında maaşların normal haline döneceği öğrenildi.

©AirportHaber.com

THY'DE ZAM HAZIRLIĞI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (313)

ZOR ~ 29 gün önce
Maaşların bir an önce eskiye dönmesi ve üzerine ek zamların yapılması gerekiyor. Kira, yol parası, bakıcı parası en az 3000-4000 TL, temel giderler, giyecek , çocuk giderleri derken ZOR... anlayana tabii..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
exThyPersoneli ~ 30 gün önce
Şirketten ayrılalı 2 ay oldu. Kafa halen değişmemiş. maaş kesmeye gelince şak diye aynı gün kes. Eski maaşa dönmeye gelince 4-5 yıla ancak olur gibi... geçmiş olsun personele.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gülen adam ~ 1 ay önce
Sendikayla konuştuğumda bana %20 zam gelecek rakamı %25 e çekmeye çalışıyoruz dediler. Pegasus ve sun expresin %100 e çıkmasıda bizim %35 kesintinin geri alınması kısmında da ellerini güçlendirmiş. En yakın zamanda onuda geri alacakmışız. Hadi inşallah diyelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Le kaptan ~ 1 ay önce
Bu oran enflasyon farkı bile değil dalga mı geçiliyor..Alt markası sunexpres tam maaşa geçti ,thy de huzursuzluk zirvede

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek2 ~ 1 ay önce
Yüzde 10 sendikal sözleşme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gerçek2 ~ 1 ay önce
Yüzde 10 sendikal sözleşme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yılmaz ~ 1 ay önce
Şuan iki dil tazminatı ve çocuk yardımı dahil maaşım okadar düşük ki, işe gelebilmek için maaşımın yarısını ilkokul mezunu bir bakıcıya vermem gerekiyor. Bu şartlar altında ne İstanbul’da geçinmek mümkün, ne de çalışmanın bir anlamı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 1 ay önce
Atma ziya millet işsizlikten kırılıyor geçecek bunlarda biraz şükür o bakıciya verebileceğin maaşın var bugün 2 dil tazminatı çocuk parası arti maaşın kafadan 7 bin kesintiye rağmen
Yorumsuz'a ~ 1 ay önce
Bakıcıya en az asgari ücret, kira, faturalar, çocukların masrafları ne kadar tutuyor hiç düşünmüyorsunuz galiba? 7bin lira yeterli değil. Özellikle yalnız ebeveynler için bu şartlarda çalışmak çok zor.
Şahsım ~ 1 ay önce
%10 zam devletin vereceği zam dahildir.%50’den bir pay vermiş değiller.Ne kadar oyun düzenbazlar çok ayıp.Utançlarından halka inemiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
Eyyy yönetim kurulu thy ve tgs nin maaşlarına ikramiyelerine dokunma,herkes hakkından fazlasıyla çalışıyor,milletin hakkını verin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
THY ve tgs birleşmeli,bu yapilan haksızlığa göz yummamalı.kaptanlarin tekniğin kabin memurlarının ve tgs nin hakkı fazlasıyla verilmeli,gerçekten yaptığımız işlen aldığımız maaş arasında hicbir tutarlılık yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Malisif ~ 1 ay önce
Thy ve Tgs birlesemez cunku az maasla yer hizmetleri personeli calistirmak icin yer hizmetleri thy den ayrilip yeni sirket kuruldu.yer hizmetlerindeki butun thy personelini saga sola dagittilar,zamaninda yapmayacaklardi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000