23 Haziran 2022, Perşembe 08:37:43

Tokat Havalimanı'nda sefer sıkıntısı

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Tokat'a günlük olarak tek uçak seferi düzenlenmesi vatandaşları mağdur ediyor.
  • Allahim herkes mi magdur olur bu ulkede ? Arkadasim tek sefe neyinize yetmiyor ? Simariklar sizi
  • Düşünün daha ilçelerden havalimanına servis yok. Buna rağmen Tokatlılar havaşimanına sahip çıkıyor. 15 km için 50₺ karşılığında şehir merkezine götürüyorlar ve başınızın çaresine bakın diyorlar. Kulaklar duymaz, gözler görmez olmuş. İnsanı yaşatki devlet yaşasın. Havalimanını yapmak marifet ama işletmek başka birşey. Maharetsiz yöneticiler yüzünden vatandaş mağdur. Duyun artık bu insanların sesini.
  • Degerli yöneticiler ve karar alıcılar. Lütfen bu sorunu çözün artık. İnsanlar gerçekten mağdur. Memleketinde havalimanı var ama ucak bileti bulamıyor. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplamda iki üç milyon civarında hemşehrimizin memleketine rahat gidip gelmesini sağlayın lütfen.
  • Atr tarzı uçaklara geçiş yapması gerektiğini düşünüyorum özellikle anadolu jet
  • Her iki meydandan her gün sefer konulsun yaz sezonu boyunca.
  • Atıllar ordusu olan rize orgi vs havalimanlarına sefer koyacağınıza buraya koyun da işe yarasın

Türk Hava Yolları (THY) tarafından Tokat'a günlük olarak tek uçak seferi düzenlenmesi vatandaşları mağdur ediyor.

Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip Tokat Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 25 Mart 2022 tarihinde hizmete açıldı. 16 bin 200 metrekarelik terminal binasına ve yaklaşık 2 bin 700 metrelik piste sahip olan havalimanı son teknoloji ile donatıldı. Türk Hava Yolları İstanbul Havalimanından haftanın 4 günü (Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar), AnadoluJet ise haftanın 3 günü (Salı, Perşembe ve Cumartesi) Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Tokat Havalimanı'na karşılıklı olarak sefer düzenliyor. Günlük olarak tek uçak seferinin yapıldığı havalimanında 67 günde 18 bin 813 yolcu, 373 uçak trafiği, yük trafiği (kargo+posta+bagaj) ise 157 ton olarak gerçekleşti. Uçak seferlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken İstanbul'a günlük olarak tek sefer düzenlenmesi tepki çekiyor.

Önemli yatırıma karşı THY'yi sefer sayısını artırmaması nedeni ile eleştiren vatandaşlar yaşadıkları mağduriyeti açıkladı. Tokatlılar, İstanbul'a günlük olarak sabah ve akşam saatlerinde en az 2 uçak seferi yapılmasını istedi.

Tokat Havalimanı'nda sefer sıkıntısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Magduruk ~ 2 gün önce
Allahim herkes mi magdur olur bu ulkede ? Arkadasim tek sefe neyinize yetmiyor ? Simariklar sizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bilirkişi ~ 2 gün önce
Düşünün daha ilçelerden havalimanına servis yok. Buna rağmen Tokatlılar havaşimanına sahip çıkıyor. 15 km için 50₺ karşılığında şehir merkezine götürüyorlar ve başınızın çaresine bakın diyorlar. Kulaklar duymaz, gözler görmez olmuş. İnsanı yaşatki devlet yaşasın. Havalimanını yapmak marifet ama işletmek başka birşey. Maharetsiz yöneticiler yüzünden vatandaş mağdur. Duyun artık bu insanların sesini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KM1 ~ 2 gün önce
Degerli yöneticiler ve karar alıcılar. Lütfen bu sorunu çözün artık. İnsanlar gerçekten mağdur. Memleketinde havalimanı var ama ucak bileti bulamıyor. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere toplamda iki üç milyon civarında hemşehrimizin memleketine rahat gidip gelmesini sağlayın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atr ~ 2 gün önce
Atr tarzı uçaklara geçiş yapması gerektiğini düşünüyorum özellikle anadolu jet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam Haklı ~ 2 gün önce
Her iki meydandan her gün sefer konulsun yaz sezonu boyunca.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atıllar ~ 2 gün önce
Atıllar ordusu olan rize orgi vs havalimanlarına sefer koyacağınıza buraya koyun da işe yarasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000