31 Mart 2023, Cuma 10:20:56

TUSAŞ Kahramanmaraş'a 1 Milyar Liralık yatırım yapacak

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ'ın Kahramanmaraş'ta 1 milyar TL'lik yatırım yapacağını duyurdu. Demir, yatırımın 250 kişilik istihdam imkanı sunacağını söyledi.
  • * 1 Temmuz 2021 tarihinde şu an Savunma ve Sanayii Başkanı olan Prof. Dr. İsmail Demir'in oğlu olan ve aynı zamanda Aereos şirketinde Orta Doğu ve Afrika bölgesinden sorumlu satış ve pazarlama direktörü olarak ve MTU Maintenance şirketinde Türkiye ve Rusya satış müdürü olarak görev yapan Ömer Demir, Türk Telekom Grubu'nun uluslararası üyesi olan Türk Telekom International'a Türk Telekom Uluslararası Ticari Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.
  • Vay be evlada bakın
  • hamasete gerek yok ! kalmış 40 küsür gününüz geçiken projeleri hızlandırın , yerinize gelecekler sizlerden daha liyakatlı olacak !
  • Derdiniz koltuk için utanmadan göz boyamak,tribüne oynamak. Deprem olmasa yine de oraya yatırım yapılacak mıydı,tabii ki hayır. Ayrıca sen önce hakkındaki ciddi iddialara cevap ver,Paramount oteli gibi mesela,verebiliyorsan tabii...

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ'ın Kahramanmaraş'ta 1 milyar TL'lik yatırım yapacağını duyurdu. Demir, yatırımın 250 kişilik istihdam imkanı sunacağını söyledi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu'nun duyurduğu yatırım planlamasının detaylarını Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir açıkladı.

Bir televizyon programına canlı bağlantıyla konuk olan Demir, TUSAŞ'ın deprem sonrası bölgeyi canlandırmak ve hem üretim hem de istihdam noktasında bir hareketlilik oluşturmak adına Kahramanmaraş'a üretim tesisi kurulacağını söyledi.

TUSAŞ'ın Kahramanmaraş'a kendi tesisini kuracağını belirten Prof. Dr. Demir şunları söyledi:

"TUSAŞ, hızlılık açısından şu anda ilk adım kapalı bir alana girerek, kendi makine ve teçhizatı oraya taşıyarak, üretime başlayacak. Daha sonra ise daha geniş bir alana kendi programını hayata geçirecek. Tabii TUSAŞ'ın yaptığı planlama bizim için sadece bir adım. Biz 7-8 değişik bölgede, diğer şirketlerimizin benzer faaliyetler yapmasını planladık. Amacımız bölgede bir an önce üretim ve istihdam faaliyeti yaparak, bölgeye canlılık katmak. TUSAŞ'ın sivil uçaklara yönelik yoğun bir iş yükü var. TUSAŞ, bu iş yükünü farklı yerlere tesisler kurarak, bölgeye aktarmayı planlıyor. Tusaş'ın gelecekteki planlanan iş yükü özellikle uçak parçaları alanında. Bu anlamda da bir üretim planlaması söz konusu."

YATIRIM DEĞERİ 1 MİLYAR LİRA

Süreçle ilgili detaylar bölgedeki şartlara bağlı oğlduğunu söyleyen Demir, "Şu anda kapalı bir alan bulundu ve oraya teçhizatın aktarılması planlanıyor. Ancak tabii TUSAŞ, daha büyük tesis alanları için bölgedeki otoriterlerle temas halinde. Yer ve mekân belli olduktan sonra çok hızlı bir şekilde imar edip, 6 ay içinde tesislerimizi faaliyete geçiririz. TUSAŞ, ilk olarak 250 kişilik bir istihdam sağlayacak. Ama bu sayı ilerleyen yılda 500-600'leri bulabilir. Yatırımın değeri tesis artı konut 1 milyar lira" dedi.

'SAVUNMA SANAYİİ KAHRAMANMARAŞ'TA ÜRETİMSEL FAALİYETE BAŞLIYOR'

TUSAŞ Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve beraberindeki heyet, KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu ve Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı'yı ziyaret etmişti.

Ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmeler neticesinde bölgede üretim ve istihdamı artırmaya yönelik istişarelerde bulunulmuş, Buluntu ve Narlı ise TUSAŞ'ın üretim alanı için girişim başlatmıştı.

Bu doğrultuda Başkan Buluntu, önceki günlerde düzenlenen KMTSO 5. Olağan Toplantısı'nda savunma sanayii alanında yatırım olacağı müjdesini vermiş ve "Kahramanmaraş'a savunma sanayi yatırımıyla alakalı ciddi bir hamle başladı. Savunma Sanayii Kahramanmaraş'ta üretimsel faaliyete başlıyor. Protokoller imzalandı. Kısa sürede de faaliyete geçecek" ifadelerini kullanmıştı.

TUSAŞ Kahramanmaraş'a 1 Milyar Liralık yatırım yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Ömer’e bak be ~ 2 ay önce
* 1 Temmuz 2021 tarihinde şu an Savunma ve Sanayii Başkanı olan Prof. Dr. İsmail Demir'in oğlu olan ve aynı zamanda Aereos şirketinde Orta Doğu ve Afrika bölgesinden sorumlu satış ve pazarlama direktörü olarak ve MTU Maintenance şirketinde Türkiye ve Rusya satış müdürü olarak görev yapan Ömer Demir, Türk Telekom Grubu'nun uluslararası üyesi olan Türk Telekom International'a Türk Telekom Uluslararası Ticari Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demir gibi ~ 2 ay önce
Vay be evlada bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dikkatli ! ~ 2 ay önce
hamasete gerek yok ! kalmış 40 küsür gününüz geçiken projeleri hızlandırın , yerinize gelecekler sizlerden daha liyakatlı olacak !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyy ismail ~ 2 ay önce
Derdiniz koltuk için utanmadan göz boyamak,tribüne oynamak. Deprem olmasa yine de oraya yatırım yapılacak mıydı,tabii ki hayır. Ayrıca sen önce hakkındaki ciddi iddialara cevap ver,Paramount oteli gibi mesela,verebiliyorsan tabii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 2 ay önce
Tibki 100 yil önceki teraneler camur at izi kalsin, sizi gidi rum artiklari, benim ninem cepheye silah tasirken seninkide yunan subayinin koynuna giriyordu sende o artiklardansin iste
korsanpilot'a ~ 2 ay önce
Kimin kimlerin sülale boyu koynuna girdiği,artık olduğu adalara el koyanlara ses çıkaramayanlar,vatandaşlarını günü geçmiş kimlikle ülkemize sokup,vergisiz ev,arsa almalarına izin verenler ve senin gibi yalaka takımından belli sahibinin sesi. Senin gibiler de haklısınız böyle olmasanız ne iş bulabilirsiniz ne para ne de dişleyecek kemik!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000