06 Mayıs 2022, Cuma 13:47:26

Sabiha Gökçen personeli için TİS süreci başlıyor

Sabiha Gökçen Havalimanı personelleri için yetkili sendika olan Nakliyet İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi için görüşmelere başlıyor.
  • Hayırlı olsun, bu durum ISG çalışanlarının tüm havacılık sektörüne ve emekçilere armağanıdır. Bu durum Sn. Ersel Göral’ın işten ayrılmasıyla, Malezya Airports Holdings Berhad şirketinin çalışan haklarını kısıtlaması, zam – prim vermek istememesi v.b. gibi nedenlerle hızlanan örgütlü olma isteklerinin bir sonucudur. Çalışanlar olarak sendikalı olmak istediğimiz için çok kısa zamanda çoğunluk sağladık. Sendikanın üye sayısını arttırmak ve çoğunluğu korumak için bir çabasını görmedik. Süreç boyunca da daha açık ve şeffaf olabilirlerdi. Her aşamada tatmin edici bilgi verilmediği için üyelikten çıkanlar dahi oldu. ISG’de çoğunluk sağlanmışken ülke temsil barajı gibi bir sorun ya da siyasi nedenle TİS sürecine girilmesi 1 seneyi buldu. Hala süreç tam olarak sonuçlanmış değil. Eğer şirket itiraz ederse bir süre daha beklenecek, itiraz etmezse bakanlığın kesin netice bildiren yazısı geldikten sonra süreç bitmiş olacak. Umarım bu sürede işverenin olumsuz davranışları olmaz. Darısı Pegasus'a
  • Birlik olunsa da darısı bizim başımıza inşallah
  • Gerçek manada sendika olmadıkça palavra. Mevcut sendikaların halini görüyoruz alayı sapsarı,iktidar ve işveren ne emrediyorsa onu yapıyorlar,aidatlarla lüks hayat yaşıyorlar...
  • Bunlar güzel haberler
  • Darısı başımıza..
  • "Personel" aynı zamanda çoğuldur, "personeller" diye çoğul hale getirilmez.
  • Tebrikler. Darısı tüm işletme, havayolu ve yer hizmetleri personellerinin başına. Sendikasızlık demek sahipsizlik demektir. “Sarı Sendikacılık” hiçbirşeydir. Aldatmacadır. Bilinçli örgütlenme şart. Yoksa yoksulluk kader olur..
  • Sizlerde sendikalı olun. Herşeyin en kolay çözümü bu
  • İSG ARTIK DİSK'Lİ, NAKLİYAT-İŞ'Lİ. HAYIRLI OLSUN. Havacılık çalışanlarının umudu, mücadeleci seceneği olarak artık NAKLİYAT-İŞ SENDİKASI VAR. Mücadeleci, üyelerinin tartışmasız söz ve karar sahibi olduğu, Toplu Sözlesmeleri üyelerin çoğunlugunun onayı olmadan imzalamayan, Temsilcileri üyelerin kendi iradesiyle seçtiği,siyasi iktidarlardan, sermayeden bağımsız demokratik bir sendikadır. Sarı sendikacılıga karşı, çalışanların gerçek mücadeleci sendikası DİSK/NAKLİYAT-İŞ SENDIKASIDIR.
  • Sektörde artık işçiyi yarı yolda bırakan, ihanet eden sarı sendika hava iş yok sadece. Artık yağma yok, DİSK VAR NAKLİYAT İŞ VAR !!

Sabiha Gökçen Havalimanı personelleri için yetkili sendika olan Nakliyet İş Sendikası, Toplu İş Sözleşmesi için görüşmelere başlıyor.

Sendika tarafından yapılan açıklamada; Sabiha Gökçen Havalimanı personelleri için yeterli çoğunluk sağlandığı ve yetkili sendika olarak ilk TİS görüşmeleri için sürecin başladığı duyuruldu.

Nakliyat İş duyurusu:

 

Sabiha Gökçen personeli için TİS süreci başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

hak hukuk adalet ~ 7 ay önce
Hayırlı olsun, bu durum ISG çalışanlarının tüm havacılık sektörüne ve emekçilere armağanıdır. Bu durum Sn. Ersel Göral’ın işten ayrılmasıyla, Malezya Airports Holdings Berhad şirketinin çalışan haklarını kısıtlaması, zam – prim vermek istememesi v.b. gibi nedenlerle hızlanan örgütlü olma isteklerinin bir sonucudur. Çalışanlar olarak sendikalı olmak istediğimiz için çok kısa zamanda çoğunluk sağladık. Sendikanın üye sayısını arttırmak ve çoğunluğu korumak için bir çabasını görmedik. Süreç boyunca da daha açık ve şeffaf olabilirlerdi. Her aşamada tatmin edici bilgi verilmediği için üyelikten çıkanlar dahi oldu. ISG’de çoğunluk sağlanmışken ülke temsil barajı gibi bir sorun ya da siyasi nedenle TİS sürecine girilmesi 1 seneyi buldu. Hala süreç tam olarak sonuçlanmış değil. Eğer şirket itiraz ederse bir süre daha beklenecek, itiraz etmezse bakanlığın kesin netice bildiren yazısı geldikten sonra süreç bitmiş olacak. Umarım bu sürede işverenin olumsuz davranışları olmaz. Darısı Pegasus'a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 7 ay önce
Birlik olunsa da darısı bizim başımıza inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendikalı ~ 7 ay önce
Gerçek manada sendika olmadıkça palavra. Mevcut sendikaların halini görüyoruz alayı sapsarı,iktidar ve işveren ne emrediyorsa onu yapıyorlar,aidatlarla lüks hayat yaşıyorlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsg ~ 7 ay önce
Bunlar güzel haberler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 7 ay önce
Darısı başımıza..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağdaş ~ 7 ay önce
"Personel" aynı zamanda çoğuldur, "personeller" diye çoğul hale getirilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ve Sarı Sendika ~ 7 ay önce
Tebrikler. Darısı tüm işletme, havayolu ve yer hizmetleri personellerinin başına. Sendikasızlık demek sahipsizlik demektir. “Sarı Sendikacılık” hiçbirşeydir. Aldatmacadır. Bilinçli örgütlenme şart. Yoksa yoksulluk kader olur..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 7 ay önce
Bizde nerde oyle bilincli personel adamlar sendikaya muhalefet partisi gibi devlet dusnani gibi bakiyorlar
5m Gökçe Vs. Taşeronlar ~ 7 ay önce
Sizlerde sendikalı olun. Herşeyin en kolay çözümü bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erdal Kopal ~ 7 ay önce
İSG ARTIK DİSK'Lİ, NAKLİYAT-İŞ'Lİ. HAYIRLI OLSUN. Havacılık çalışanlarının umudu, mücadeleci seceneği olarak artık NAKLİYAT-İŞ SENDİKASI VAR. Mücadeleci, üyelerinin tartışmasız söz ve karar sahibi olduğu, Toplu Sözlesmeleri üyelerin çoğunlugunun onayı olmadan imzalamayan, Temsilcileri üyelerin kendi iradesiyle seçtiği,siyasi iktidarlardan, sermayeden bağımsız demokratik bir sendikadır. Sarı sendikacılıga karşı, çalışanların gerçek mücadeleci sendikası DİSK/NAKLİYAT-İŞ SENDIKASIDIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hazır mıyız? ~ 7 ay önce
Sektörde artık işçiyi yarı yolda bırakan, ihanet eden sarı sendika hava iş yok sadece. Artık yağma yok, DİSK VAR NAKLİYAT İŞ VAR !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000