10 Şubat 2020, Pazartesi 09:49:31

AHL'deki hayalet uçaklar sahiplerini bekliyor

Sivil havacılığa kapatılan Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçakların sahipleri çıkmıyor. İçlerinde Türk Havacılık envanterine giren tek Antonov An-12 tipi hava aracının da yer aldığı 12 uçağın son durumu havadan görüntülendi.
  • şu havalimanının güzelliğine bak. Ve biz bunu çöpe atacak kadar zenginiz! dünyanın en borçlu ülkesi değiliz çünkü
  • Elektronik aksamlar çıkartılsın satılabilen satılsın satılamayanlarda millet bahçesinde kütüphane çay bahçesi önü yada havacılık sevenleri için oyun istasyonları yapılabilir
  • Millet bahçesi içerisinde kafe yaparak değerlendir bunları.
  • Ne demek sivil uçuşlara kapatıldı? Haberi doğru vermelisiniz. Bal gibi biliyorsunuz kargo, ambulans, işjeti uçuşlar devamlı var.
  • içi boş arff olarak içinde saklambaç oynuyoruz.
  • Pervaneli ufak bir tane var orda benim bildiğim onu bana verin dolmuş yapıcam sevaba girersiniz
  • bu uçaklar batı4'te parklanırken az de-icing eğitimi vermedik operator personele hey gidi..

Sivil havacılığa kapatılan Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçakların sahipleri çıkmıyor. İçlerinde Türk Havacılık envanterine giren tek Antonov An-12 tipi hava aracının da yer aldığı 12 uçağın son durumu havadan görüntülendi.

İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla 4 Nisan 2019’da sivil uçuşa kapatılan Atatürk Havalimanı apronunda bulunan uçuş ömrünü tamamlamış, hacizli ve hurda uçaklar çürümeye terk edilmişti. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Tarafından terk edilen uçakların sahipleri tarafından alınması için tanınan 30 günlük süre ağustos 2019 sonu itibariyle dolmuştu. Ekim 2019 tarihinde havalimanında 17 sahipsiz uçaktan 1 tanesinin sahibi başvuruda bulundu. Konma-konaklama ücretleri ile vergi borçları ödendikten sonra söz konusu uçak sahibine teslim edildi. Geri kalan 16 uçağın ise ihale süreci devam ediyor.

Hurdaya ayrılan hava araçları için yapılacak değer tespit çalışmalarının ardından uçakların açık arttırma ile satışa çıkacak. İhale ile satılacak hava araçlarının üzerinde bulunan ipotek ve haciz bedeli de fiyata eklenecek. Satıştan itibaren 5 yıl içinde uçakların hak sahiplerinin müracaatları halinde ilgililerine iade edilecek. Bu süre zarfında herhangi bir müracaatın olmaması durumunda uçakların satışından alınan söz konusu bedel Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün kasasına girecek.

Çürümeye terk edilen uçaklar havadan görüntülendi

Havadan görüntülenen 12 atıl vaziyetteki uçağın birçoğunun dış gövdelerinin döküldüğü görülüyor. Uçakların kanat kısımlarında ise ciddi hasarlar göze çarpıyor. Uçakların camları ve motorları tamamen yerinden sökülmüş çürümeye terk edilmiş vaziyette bekliyor. Ancak içerisinde halen birçok elektronik aksam bulunuyor.
İstanbul Yeni Havalimanı'nın açılmasıyla beraber "Millet Bahçesi" olması planlanan Atatürk Havalimanı yaklaşık 12 milyon m2 üzerine kurulu devasa arazisine, içerisinde bahçeler, kıraathaneler, atölyeler, yürüyüş ve bisiklet yollarının da yer alması bekleniyor. Mevcut alan içerisinde yıkılmayarak korunacak olan terminal binaları ise kongre ve fuar merkezine dönüştürülmesi bekleniyor.AHL'deki hayalet uçaklar sahiplerini bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

şu ~ 2 yıl önce
şu havalimanının güzelliğine bak. Ve biz bunu çöpe atacak kadar zenginiz! dünyanın en borçlu ülkesi değiliz çünkü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kmx ~ 2 yıl önce
Değiliz çünkü o ABD
Akepeye verin ~ 2 yıl önce
Doldurun butun akepelileri ucaklara yollayin arabistana. Nasilsa hepsi arap sevici hic dinmeden orda kalsinlar.
Atıl uçaklar ~ 2 yıl önce
Elektronik aksamlar çıkartılsın satılabilen satılsın satılamayanlarda millet bahçesinde kütüphane çay bahçesi önü yada havacılık sevenleri için oyun istasyonları yapılabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Meraklı ~ 2 yıl önce
Hiç merak etme bunlarında senin gibi içi boş. Yıllardır içinde civata bırakmadılar.
Değerlendir ~ 2 yıl önce
Millet bahçesi içerisinde kafe yaparak değerlendir bunları.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sivil ~ 2 yıl önce
Ne demek sivil uçuşlara kapatıldı? Haberi doğru vermelisiniz. Bal gibi biliyorsunuz kargo, ambulans, işjeti uçuşlar devamlı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
içi boş ~ 2 yıl önce
içi boş arff olarak içinde saklambaç oynuyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat ~ 2 yıl önce
Pervaneli ufak bir tane var orda benim bildiğim onu bana verin dolmuş yapıcam sevaba girersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
V ~ 2 yıl önce
bu uçaklar batı4'te parklanırken az de-icing eğitimi vermedik operator personele hey gidi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000