20 Kasım 2012, Salı 13:01:38

PİLOT YAKIT PARASINI CEBİNDEN VERDİ!

İtalyan Havayolları Alitalia’da banka teminatı gelmeyince pilot kendi cebinden yakıt parasını ödedikten sonra ancak kalkışa geçildi.
  • Arkadaş Tüm hava yolları bellirli bir harcırah verilir zaten pilotlara bazı Handling veya yakıt istasyonları belirli ülkelere veya hava yolları ile anlaşması olmadığı için kredili yakıt veremezler ben özel bir havayolu şirketinde çalışmaktayım özellikle italyada ve bazen rusyada her havalimanında olmasa pilotlarımaza nakit para veriyoruz her ihtimale karşı olarak onlarda doğal olarak ceplerinden ödüyorlar bu gayette doğal bir durum.
  • O para acaba kaptanın kendi parasımı yoksa bu gibi durumlar için havayolu o parayı uçakta bulunduruyor olamazmı?
  • Ben İtalya'da Roma'da kaptanın kredi kartıyla yakıt aldığını biliyorum ve gördüm. İtalyanlar para olmadan kolay kolay yakıt vermezler. Apron hizmetleri de Avrupanın en kötüsüdür.
  • kaptan da epey nakit bulunduruyomuş yanında hee:) karttan da çektirmiş olabilir tabi.napsın adam mecbur kalmış.orda kalsa yok oteldi,konaklamaydı,yemekti.ee uçağın yerde kaldığı her saniye zarar yazıyor.tabi oda seve seve vermiş cebinden.
  • Bunun nesi utanç verici bir durum? Asil Podgorica Havaalani'nin yaptigi utanç verici bir durum! Kaptan ucus daha cok ertelenmesin diye kendi cebinden ödemis. Roma'da ödedigi paraya havayolu direkt olarak vermis. Abartacak bi durum yok burda!
  • sen italyaya nekadar turist geliyor biliyormusun...en baştada Türk bayanları...çok severler italyayı...şey yani doğasını kültürünü...milyonlarca markaları var dünyada...ferrari gibi bir varlığı üretebiliyorlar...kültürü doğası yemekleri spor sektörleri ws... say say bitmez...londra paris den sonra roma ve milano gelir...dünyada tanımayan yok...istanbul diyince nerede? afrikadamı diyorlar hala...
  • bizde özel havayollarında kaptanların çok başına gelmiştir.
  • Diğer 4 kişi neden beğenmedi ve olumsuz oy verdi, çok merak ediyorum doğrusu.
  • Anlaşman olmayan yere indiğinde hep olur bu tip durumlar yakıt firmasının işgüzarlığı sadece.
  • durun daha bugunler iyigunleri daha neler gelecek avrupanin basina :))

Zor günler geçiren İtalyan havayolları 'Alitalia' da bir pilotun kendi cebinden yakıt parasını ödemesi büyük polemiklere yol açtı.

10 Kasım’da Milano-Belgrad seferini yapan uçak yoğun sis yüzünden Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya inmek zorunda kaldı.

Dönüş için yetecek yakıtı bulunmayan uçak için Roma merkezden banka teminatı istendi. Ne var ki, Cumartesi olduğundan ve merkezde nöbetçi sorumlu bulunamadığından sorun çözülemeyince Alitalia’nın Belçikalı kaptan pilotu Benedict Hemerijicky kendi cebinden 5 bin litre uçak yakıtı için 4 bin euro nakit para verdi ve ancak bu şekilde kalkışa geçilebildi.

Olay İtalyan havacılık sektöründe “Utanç verici bir durum” olarak değerlendirildi. (Hürriyet)

PİLOT YAKIT PARASINI CEBİNDEN VERDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Kurtulus ~ 9 yıl önce
Arkadaş Tüm hava yolları bellirli bir harcırah verilir zaten pilotlara bazı Handling veya yakıt istasyonları belirli ülkelere veya hava yolları ile anlaşması olmadığı için kredili yakıt veremezler ben özel bir havayolu şirketinde çalışmaktayım özellikle italyada ve bazen rusyada her havalimanında olmasa pilotlarımaza nakit para veriyoruz her ihtimale karşı olarak onlarda doğal olarak ceplerinden ödüyorlar bu gayette doğal bir durum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
O para acaba kaptanın kendi parasımı yoksa bu gibi durumlar için havayolu o parayı uçakta bulunduruyor olamazmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
Ne farkeder cepten ödese bile havayolu şirketi ona geri öder...
Asıl İtalyanlar kendine baksın ~ 9 yıl önce
Ben İtalya'da Roma'da kaptanın kredi kartıyla yakıt aldığını biliyorum ve gördüm. İtalyanlar para olmadan kolay kolay yakıt vermezler. Apron hizmetleri de Avrupanın en kötüsüdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
kaptan da epey nakit bulunduruyomuş yanında hee:) karttan da çektirmiş olabilir tabi.napsın adam mecbur kalmış.orda kalsa yok oteldi,konaklamaydı,yemekti.ee uçağın yerde kaldığı her saniye zarar yazıyor.tabi oda seve seve vermiş cebinden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Altin ~ 9 yıl önce
Bunun nesi utanç verici bir durum? Asil Podgorica Havaalani'nin yaptigi utanç verici bir durum! Kaptan ucus daha cok ertelenmesin diye kendi cebinden ödemis. Roma'da ödedigi paraya havayolu direkt olarak vermis. Abartacak bi durum yok burda!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
sen italyaya nekadar turist geliyor biliyormusun...en baştada Türk bayanları...çok severler italyayı...şey yani doğasını kültürünü...milyonlarca markaları var dünyada...ferrari gibi bir varlığı üretebiliyorlar...kültürü doğası yemekleri spor sektörleri ws... say say bitmez...londra paris den sonra roma ve milano gelir...dünyada tanımayan yok...istanbul diyince nerede? afrikadamı diyorlar hala...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu soranın ayıbıdır ~ 9 yıl önce
Bir ülkeyi bilmemek, ülkenin ayıbı olamaz. Sen somali adını nerden duydun? Peki istanbulun adını duymayan neden duymamış? Bu bizim milletimizin kültürünü gösterir. İtalyadan gidip alışveriş yapmak müsriflik ve gösteriş merakından başka birşey olamaz. LAKİN SORGULAYAN İNSAN BUNU FARKDER. tavsiye ederim bir tez'e birkac defe neden sorusunu sorun senteze ulaşın
urfair ~ 9 yıl önce
bir yakıtla italya aşkı ne alaka anlamadım 2 megerse türk görünümlü italyan olmak böyle birşey anlat anlat bitiremedin bir italyan senin kadar ülkesini yere göge sıgdıramaz ama vatan başka bişeydir onu sen anlamasın ...
ckb ~ 9 yıl önce
Türk bayanlarının beğendiğini söylediğiniz İtalyan "doğasına" siz çok düşkün olduğunuz için mi savunmaya geçtiniz onu anlayamadım. Bütün Avrupa bize akarken sizin gibi meraklıların da oraya akması normal.
valla ~ 9 yıl önce
Istanbul a Afrikada mi diye soran hicbir Italyan gormedim. binlercesini de tanirim. Allah a sukur catir catir Turk ucaklari karsilikli hergun onbinlerce insani tasir TR ile IT arasinda .. bilirler bilirler.
km ~ 9 yıl önce
bizde özel havayollarında kaptanların çok başına gelmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OM doğru söylemiş ~ 9 yıl önce
Diğer 4 kişi neden beğenmedi ve olumsuz oy verdi, çok merak ediyorum doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sasılacak durum deil ~ 9 yıl önce
Anlaşman olmayan yere indiğinde hep olur bu tip durumlar yakıt firmasının işgüzarlığı sadece.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OM ~ 9 yıl önce
durun daha bugunler iyigunleri daha neler gelecek avrupanin basina :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000