09 Nisan 2024, Salı 14:19:58

Bakan Uraloğlu; 'Trabzon-S.Arabistan direkt uçuşları başlıyor'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon ve Suudi Arabistan arasında direkt uçuşların 4 Haziran’da başlayacağını belirtti.
  • Bi haber olan arkadaşlar, bi açıp baksınlar Trabzona gelenler turist mi yoksa orda yaşamaya geleen araplarmi. Sonra alanyadaki ev sahibi ve oturumu hatta vatandaşlığı olan turistlere baksın. Sonra tekrar görüşelim. Klasik Türk milleti herseyin en iyisini bildiğini sanan ama bisey bilmez. Araştırın okuyun öğrenin klavyeden sallamayın.
  • Bayramda yerli turistin ilk tercihi akdeniz ve ege sonrada mardin ve diyarbakır olmuş. Otellerde yer kalmamış. İşte bu araplar yüzünden artık trabzona yerli turist falan gelmiyor ve gelmeyecekte. Ne acı.
  • Keşke biraz olsun vatansever olup şu trabzonu bu hale getirmeseydiniz. Bütün ülkeyi kendinize düşman yaptınız. Her yeri sattınız her yere arap doldurdunuz.
  • Yakında hac görevini Trabzon da yapabilecek insanlar. Arabistana döndü nerdeyse
  • Arabistan iç hat uçuşlara başlıyor desene :):):(:
  • Artık Trabzonun her karış toprağı satılmış ve araplar tarafından işgal edilmiştir. Bunun sonu kötüye gitmektedir. Ama ne yazık ki kendileri bunun farkında değildir. Bu konuda yazı yazanlara arao düşmanı demektedirler. Bizler arap düşmanı değiliz vatanseveriz. Bunu da böyle bilin. O zaman ülkemizin %99u arap düşmanı.
  • Yazık ülkemin geldiği hale bak. Dört bir yanı yine işgal altında, sessiz istila altında dicem ama artık sessiz bir yanı kalmadı!!!
  • Yapmayuuun,satmayuuuun daaaa...tirabizonistaaaan :))))
  • Teşekkürler trabzon. Diğer şehirleri aktarma yapan araplardan kurtardığın için. Siz ne yaparsanız yapın araplarınızla yeter ki büyük şehirlere falan gelmesinler
  • Sanki bundan önceki uçuşlar atktarmalıydı, bu siyasetçilerde saçmaladımı bayağı yüksekten uçuyorlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon ve Suudi Arabistan arasında direkt uçuşların 4 Haziran’da başlayacağını belirterek, "Bu seferler ile hem Trabzon turizmi ve ekonomisi gelişecek hem de ülke ekonomisini canlanacak. Hac ibadeti ve Umre seyahatlerini gerçekleştirecek vatandaşlarımız için de büyük bir kolaylık olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Hava Yolları ile Trabzon ve Suudi Arabistan arasında yaz döneminde yapılmaya başlanacak direkt uçuşlar hakkında bilgi verdi.

Bakan Uraloğlu, 4 Haziran’da Trabzon-Cidde uçuşuyla başlayacak olan Suudi Arabistan seferlerinin 30 Eylül 2024 Pazartesi gününe gerçekleştirilecek olan Riyad uçuşuyla Suudi Arabistan uçuşlarının yaz döneminde sona ereceğini açıkladı.

Haftada 5 sefer yapılacak

Haftalık periyotlarda aynı gün, saat ve sefer numaralarıyla yaz dönemi boyunca uçuşların tekrar edileceğinin altını çizen Bakan Uraloğlu, “Trabzon’dan Cidde ve Riyad’a karşılıklı haftada 5 sefer yapılacak. Salı ve Perşembe günleri saat 09.55’te Trabzon Havalimanı’ndan kalkacak uçaklarımız Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri ise saat 09.15’te kalkış yapacak. Seferler, ülkemizin hem turizmine hem ekonomisine büyük katkı sağlayacak” dedi.

“Trabzon’un ticaret ve turizmine önemli katkı sağlayacak”

Türkiye ile Suudi Arabistan arasında yapılan görüşmeler ile Türkiye ile Suudi Arabistan’ın Elektronik Vize uygulamasına geçtiğini de anımsatan Uraloğlu şunları söyledi:

“Elektronik vize uygulamasıyla ile vatandaşlarımız 5 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde vize alabilecek ya da Suudi Arabistan'da herhangi bir havalimanına gittiğinde de vize işlemini gerçekleştirebilecek. Bu sayede Trabzonlu vatandaşlarımız sanki şehirlerarası yolculuk yapar gibi Cidde ve Riyad’a gidebilecek. Ayrıca Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki vize kolaylığı ile birlikte bu seferlerin başlaması başta Trabzon olmak üzere bölge şehirlerin turizmine ve ticaretine de önemli katkı sağlayacak. Karşılıklı seferler ile Riyad ve Cidde’den de Trabzon’a da binlerce turist gelecek.”

Umre seyahatleri için kolaylık

Bakan Uraloğlu, Elektronik vize ile Türk vatandaşları’nın Mekke ve Medine'nin yanı sıra Suudi Arabistan’daki tüm bölgeleri ve şehirleri gezebileceğinin altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

“Hem elektronik vize hem de Trabzon’dan Riyad ve Cidde'ye direk seferlerin konulması iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceği gibi hac ibadeti ve umre seyahatlerini gerçekleştirecek vatandaşlarımız için de büyük bir kolaylık olacak. Trabzon başta olmak üzere bölge şehirlerimizdeki vatandaşlarımız için de büyük kolaylık sağlanmış olacak.”

Bakan Uraloğlu; 'Trabzon-S.Arabistan direkt uçuşları başlıyor'

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Ya olaydan ~ 1 ay önce
Bi haber olan arkadaşlar, bi açıp baksınlar Trabzona gelenler turist mi yoksa orda yaşamaya geleen araplarmi. Sonra alanyadaki ev sahibi ve oturumu hatta vatandaşlığı olan turistlere baksın. Sonra tekrar görüşelim. Klasik Türk milleti herseyin en iyisini bildiğini sanan ama bisey bilmez. Araştırın okuyun öğrenin klavyeden sallamayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli turist ~ 1 ay önce
Bayramda yerli turistin ilk tercihi akdeniz ve ege sonrada mardin ve diyarbakır olmuş. Otellerde yer kalmamış. İşte bu araplar yüzünden artık trabzona yerli turist falan gelmiyor ve gelmeyecekte. Ne acı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatan ~ 1 ay önce
Keşke biraz olsun vatansever olup şu trabzonu bu hale getirmeseydiniz. Bütün ülkeyi kendinize düşman yaptınız. Her yeri sattınız her yere arap doldurdunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trabzonda hac ~ 1 ay önce
Yakında hac görevini Trabzon da yapabilecek insanlar. Arabistana döndü nerdeyse

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Domestic ~ 1 ay önce
Arabistan iç hat uçuşlara başlıyor desene :):):(:

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trabzon bitti ~ 1 ay önce
Artık Trabzonun her karış toprağı satılmış ve araplar tarafından işgal edilmiştir. Bunun sonu kötüye gitmektedir. Ama ne yazık ki kendileri bunun farkında değildir. Bu konuda yazı yazanlara arao düşmanı demektedirler. Bizler arap düşmanı değiliz vatanseveriz. Bunu da böyle bilin. O zaman ülkemizin %99u arap düşmanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 ay önce
Yazık ülkemin geldiği hale bak. Dört bir yanı yine işgal altında, sessiz istila altında dicem ama artık sessiz bir yanı kalmadı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakiko ~ 1 ay önce
Ne alaka bitmediniz gitti. Ankara - Lizbon uçuşu olduğu zaman “işgal” altında olmuyor mu? Valla size diyecek söz bulamıyorum. Bırakın insanları herkes istediği gibi seyahat etsin. Irkçı ve kötüsünüz.
Sub ~ 1 ay önce
Yapmayuuun,satmayuuuun daaaa...tirabizonistaaaan :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 1 ay önce
Teşekkürler trabzon. Diğer şehirleri aktarma yapan araplardan kurtardığın için. Siz ne yaparsanız yapın araplarınızla yeter ki büyük şehirlere falan gelmesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sanki ~ 1 ay önce
Sanki bundan önceki uçuşlar atktarmalıydı, bu siyasetçilerde saçmaladımı bayağı yüksekten uçuyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000