26 Kasım 2021, Cuma 12:02:52

Saab Gripen E teslimatlarına başladı

İsveçli Saab şirketi, yeni nesil Gripen E avcı uçaklarının teslimatlarının başladığını bildirdi.
  • Asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla senin yaptığının daha kralını tamamıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder, kıskanır,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...

İsveçli Saab şirketi, yeni nesil Gripen E avcı uçaklarının teslimatlarının başladığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada Gripen E'nin ilk altı uçağının İsveç ve Brezilya hava kuvvetlerine gönderildiğini bildirildi. Sözleşmelerin bir parçası olarak Saab şirketi, İsveç Hava Kuvvetleri için 60, Brezilya Hava Kuvvetleri için ise 36 adet Gripen E teslim edecek. Savaşçı Gripen E'nin Brezilya versiyonu, merkezi geniş formatlı bilgi ekranı, iki yardımcı küçük bilgi ekranı, güncellenmiş bir baş üstü ekran sistemi ve değiştirilmiş uçuş kontrol yazılımı ile İsveç gösterge panelinden farklı olarak üretildi.

Şirket, ilk altı üretim Gripen E avcı uçağını 24 Kasım'da Brezilya ve İsveç'teki yetkililere sundu ve resmi olarak teslimat aşamasına girdi. Brezilya Hava Kuvvetleri için dört uçak ve İsveç Hava Kuvvetleri için iki uçak hareket etti.

Gripen E, şirketin üretmiş olduğu savaş uçakları ile karşılaştırıldığında, daha yüksek bir maksimum kalkış ağırlığına ve daha geniş bir menzile sahip. Bu ise yakıt sistemi ve enerji santralindeki iyileştirmeler sayesinde sağlandı.

Gripen E'nin süpersonik seyir uçuşu yapabilir aynı zamanda, bu hızı korumak için avcı motorunun art yakıcı modunu kullanmasına gerek duymayabilir.

Saab Gripen E teslimatlarına başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Eyyy saabbb ~ 2 ay önce
Asrın lideri önderliğinde,ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla senin yaptığının daha kralını tamamıyla yerli ve milli olarak yaparız dünya bize bir kere daha gıpta eder, kıskanır,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sen ~ 2 ay önce
Dalga geç aslanım, senin taptığın zihniyet ülkenin uçak fabrikasını kapatıp gazetelere bira sağlığa zararlıdır diye yazdıran zihniyet. Bir de havacılık sayfasındasın. Senin adına ben utandım.
Sen, ~ 2 ay önce
İyimisin! !!!!!!!!!!!!!!!!!
Yatida sapıtan km ~ 2 ay önce
Maaşa zam

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000