06 Haziran 2023, Salı 07:15:12

Savunma Sanayii'nde İsmail Demir Dönemi Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığı'na Haluk Görgün’ü atadı.
  • Paramount oteli olayını,oğlu ve kendisi hakkında ciddi şaibeli iddialara,ifşalara cevap verememesi,yerli ve milli deyip temel gibi aile boyu Amerikan vatandaşı olmaları,Abd'nin oradaki mal varlıklarına el koymakla tehdit etmesi,torpille makam sahibi olabilmesi vs. Şakşakçılık yaptığınız işte bu!
  • Gitsin şimdi vatandaşı olduğu Amerika'da kendi gibi torpilli oğluyla yaşasın,yeteneği,bilgisi varsa da özel sektörde çalışsın.
  • Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmış Hayırlı olsun
  • Kılıçdaroğlu'nu da alsa ya CHP'den
  • Adam diye okunur. Zaman zaman kan değişiklikleri gerekli ve faydalıda olabilir ki tabi ki Haluk hoca da diğer arkadaşlarımızda değerli insanlarımız ama İsmail Demir hocanın ilklerin çoğunda vizyonu, gerekli ortamın yaratılması ve kendi kişisel zarar görmesini göze alma pahasına bugünkü savunma sanayiinin oluşturulmasında ki emekleri yadsınamaz. İyi ki vardı , benden yana varsa bir hakkım helal olsun , sağolsun varolsun.
  • Sayın İsmail Demir vizyonu geniş, dürüst ve çalışkan bir kişilik. İnşallah daha iyi yerlere gelir.
  • Haluk beyi bilmem ama Ismail Demir gibi bir degeri kaybettiler. Umarim daha iyi bir pozisyonda gorev alir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığı'na Haluk Görgün’ü atadı.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Savunma Sanayii Başkanlığına Sayın Haluk Görgün’ü atamıştır." denildi.

Haluk Görgün'ün atanması sonrasında 2014 yılından bu yana önce Savunma Sanayii Müsteşarı, daha sonra da Savunma Sanayii Başkanı olarak görevini sürdüren İsmail Demir'in de görev süresi tamamlanmış oldu. Demir, 9 yılı aşkın süredir aynı görevi sürdürüyodu.

Haluk Görgün kimdir?

Haluk Görgün, 1973 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nde, doktora eğitimini ise New York ABD’de Rensselaer Polytechnic Institute’da 2003 yılında tamamlamıştır. Doktora mezuniyetinin ardından University of Connecticut’ta 2004-2005 yılları arasında doktora sonrası bilimsel çalışmalarda bulunmuştur. 2005-2008 yılları arasında yardımcı doçent olarak görev yaptığı Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, 2008 yılında doçent, 2013 yılında profesör olmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği kurucu bölüm başkanı olan Prof. Dr. Haluk Görgün, 2009-2013 yılları arasında Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölüm başkanlığı görevini sürdürmüştür. Bölüm Başkanlığı süresince birçok lisansüstü programının kuruculuğunu yapmıştır.

Prof. Dr. Haluk Görgün 2007-2010 yılları arasında Avrupa Birliği 7. Çerçeve Programı Enerji Alanı Türkiye Delegeliği görevinde bulunmuştur.

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark, BAP Koordinatörlüğü, Bilim Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetim kurulu üyeliklerinde bulunan Prof. Dr. Haluk Görgün 2010-2013 yılları arasında YTÜ Sigma Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi Editörlüğü görevini yürütmüştür. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Prof. Dr. Haluk Görgün, 2013 yılında Türkiye Bilimler Akademisi Asosye üyesi olarak seçilmiştir. Kasım 2014 -Nisan 2018 tarihleri arasında Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Haluk Görgün’ün çok sayıda ulusal ve uluslararası makale/bildirisi, yayın editörlüğü ve projeleri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN

Rektörlüğü sırasında üniversite-sanayi iş birliğinde yaptığı öncü katkıları sebebiyle farklı kuruluşlarca düzenlenen organizasyonlarda 2015, 2016, 2017 ve 2018 yıllarında Yılın Rektörü seçildi.

Bilişim Vadisi’nde Yönetim Kurulu üyeliği yapmış olan Prof. Dr. Haluk Görgün, TÜBİTAK ve YÖK’te de birçok komisyon ve kurulda görev almıştır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında yer alan Türkiye Savunma Sanayi Meclisinin de başkanlığını yürütmektedir.

Kurulmasında önemli katkıları olduğu Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi olan Prof. Dr. Haluk Görgün, Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı, Yıldız Teknik Üniversitesi Vakfı ve OSTİM Teknik Üniversitesi gibi birçok kurumda mütevelli heyeti üyeliğini de sürdürmektedir.

Prof. Dr. Haluk Görgün, ilk kez 15 Mart 2017’de Genel Kurul kararı ile ASELSAN Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2 Nisan 2018 tarihinde yapılan ASELSAN Olağan Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi olarak tekrar seçilmiş, aynı gün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

17 Nisan 2018 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, Prof. Dr. Haluk Görgün'ün, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinin yanında 27 Nisan 2018 tarihinden itibaren ASELSAN Genel Müdürü olarak göreve başlamasına karar verilmiştir.

Prof. Dr. Haluk Görgün, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Savunma Sanayii'nde İsmail Demir Dönemi Sona Erdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

İyi biliriz seni ismail ~ 4 ay önce
Paramount oteli olayını,oğlu ve kendisi hakkında ciddi şaibeli iddialara,ifşalara cevap verememesi,yerli ve milli deyip temel gibi aile boyu Amerikan vatandaşı olmaları,Abd'nin oradaki mal varlıklarına el koymakla tehdit etmesi,torpille makam sahibi olabilmesi vs. Şakşakçılık yaptığınız işte bu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ismailll ~ 4 ay önce
Gitsin şimdi vatandaşı olduğu Amerika'da kendi gibi torpilli oğluyla yaşasın,yeteneği,bilgisi varsa da özel sektörde çalışsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik AŞ ~ 4 ay önce
Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmış Hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haha ~ 4 ay önce
Kılıçdaroğlu'nu da alsa ya CHP'den

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmail Demir yazılır ~ 4 ay önce
Adam diye okunur. Zaman zaman kan değişiklikleri gerekli ve faydalıda olabilir ki tabi ki Haluk hoca da diğer arkadaşlarımızda değerli insanlarımız ama İsmail Demir hocanın ilklerin çoğunda vizyonu, gerekli ortamın yaratılması ve kendi kişisel zarar görmesini göze alma pahasına bugünkü savunma sanayiinin oluşturulmasında ki emekleri yadsınamaz. İyi ki vardı , benden yana varsa bir hakkım helal olsun , sağolsun varolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİK ~ 4 ay önce
Sayın İsmail Demir vizyonu geniş, dürüst ve çalışkan bir kişilik. İnşallah daha iyi yerlere gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazik ~ 4 ay önce
Haluk beyi bilmem ama Ismail Demir gibi bir degeri kaybettiler. Umarim daha iyi bir pozisyonda gorev alir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne degeri ~ 4 ay önce
Deger derken bu donemin en buyuk degeri Yalakalik ve Yandaslik birader, bunu kastediyorsan haklisin iyi yalakaydi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000