26 Mart 2024, Salı 14:32:04

İstanbul 2 ayda 2,5 milyon turisti ağırladı

İstanbul, yılın ilk 2 ayında 2 milyon 457 bin 518 yabancı ziyaretçi ağırladı. Ocak ve şubat ayında en çok ziyaret Ruslar tarafından gerçekleştirildi.
  • iga personeline bir prim bir doğru düzgün maaş yok ama
  • iga biran önce elini çekmeli yönetim değişmeli maaşlar düzelmeli yemek kartları ve diğer yan haklar verilmeli bayramdan sonra 1 1 aylık yeni aldığınız güvenliklerle bakalım ne kadar mağdur olacaksınız herkes görecek yolcuların uçağı kaçırması gibi ve daha nice sıkıntılar yaşanacak ayrıca çok ihtar çekilecek benden söylemesi ya bir an önce düzgün maaş ve yemek kartı verilsin en azından elindekilerini tutabilirsiniz belki yada mağduriyet yaşamaya başlayacaksın sevgili İGA
  • Yarısı almancılar
  • 45 dakkika taksi yapiyoruz allah askina, kimi kandiriyorsunuz
  • Hayrinini görüyor kokpit kabin teknik ? Inshallah batarlarda amerikalilar alir bu yönetimi ellerinden, en azindan millete hakkini verir gevur. Müslümanlardan kat kat iyidir!
  • ilk tercihi İstanbul havalimanı olur zaten başka meydan mı bıraktınız? Atatürk'ü mahvet kapat. Saw desen terminal yok yalandan pist açtılar. Ne olacaktı? Atatürk açık kalıp Sabiha'ya ek terminal yapılsaydı görürdük uğrayan var mı dağ başına. Kiralar ödendi mi ondan da bahsetseler keşke.

İstanbul, yılın ilk 2 ayında 2 milyon 457 bin 518 yabancı ziyaretçi ağırladı. Ocak ve şubat ayında en çok ziyaret Ruslar tarafından gerçekleştirildi.

Turizmde önde gelen şehirlerden İstanbul, yılın ilk 2 ayında 2 milyon 457 bin 518 yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,08 artış gösterdi.

Türkiye'ye ilk 2 ayda gelen 4 milyon 341 bin 606 yabancı ziyaretçinin yarısını ağırlayan İstanbul'u, şubat ayında en çok Ruslar tercih etti.

Şubat ayı verilerine göre geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,14 artışla 1 milyon 291 bin 522 yabancı ziyaretçi ağırlayan İstanbul, Türkiye turizminin de lokomotifi oldu.

İstanbul'u şubatta Rusya Federasyonu'ndan 138 bin 957 kişi, Almanya'dan 95 bin 465 kişi, İran'dan 75 bin 312 kişi, İngiltere'den (Birleşik Krallık) 56 bin 430 kişi, Fransa'dan 48 bin 902 kişi, Suudi Arabistan'dan 43 bin 415 kişi, Amerika Birleşik Devletleri'nden 41 bin 472 kişi ziyaret etti.

İLK TERCİH İSTANBUL HAVALİMANI

İstanbul'u ziyaret edenlerin ilk tercihi İstanbul Havalimanı oldu.

Geçen ay 904 bin 642 yabancı ziyaretçinin tercih ettiği İstanbul Havalimanı, yabancı turistlerin yüzde 70.27'sini konuk etti.

En çok yabancı ziyaretçinin giriş yaptığı ikinci sınır kapısı olan Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan, 381 bin 508 yabancı turist giriş yaptı.

Havayoluyla İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçi sayısı 2023'ün aynı ayına göre yüzde 19,17 artarak, 1 milyon 287 bin 290 oldu.

İstanbul'a geçen ay deniz yoluyla gelen yabancı sayısı

İstanbul 2 ayda 2,5 milyon turisti ağırladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

iga personel ~ 2 ay önce
iga personeline bir prim bir doğru düzgün maaş yok ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenlik (SECURITY) ~ 2 ay önce
iga biran önce elini çekmeli yönetim değişmeli maaşlar düzelmeli yemek kartları ve diğer yan haklar verilmeli bayramdan sonra 1 1 aylık yeni aldığınız güvenliklerle bakalım ne kadar mağdur olacaksınız herkes görecek yolcuların uçağı kaçırması gibi ve daha nice sıkıntılar yaşanacak ayrıca çok ihtar çekilecek benden söylemesi ya bir an önce düzgün maaş ve yemek kartı verilsin en azından elindekilerini tutabilirsiniz belki yada mağduriyet yaşamaya başlayacaksın sevgili İGA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 2 ay önce
Yarısı almancılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Joke ~ 2 ay önce
45 dakkika taksi yapiyoruz allah askina, kimi kandiriyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Banane ! ~ 2 ay önce
Hayrinini görüyor kokpit kabin teknik ? Inshallah batarlarda amerikalilar alir bu yönetimi ellerinden, en azindan millete hakkini verir gevur. Müslümanlardan kat kat iyidir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boş ~ 2 ay önce
ilk tercihi İstanbul havalimanı olur zaten başka meydan mı bıraktınız? Atatürk'ü mahvet kapat. Saw desen terminal yok yalandan pist açtılar. Ne olacaktı? Atatürk açık kalıp Sabiha'ya ek terminal yapılsaydı görürdük uğrayan var mı dağ başına. Kiralar ödendi mi ondan da bahsetseler keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000