09 Nisan 2024, Salı 11:09:13

Türkiye üzerinden 4 ülkeye seyahatte e-vize zorunluluğu

İstanbul Havalimanı'nı kullanarak Meksika, Panama, Kolombiya ve Venezuela'ya transit seyahat edecek 10 ülkenin vatandaşlarına, elektronik havalimanı transit vizesi şartı getirildi.
  • Türkiye, düzensiz göçle mücadelede uluslararası toplumun en aktif üyelerinden biri olarak öne çıkıyor cümlesini okuduktan sonra devam edemedim :))
  • Biz, açlık ve hiperenflasyon olan, Venezuella ' dan , peyni ithal edecektik. Ne oldu? Simdi...
  • Kendi ülkesine yapılan düzensiz göçü durdurmayanlar amerikaya yapılanı durdurmak için kula kulluk yapıyorlar ne garip bir ülkeyiz.
  • Şart getirsen ne ki bilet numarasını falan giriyorsun hepsi bu. Bir de düzensiz göçle mücadelede uluslararası toplumun en aktif üyelerinden biri olarak öne çıkıyor sözü de tam bir trajikomedi. Sınırlar elek olmuş,ülkede ne idüğü belirsiz milyonlarca suriyeli,afgan şu bu cirit atıyor bunlar ne diyor.
  • Bu ülkeler üzerinden Meksika-ABD sınırına gelip, göç mafyası yardımı ile "duvaları nasıl aşıp Amerikaya kaçak giriyoruz" videolarını çekip youtube da paylaşan dengesiz ve bilinçsiz kitleye selam olsun. Bu kararlar sizin eseriniz. Kımıl zararlısınınız oglum!

İstanbul Havalimanı'nı kullanarak Meksika, Panama, Kolombiya ve Venezuela'ya transit seyahat edecek 10 ülkenin vatandaşlarına, elektronik havalimanı transit vizesi şartı getirildi.

Küresel düzensiz göç hareketlerinde hem geçiş ülkesi hem de hedef ülke konumunda olan Türkiye, düzensiz göçle mücadelede uluslararası toplumun en aktif üyelerinden biri olarak öne çıkıyor.

Son dönemde Türkiye üzerinden transit hava yolu imkanlarını kullanarak çeşitli Orta ve Latin Amerika ülkeleri üzerinden Kuzey Amerika'ya yönelen düzensiz göçmen sayısında tespit edilen artış nedeniyle uluslararası havacılık kuralları çerçevesinde denetimler sıklaştırıldı.

Türk Hava Yolları (THY), Güney Amerika ülkelerine seyahat edecek yolcular için mart ayında, "uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabildiği" uyarısında bulundu.

Elektronik havalimanı transit vizesi için hazırlıklar tamamlandı

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bu kapsamda Dışişleri Bakanlığı da elektronik havalimanı transit vizesi (e-HTV) uygulamasının hayata geçirilmesi yönünde gereken hazırlıkları tamamladı.

Havalimanı transit vizesi Avrupa Birliği (AB) katılım müzakerelerinde 24. Adalet, Özgürlük ve Güvenlik Faslı kapsamında ele alınırken AB ile Vize Serbestisi Diyaloğu kapsamındaki kriterlerden birini de teşkil ediyor.

Bu bağlamda 15 Nisan'dan itibaren İstanbul Havalimanı'nı kullanarak Meksika, Panama, Kolombiya ve Venezuela'ya transit seyahat edecek Hindistan, Afganistan, Nepal, Burkina Faso, Gine, Çad, Somali, Kamerun, Moritanya ve Yemen vatandaşlarının elektronik havalimanı transit vizesi almaları mecburi oldu.

İnternet üzerinden ücretsiz alınabilecek

Elektronik transit vizesi, Dışişleri Bakanlığının "evisa.gov.tr" portalından 15 Nisan 2024 tarihi itibarıyla çevrim içi olarak ücretsiz alınabilecek.

Yolcuların elektronik vize alırken kişisel bilgilerini, konaklayacağı adres bilgilerini ve bilet numaralarını doğru girmeleri gerekiyor.

Elektronik transit vizesine tabi İstanbul Havalimanı transit yolcularının transit vizelerinin çıktılarını beraberlerinde bulundurmaları da bekleniyor.

Elektronik transit vizesine tabi yolcular, vizelerini İstanbul Havalimanı uluslararası transit yolcu geliş salonunun her iki kanadında bulunan vize noktalarından birinde kontrol ettirdikten sonra güvenlik kontrolünden geçip gidiş katına çıkabilecekler. (trthaber)

Türkiye üzerinden 4 ülkeye seyahatte e-vize zorunluluğu

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Teknik ~ 1 ay önce
Türkiye, düzensiz göçle mücadelede uluslararası toplumun en aktif üyelerinden biri olarak öne çıkıyor cümlesini okuduktan sonra devam edemedim :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırdır? ~ 1 ay önce
Biz, açlık ve hiperenflasyon olan, Venezuella ' dan , peyni ithal edecektik. Ne oldu? Simdi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saçma ~ 1 ay önce
Kendi ülkesine yapılan düzensiz göçü durdurmayanlar amerikaya yapılanı durdurmak için kula kulluk yapıyorlar ne garip bir ülkeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komedi ~ 1 ay önce
Şart getirsen ne ki bilet numarasını falan giriyorsun hepsi bu. Bir de düzensiz göçle mücadelede uluslararası toplumun en aktif üyelerinden biri olarak öne çıkıyor sözü de tam bir trajikomedi. Sınırlar elek olmuş,ülkede ne idüğü belirsiz milyonlarca suriyeli,afgan şu bu cirit atıyor bunlar ne diyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 1 ay önce
Bu ülkeler üzerinden Meksika-ABD sınırına gelip, göç mafyası yardımı ile "duvaları nasıl aşıp Amerikaya kaçak giriyoruz" videolarını çekip youtube da paylaşan dengesiz ve bilinçsiz kitleye selam olsun. Bu kararlar sizin eseriniz. Kımıl zararlısınınız oglum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000