27 Mart 2019, Çarşamba 13:31:02

Lufthansa İstanbul Havalimanı'nı bekliyor

Dünyanın en büyük havacılık grubu Lufhansa, 7 Nisan 2019 Pazar gününden itibaren Türkiye uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirmeye başlayacak.
  • Lufthansa ilk uçuşu a333, emirates a380, qatar a359, etihad a333, aeroflot a333 ile yapmayı planlıyor. BA yazdan itibaren 772, swiss geri dönüyor. SAw için ryanair base
  • Münih - Istanbul herhalde devam edecek.. Onuda yazsaydiniz bari..
  • Lufthansa Grubundaki diger sirketlerinde Istanbula ucusularini bekliyoruz... SWISS...Austrian... Niye ucmazlar anlamadim...
  • Onu bunu bırakın da thy borsada çakıldı resmen büyük bir batış var.
  • Bunlar gelmeye karar verdiyse havalimanı olmuş demektir :)
  • LH IST seferleri için uçak tipini değiştirmeyi düşünmüyor mu ve başka hatlardan sefer açılabilir mi acaba ?

Dünyanın en büyük havacılık grubu Lufhansa, 7 Nisan 2019 Pazar gününden itibaren Türkiye uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirmeye başlayacak.

Lufthansa, 7 Nisan 2019 Pazar günü itibariyle Türkiye uçuşlarını İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İstanbul Havalimanı’nın uluslararası havayolları için operasyonel hale gelmesinin ardından Lufthansa, Atatürk Havalimanı’ndan yeni adresine taşınacak. Yeni havalimanını kullanan Lufthansa yolcuları için tarife, ücret, havaalanının üç harfli “IST” kısaltması ve diğer olanaklar aynı şekilde geçerli olacak. Lufthansa’nın yaz tarifesi kapsamında günde 3 kez İstanbul- Frankfurt uçuşu bulunuyor. 

Yolculara iptal ve yeni rezervasyon seçeneği

İstanbul Havalimanı yönetiminin operasyonel taşınma kararına göre ‘Atatürk’ Havalimanı,  Lufthansa’nın da dahil olduğu tüm uluslararası havayolları şirketlerinin taşınma sürecinin yürütülmesi için 5 Nisan Cuma ve 6 Nisan Cumartesi günlerinde kapalı olacak. Lufthansa, İstanbul Havalimanı’nın  kapalı olacağı iki gün boyunca uçuşlarını gerçekleştiremeyecek. Lufthansa, aşağıda bilgileri yer alan 12 uçuşu taşınma nedeniyle iptal edildi. Taşınma sürecinde  eski havalimanı uluslararası yolculara tamamen kapalı olacağı için o tarihlerde alternatif uçuş sunulamayacak, Lufthansa yolcuları ücretsiz yeni bir rezervasyon veya iptal seçeneğinden faydalanabilecek.

Lufthansa seferleri değişmeyecek

Mevcut durumdan etkilenen yaklaşık 1.600 yolcunun titizlikle bilgilendirildiğini ifade eden Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, taşınmanın ardından Lufthansa uçuşlarında hiçbir değişiklik olmayacağını vurguladı. Yolcuların konforlu bir şekilde seyahat deneyimi yaşaması için tüm hazırlıkları tamamladıklarını belirten Geçer, “İstanbul Havalimanı operasyonlarımıza başlamak için büyük heyecan duyuyoruz. Türkiye havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım olacak. Yeni havalimanının hem bizim hem de birçok havayolu şirketi için yeni fırsatlar yaratacağına inanıyoruz”  dedi. 

İstanbul’un yaklaşık 35 km kuzeyinde yer alan yeni İstanbul Havalimanı’nda operasyonlarını sürdürecek olan Lufthansa, uçuşlarını N bölgesinde diğer Star Alliance üyeleri ile birlikte gerçekleştirecek. Yolcular, havalimanına şehir merkezinden hareket eden servisler, taksi veya araba ile ulaşabilecek. Business Class ve Miles & More üyeleri hızlı geçiş ( fast track) hizmetlerini ve Türk Hava Yolları lounge’ını kullanabilecek, business class yolcuları da Lufthansa’nın uzun uçuşlarında evlerinden yeni havalimanına ücretsiz VIP transfer hizmetinden faydalanabilecek.

İptal edilen uçuş Listesi  (tüm Frankfurt – İstanbul Atatürk uçuşları)

4 Nisan 2019

LH1304 Frankfurt 21:40 – Istanbul Atatürk 01:35 (5 Nisan)

5 Nisan

LH1305

LH1298 – LH1299

LH1300 – LH1301

LH1304

6 Nisan

LH1305LH1298 – LH1299

LH1300 – LH1301

(Tüm saatler lokaldir ) 

Lufthansa İstanbul Havalimanı'nı bekliyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

AYT ~ 3 yıl önce
Lufthansa ilk uçuşu a333, emirates a380, qatar a359, etihad a333, aeroflot a333 ile yapmayı planlıyor. BA yazdan itibaren 772, swiss geri dönüyor. SAw için ryanair base

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUC ~ 3 yıl önce
Münih - Istanbul herhalde devam edecek.. Onuda yazsaydiniz bari..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUC ~ 3 yıl önce
Lufthansa MUC-IST seferlerini bundan üc yil önce durdurdu
Soru2 ~ 3 yıl önce
Lufthansa Grubundaki diger sirketlerinde Istanbula ucusularini bekliyoruz... SWISS...Austrian... Niye ucmazlar anlamadim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanıt2 ~ 3 yıl önce
LOT’u test amaçlı gönderiyorlar şu anda günde 2 kere. Swiss Airbus A220’lerle aslında hem Zürih, hem de Cenevre hatlarında süper iş yapar. Austrian da günde 1-2 kere Embraer gönderse yeter.
Yorum ~ 3 yıl önce
Onu bunu bırakın da thy borsada çakıldı resmen büyük bir batış var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SPL ~ 3 yıl önce
Bunlar gelmeye karar verdiyse havalimanı olmuş demektir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
soru ~ 3 yıl önce
LH IST seferleri için uçak tipini değiştirmeyi düşünmüyor mu ve başka hatlardan sefer açılabilir mi acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevat ~ 3 yıl önce
Evet emberaaar ve çesna ile devam edecek.
Cevat ~ 3 yıl önce
Evet emberaaar ve çesna ile devam edecek.
Evet ~ 3 yıl önce
Havalimani degisti diye günde dört kere A380 gelcekmis. Münih serferi icin de 3 A350
nein ~ 3 yıl önce
Ucak tipinden kasit genis govde ise hayir. metro yok bisey yok, gelecek olan da gelmez.
Yanıt ~ 3 yıl önce
A320 olan Frankfurt uçuşları A321 olacak. Münih-İstanbul tekrardan sezonluk olarak düşünülüyor ama Türk tarafı slot vermemekte galiba ısrarcı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000