20 Ağustos 2012, Pazartesi 12:13:59

QANTAS CEO'SU İKRAMİYE VE ZAMMI REDDETTİ

Avustralya'nın havayolları şirketi Qantas'ın inişe geçen karlılık oranı, işten çıkarmaları gündeme getirdi. Genel Müdür Alan Joyce, bu yılki ikramiye ve maaş zammı paketini reddettiğini açıkladı.
  • tabii ya aynı takunya ve torpil havayolları....bizimkilere 25.000, 50.000 tl maaş yetmiyor bir de 4 ikramiye alıyorlar !!!! helalll adanalı celalll !!!! zaten makam arabası da audi olmasa yabancı konuklarını nasıl gezdirecekmiş yabancı dil bilmeyen mali müşavirim yönetim kurulu başkanım??? cık cık cık..hemide çok hesaplı kiralanmış...vay beee...babası da rize nin dağlarında audi ye biniyordu desek nasıl olur acep? herşeyimizle rezaletiz,kokuşmuşuz maalesef gülüyoruz ağlanacak halimize !!!!
  • Thy yoneticilerinin aynisi.......
  • Adamların ülkeleri bu yüzden güçlü1
  • Qantas CEO'suna THY'den bir Kartal araba verilecekmis makam arabasi olarak. Eh ancak bu kadar kar etmeye bu kadar araba demisler.
  • sen once seo yazmayi ogren dostum ,CEO
  • Helal olsun SEO 'ya. SEO dediğin böyle olur. Çalışanın maaşını dillerine dolayan THY yöneticilerine duyurulur. Madem şirket sayenizde bu kadar zarar ediyor, hadi buyrurun zamdan ve ikramiyeden şirket kara geçene kadar feragat edin. Ama yapmazlar, şirket iflasın eşiğine dahi gelse, ne yağlı kuyruğu kovulana kadar bırakıp giderler ne de 5 kuruş feragat ederler.

Avustralya havayolları Qantas'ın genel müdürü Alan Joyce, şirketin kar oranında keskin bir düşüşün yaşanması ardından ikramiye ve maaş zammından vazgeçtiğini açıkladı.

30 Haziran tarihinde sona eren mali yılda Qantas'ın karlılığının yüzde 90 dolayında düşmesi bekleniyor.

Bunun başlıca nedenleri arasında şirketin uluslararası operasyonlarındaki kayıplara ve yüksek akaryakıt fiyatlarına işaret ediliyor. Aynı zamanda Qantas çalışanlarının bir dizi grev eyleminin de bu mali tabloda etkili olduğu düşünülüyor.
Geçen Nisan ayından bu yana Qantas'ın hisseleri borsada yüzde 35 oranında geriledi.

Bir dergiye mülakat veren Alan Joyce, ''Şirketin karlılık oranı inişe geçtiği zaman yönetici maaşlarının da düşmesinden daha doğal bir şey olamaz.'' dedi.

Joyce, Qantas'ın mali durumunu yeniden rayına oturmak için bir dizi yeniden yapılanma planı üzerinde çalışıyor.

Bu planlardan biri, büyük kayıplar veren uluslararası seferler ile yurtiçi uçuşları birbirinden ayrı iki çatı altında işletmek.

Şirket aynı zamanda maliyet düşürücü önlem olarak işten çıkarmalara gideceğini açıkladı.

Gözlemciler, genel müdürün ikramiye ve maaş zammından vazgeçmesinin işten çıkarmaların kısa sürede yürürlüğe gireceği anlamına geldiğini söylüyor.

QANTAS CEO'SU İKRAMİYE VE ZAMMI REDDETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

tabii yaaa.. ~ 9 yıl önce
tabii ya aynı takunya ve torpil havayolları....bizimkilere 25.000, 50.000 tl maaş yetmiyor bir de 4 ikramiye alıyorlar !!!! helalll adanalı celalll !!!! zaten makam arabası da audi olmasa yabancı konuklarını nasıl gezdirecekmiş yabancı dil bilmeyen mali müşavirim yönetim kurulu başkanım??? cık cık cık..hemide çok hesaplı kiralanmış...vay beee...babası da rize nin dağlarında audi ye biniyordu desek nasıl olur acep? herşeyimizle rezaletiz,kokuşmuşuz maalesef gülüyoruz ağlanacak halimize !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ayni bizimkiler yaaaaav ~ 9 yıl önce
Thy yoneticilerinin aynisi.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Adamların ülkeleri bu yüzden güçlü1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
Qantas CEO'suna THY'den bir Kartal araba verilecekmis makam arabasi olarak. Eh ancak bu kadar kar etmeye bu kadar araba demisler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seo ~ 9 yıl önce
sen once seo yazmayi ogren dostum ,CEO

Yanıtla

Kalan karakter 1000
helal ~ 9 yıl önce
Helal olsun SEO 'ya. SEO dediğin böyle olur. Çalışanın maaşını dillerine dolayan THY yöneticilerine duyurulur. Madem şirket sayenizde bu kadar zarar ediyor, hadi buyrurun zamdan ve ikramiyeden şirket kara geçene kadar feragat edin. Ama yapmazlar, şirket iflasın eşiğine dahi gelse, ne yağlı kuyruğu kovulana kadar bırakıp giderler ne de 5 kuruş feragat ederler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000