28 Kasım 2023, Salı 11:26:22

Sabiha Gökçen Havalimanı'na 7 ödül birden

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin bağımsız ilk ve tek havacılık başarı ödülleri organizasyonu “Bluesky Awards 2023” sahiplerini buldu.
  • Ya koya koya bencil mesüt sessiz evrim kibirli ego lü ismihan i koymuslar baska it den kimse yokmu aa evet yok cunku asil calıskan ıt ciler gönderildi yada istifa ettiler yazık!!! it operasyon ekibi desen liseli ergen dolu diye duydum kimlere emanet koskoca limancık
  • Son zamanlarda verilen terfilerin sebebi bu muydu? Kendin çal, kendin oyna? İSG, asma kat ve it departmanından ibaret değil. Bekliyoruz...
  • Görende uzaya roket yolladılar onun ödülü sanacak. Konteynır koymayı proje diye nitelendiriyolar. Şovu bırakıp önce havalimanını düzeltin. Bırakın ödülü halk yolcu versin
  • Bu ödülü verenler hiç gitti mi acaba bu meydana
  • Sizde bu personel oldukça siz gerçekten bu ödülleri fazlasıyla hak ediyorsunuz.ayni şekilde devam.kendiniz çalın kendiniz oynayın
  • Sektörde çalışan herkes bu ödüllerin para karşılığı satın alındığını alenen bilir. Zaten en çok ödül alan Türk havalimanlarıdır ve durumları ortadadır. Başka söze gerek olduğunu düşünmüyorum
  • Tuvaletlerde sökük fayans olur mu? Bir su 35TL ye satılıyor. Burger menuler 300TL den başlıyor. Bu terminalin para kazandığını gösteriyor. Neden temizlik ve hijyen yok. İnsanı birinci dereceden ilgilendiren bu konu çözümlenmedikten sonra her ödül yalandır!

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye’nin bağımsız ilk ve tek havacılık başarı ödülleri organizasyonu “Bluesky Awards 2023” sahiplerini buldu.

‘Havacılık Başarı Ödülleri’ ve ‘Havacılık Proje Ödülleri’ olarak iki farklı alanda düzenlenen yarışmada Sabiha Gökçen, havacılık endüstrisinde başarıyı ve mükemmelliği taçlandıran yedi ödülün sahibi oldu.

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen (İSG), Türkiye’nin bağımsız havacılık başarı ödülleri organizasyonu Bluesky Awards tarafından bu yıl 2. kez ‘Havacılık Başarı Ödülleri’ kategorisinde “Yılın Dijital Havalimanı” seçilirken ‘Havacılık Proje Ödülleri’ kategorisinde 6 projesiyle jüri komisyonunca ödülüne layık görüldü.


- Yılın Havacılık Erişilebilirlik Projesi: Otopark Süreçlerinin Dijitalleştirilmesi Projesi

- Yılın Havacılık Teknoloji Projesi: Danışma için E-Translator Projesi

- Yılın Havacılık Tasarım Projesi: Kadıköy – Raylardan Havalara Metro Tasarım Projesi

- Yılın Havacılık Yeşil Inovasyon Projesi: SAWCycle E-Atık Geri Dönüşüm Projesi

- Yılın Havacılık Sosyal Sorumluluk Projesi: Saygı Gülümsetir Farkındalık Projesi

- Havacılıkta İlkler ve Başarılar Ödülü: Türkiye'nin İlk Havalimanı Sadakat Programı ISG Portpal Projesi

25 Kasım 2023 gecesi İstanbul Beykent Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Bluesky Awards 2023: ”Uluslararası Havacılık Ödülleri” Ödül Töreni’nde küresel havacılık dünyasına önemli etkileri olan kurumlar, kuruluşlar, bireyler ve girişimler “Havacılık Başarı Ödülleri ile Havacılık Proje Ödülleri” adı altında iki farklı alanda onurlandırıldı. Kazananları ulusal ve uluslararası jüri üyeleri ve “dijital itibar ajansı” tarafından tarafsız olarak değerlendirilen Bluesky Awards 2023’e Avustralya, Amerika, İngiltere, Singapur, Almanya, Dubai, Japonya, İtalya, Fransa, Polonya, Estonya ve Gine Cumhuriyeti gibi ülkelerden birçok firma katıldı.


“Teknolojinin tüm artı değerlerini misafirlerimizin konforu için sistemlerimize yansıtıyoruz”

Bluesky Awards 2023 Ödül Töreni’nde konuşan Sabiha Gökçen IT Direktörü İsmihan Anderson Baysal, “Teknolojinin tüm artı değerlerini misafirlerimizin konforu için sistemlerimize yansıtıyoruz” dedi.
Bu yıl 2. kez ‘Yılın Dijital Havalimanı’ ödülüne layık görüldüklerini belirten Baysal, “Mobil uygulamamız ile uçuş takibinden avantajlı kampanyalara kadar konforlu ve keyifli bir yolculuk için ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri yolcularımıza sunarken Türkiye’nin ilk havalimanı sadakat ödül programı olan İSG PORTPAL ile havalimanında yapılan harcamaları puana sonra da misafirlerimiz için avantajlı fırsatlara dönüştürüyoruz” dedi.

“Türkiye’yi e-pasaport ile tanıştırdık”

İsmihan Anderson Baysal, Türkiye’nin İSG ile tanıştığı bir diğer yeniliğin de 18 yaşını geçmiş Türk vatandaşlarına, pasaport kontrolünde görevli memur olmaksızın kendi parmak izlerini okutarak ve yüz tanıma teknolojisi ile çipli pasaportunu kullanarak otomatik geçiş imkânı sağlayan e-pasaport uygulaması olduğunun altını çizdi.

Baysal, havalimanında kurulan yapay zeka destekli görüntü işleme sistemi ile giriş, güvenlik geçiş, pasaport kontrol süreçleri ve yolcuların bekleme süreleri ölçülerek yolcu hareketinin takip edildiğini, kullanılan dijital teknolojiler sayesinde kuyrukların uzaması durumunda operasyona gerçek zamanlı bildirimler gönderilerek problemlerin kısa sürede çözümlenmesinin sağlandığını söyledi.

Hayata geçirdikleri tüm dijitalleşme çalışmalarının iş süreçlerine verimlilik olarak yansıdığını vurgulayan Baysal, “Biyometrik sistem ile 18 saniyede pasaport kontrolünden otomatik geçiş sağlayan E-Pasaport uygulaması Türkiye’de ilk kez havalimanımızda uygulandı.  Bugün ‘E-translator’ dil çeviri yazılımı ile farklı diller konuşan misafirlerimize danışma masalarından destek olabiliyoruz. Bulundum platformu ile de kayıp eşya sürecimizi dijitalleştirdik. Dileyen yolcularımızın biyometrik verilerini kullanarak tüm işlemlerini tamamlayabileceği bir deneyim üzerinde çalışıyoruz. Zamana karşı yarışıyoruz ve misafirlerimize zaman kazandırmak için uğraşıyoruz.  Ayrıca havalimanımızda 5G teknolojisini kullanarak tüm işletmelerin kullanabileceği, tüm cihazların birbirine kablosuz bağlanabildiği özel bir network geliştiriyoruz” dedi.

Bluesky Awards havacılık standartlarının yükseltilmesini hedefliyor

 

‘Havacılık Başarı Ödülleri’ ve ‘Havacılık Proje Ödülleri’ olarak iki farklı alanda düzenlenen Bluesky Awards, havacılık endüstrisinde ürün ve hizmet sunumlarının standartlarını yükseltmeyi hedefleyen kurum ve kuruluşları değerlendirerek ödüllendiriyor. Bu yıl Havacılık Başarı Ödülleri’nde 29 farklı kategori için başvuru yapan adaylar arasından anket oylaması neticesinde 29 havacılık kuruluşu ödül almaya hak kazandı.

'Havacılık Proje Ödülleri’nde ise 10 farklı ödül kategorisinde başvurular arasından 30 havacılık projesi, değerlendirme kriterleri çerçevesinde jüri komisyonunca ödülüne layık görüldü. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'na 7 ödül birden

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

icinizden biri. ~ 3 ay önce
Ya koya koya bencil mesüt sessiz evrim kibirli ego lü ismihan i koymuslar baska it den kimse yokmu aa evet yok cunku asil calıskan ıt ciler gönderildi yada istifa ettiler yazık!!! it operasyon ekibi desen liseli ergen dolu diye duydum kimlere emanet koskoca limancık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ciddi misin ~ 3 ay önce
Eski bir IT personeli olarak o liseli ergen dediğin çocuklar sayesinde sistemler sorunsuz çalışıyor ve orada çalışmaktan da gurur duyuyorlar. Demek ki bazı şeyler sana dert olmuş.
davulcu ~ 3 ay önce
Son zamanlarda verilen terfilerin sebebi bu muydu? Kendin çal, kendin oyna? İSG, asma kat ve it departmanından ibaret değil. Bekliyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merhaba ~ 3 ay önce
Görende uzaya roket yolladılar onun ödülü sanacak. Konteynır koymayı proje diye nitelendiriyolar. Şovu bırakıp önce havalimanını düzeltin. Bırakın ödülü halk yolcu versin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VizyonMisyonFizyon ~ 3 ay önce
Vizyon meselesi kanka sana göre konteynır koymak senin max vizyon bu çünkü
Hiç gitmişler mi ~ 3 ay önce
Bu ödülü verenler hiç gitti mi acaba bu meydana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Personel ~ 3 ay önce
Sizde bu personel oldukça siz gerçekten bu ödülleri fazlasıyla hak ediyorsunuz.ayni şekilde devam.kendiniz çalın kendiniz oynayın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ödüllere inanmayın ~ 3 ay önce
Sektörde çalışan herkes bu ödüllerin para karşılığı satın alındığını alenen bilir. Zaten en çok ödül alan Türk havalimanlarıdır ve durumları ortadadır. Başka söze gerek olduğunu düşünmüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka yapıyosun ~ 3 ay önce
Gerçekten mi abim sen de al o zaman
Temizlik ve hijyen ~ 3 ay önce
Tuvaletlerde sökük fayans olur mu? Bir su 35TL ye satılıyor. Burger menuler 300TL den başlıyor. Bu terminalin para kazandığını gösteriyor. Neden temizlik ve hijyen yok. İnsanı birinci dereceden ilgilendiren bu konu çözümlenmedikten sonra her ödül yalandır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000