06 Ağustos 2016, Cumartesi 09:03:10

TAV, Küba’da iki havalimanı için masaya oturuyor

TAV Havalimanları, Groupe ADP ve Bouygues Batiment International’den oluşan konsorsiyum, Küba’da başkent Havana’da yer alan Jose Marti Uluslararası Havalimanı’nın geliştirilmesini ve işletmesini kapsayan proje için görüşmelere davet edildi.
  • Küba'da Türk'ler iş yapacak, Türk'ün adı geçecek, adamın yaptığı yoruma bak... İç politika kavgaları yüzünden Küba'da Türkler değil de Yunanlılar iş yapsa daha mı mutlu olacaksınız? Kardeşim önce vatan... sonra iç politikayı düşünün... Hepimiz bu ülkenin insanıyız, TAV'ın içinde de hükümeti destekleyen vardır, desteklemeyen vardır, hepsi bu ülkeye vergi veriyor, bu ülke için çalışıyor. TAV'ın fransız ortakları varmış muhabbetini de bırakın artık, bu hükümet yabancı yatırımcı gelsin diye uğraşmıyor mu, Sabiha'nın yüzde yüzü malezyalıların, İGA'nın milyon dolarlar ödediği yabancı danışmanları var, küresel ekonomide küresel ortaklar elbette olacak. TAV'la gurur duyun, Türkiye'nin az sayıda küresel markasından biri, kıymetini bilin.
  • inşAllah alamazsınız... Havaş ta ipsiz sapsızlar sizin ilgisizliğiniz yüzünden at oynatıyor. yüzlece kişinin ahı üstünüzde. Cumhurbaşkanı geldiğinde limana önünde el pençe durursun ama çalışanların etmedik hakaret bırakmaz devlet büyüklerine.... adına da eleştiri derler. Sonrada neden böyle oldu diye veryansın...

Kübalı yetkililer, TAV Havalimanları’nın içinde yer aldığı konsorsiyumla Havana Havalimanı’nın geliştirilmesi ve işletmesi için görüşmelere başlanacağını açıkladı. Proje, San Antonio de los Banos havalimanının geliştirilmesini de kapsıyor.

TAV Havalimanları, Groupe ADP ve Bouygues Batiment International’den oluşan konsorsiyum, Küba’da başkent Havana’da yer alan Jose Marti Uluslararası Havalimanı’nın geliştirilmesini ve işletmesini kapsayan proje için görüşmelere davet edildi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “TAV olarak ürün ve hizmetlerimiz tüm dünyada 17 ülkede 70 havalimanında yer alıyor. Dünyanın her yerinde iş yapabilecek finansal ve operasyonel yetkinliğe sahibiz ve fırsatları değerlendiriyoruz. Yaklaşık bir yıldır takibimizde olan iki havalimanının geliştirilmesi ve işletmesi için, Fransız ortağımız ADP ve Küba’da önemli inşaat projelerine imza atmış olan BBI ile birlikte münhasıran görüşmelere başlamak üzere davet aldık. Havana Jose Marti Havalimanı’nın yenilenmesi, geliştirilmesi ve işletmesiyle ülkenin batısında yer alan San Antonio de los Banos havalimanın geliştirilmesi için görüşmeler yürüteceğiz. Şu an yılda yaklaşık 5 milyon yolcuya hizmet veren Havana Havalimanı’nın kapasitesinin 2020’de 10 milyonun üzerine çıkarılması hedefleniyor” dedi.

ABD’nin Florida kıyılarından sadece 150 kilometre uzaklıkta bulunan 11 milyon nüfuslu Küba, 2 milyondan fazla göçmeniyle ABD’de büyük bir diasporaya sahip.

Ülkeyi 2015’te önceki yıla göre yüzde 17,4 artışla 3 milyon 520 bin turist ziyaret etti. ABD’den gelen turistlerin sayısıysa yüzde 77 artışla 166 bine ulaştı.

Artan temaslarla neticesinde hafifleyen ambargo sayesinde Eylül 2016’dan itibaren ABD’den Küba’ya tarifeli seferlerin başlamasına izin verildi. İlk aşamada altı Amerikan havayolu firması, haftada 310 adet tarifeli uçuşa başlayacak.

TAV, Küba’da iki havalimanı için masaya oturuyor

Facebook Yorum

Yorumlar

vatansever ~ 6 yıl önce
Küba'da Türk'ler iş yapacak, Türk'ün adı geçecek, adamın yaptığı yoruma bak... İç politika kavgaları yüzünden Küba'da Türkler değil de Yunanlılar iş yapsa daha mı mutlu olacaksınız? Kardeşim önce vatan... sonra iç politikayı düşünün... Hepimiz bu ülkenin insanıyız, TAV'ın içinde de hükümeti destekleyen vardır, desteklemeyen vardır, hepsi bu ülkeye vergi veriyor, bu ülke için çalışıyor. TAV'ın fransız ortakları varmış muhabbetini de bırakın artık, bu hükümet yabancı yatırımcı gelsin diye uğraşmıyor mu, Sabiha'nın yüzde yüzü malezyalıların, İGA'nın milyon dolarlar ödediği yabancı danışmanları var, küresel ekonomide küresel ortaklar elbette olacak. TAV'la gurur duyun, Türkiye'nin az sayıda küresel markasından biri, kıymetini bilin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neyse O ~ 6 yıl önce
inşAllah alamazsınız... Havaş ta ipsiz sapsızlar sizin ilgisizliğiniz yüzünden at oynatıyor. yüzlece kişinin ahı üstünüzde. Cumhurbaşkanı geldiğinde limana önünde el pençe durursun ama çalışanların etmedik hakaret bırakmaz devlet büyüklerine.... adına da eleştiri derler. Sonrada neden böyle oldu diye veryansın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000