24 Kasım 2021, Çarşamba 08:59:20

THY Lübnan seferlerinde indirim yapacak

Lübnan Turizm Bakanı Velid Nasır, Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı aktarmalı tüm Lübnan seferlerinde fiyatta indirime gideceğini belirtti.
  • Millet İstanbul aktarmalı Beyrut bileti alır aktarma sırasında Beyrut’a gitmeden İstanbul’da kalmaya karar verir daha ucuza gelir.
  • beyrut uçuşlarında business full bazen 40 bc oluyor. niye indirim yapıyomuş thy. hayır kurumumu!
  • Terör örgütleri pkk ile asala'nın kurulduğu, yönetildiği,kamplarının açıldığı ülkeye yapılacak seferlere indirim yetmez bedava olmalı!!!

Lübnan Turizm Bakanı Velid Nasır, Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı aktarmalı tüm Lübnan seferlerinde fiyatta indirime gideceğini belirtti.

Nasır, yayımladığı yazılı açıklamada, THY ile diasporadaki Lübnanlılar ve tüm turistlerin ülkeyi ziyaretini kolaylaştırmasına vesile olacak bir anlaşma yaptıklarını ifade etti.

Lübnanlı Bakan, bu anlaşma kapsamında dünyanın farklı noktalarından Lübnan'a İstanbul Havalimanı aktarmalı tüm uçuşlarda indirime gidileceğini belirtti.

Söz konusu anlaşmanın 1 Aralık 2021 - 28 Şubat 2022 tarihlerinde geçerli olacağı bilgisini paylaşan Nasır, THY'nin ayrıca yeni yıl dolayısıyla aralık-ocak döneminde Lübnan'a sefer sayısını artıracağını aktardı.

THY ile yapılan anlaşmanın amacına da değinen Nasır, bunu "diasporadaki vatandaşların Lübnan'a seyahatlerinin teşvik edilmesi ve zor bir süreçten geçen ülke ekonomisine bir nebze de olsa katkı sağlanabilmesi" olarak ifade etti.

Lübnan Turizm Bakanı ayrıca, gerçekleştirdiği bu kampanya dolayısıyla THY'ye teşekkür etti.

Turizm Bakanlığının ilk defa özel bir şirketle anlaşma yaptığı ifade ediliyor.

Çavuşoğlu'nun Beyrut ziyareti sonrası gelen açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 15-16 Kasım tarihlerinde resmi temaslarda bulunduğu Beyrut'ta Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Başbakan Necib Mikati, Meclis Başkanı Nebih Berri, Dışişleri Bakanı Abdallah Buhabib ve Turizm Bakanı Velid Nasır ile görüşmüştü.

Buhabib ile düzenlediği ortak basın toplantısında Çavuşoğlu, Lübnan ile her alanda ilişkileri daha da geliştirmek istediklerine dikkati çekerek, "Turizm bakımından Lübnan halkının birinci tercihi Türkiye, Türk halkının da Lübnan'a ilgisi ve sevgisi açıkça ortadadır." demişti.

Turizm Bakanı Nasır da Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmede Türkiye ile karşılıklı turizm hacmini artırmak istediklerini belirtmişti.

Nasır, Türk turistlerin Lübnan'ı, Lübnanlı turistlerin de Türkiye'yi ziyaret etmelerini teşvik etmek için bir turizm anlaşmasının imzalanması gerektiğini vurgulamıştı.

THY Lübnan seferlerinde indirim yapacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Yolcu ~ 6 ay önce
Millet İstanbul aktarmalı Beyrut bileti alır aktarma sırasında Beyrut’a gitmeden İstanbul’da kalmaya karar verir daha ucuza gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn. Yorumcu ~ 6 ay önce
Böyle bir durumda yolcunun dönüş bileti otomatik iptal ediliyor bu yüzden gidiş dönüş uçacak yolcu için ucuz yöntem sonradan pahalıya patlar. Bagajların da Beyrut'a yönlendirilmesi de ayrı bir sorun
beyrut ~ 6 ay önce
beyrut uçuşlarında business full bazen 40 bc oluyor. niye indirim yapıyomuş thy. hayır kurumumu!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rahat ol ~ 6 ay önce
Zaten bunlar lafta indirim. Sen hiç THY nin gerçek indirim yaptığını gördün mü ? Asla
Tk ~ 6 ay önce
Thy ne yapsa yaranamiyor indirim yapsa hayir kurumu zam yapsa milli havayolumla ucamiyorum sabit biraksa maas elestrisi
Hüt ~ 6 ay önce
Yapılan bi anlaşmadan bahsediliyor , iyi okuyamadınız galiba
Yuh be ~ 6 ay önce
Terör örgütleri pkk ile asala'nın kurulduğu, yönetildiği,kamplarının açıldığı ülkeye yapılacak seferlere indirim yetmez bedava olmalı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000