21 Eylül 2021, Salı 15:15:13

THY-Jet Blue anlaşmasında kapsam genişledi

Türk Hava Yolları, New York merkezli JetBlue Airways ile ortak uçuş ortaklığını genişletmek için başvuruda bulunarak 2014 yılında imzaladığı anlaşmanın kapsamını genişletti.
  • Bu nasıl bir karar arkadaşlar ben anlamadım pek havacı diilim
  • Hayret nadir doğru kararlardan. Jet blue diğer üçlü fosil havayollarına göre süper bir şirket. Hizmet kalitesi yada yolculara davranış olarak. Bir de american var ki aman aman.

Türk Hava Yolları, New York merkezli JetBlue Airways ile ortak uçuş ortaklığını genişletmek için başvuruda bulunarak 2014 yılında imzaladığı anlaşmanın kapsamını genişletti.

Star Alliance üyesi ABD Ulaştırma Bakanlığı'na (DOT) sunduğu belgelerde, JetBlue'nun B6 kodunu Türkiye ile ABD arasında gerçekleştirdiği belirli uçuşların yanı sıra Türkiye dışındaki noktalara yerleştirmek istediğini söyledi.

Bu nedenle havayolu şirketi, "Türkiye'nin gerisindeki herhangi bir nokta veya nokta, Türkiye içindeki noktalar ve ara noktalar aracılığıyla ABD ve ötesindeki herhangi bir nokta veya noktaya" arasındaki herhangi bir Türk uçuşunda B6 kodunu görüntülemek için kapsamlı bir yetki beyanı için başvuruda bulundu.

DOT uygulaması, Miami'den Ürdün'deki Amman'a; Tayland'da New York'tan Bangkok'a; Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde Atlanta'dan Kinshasa'ya; ve Boston'dan Bahreyn'e.

Turkish, anlaşmanın İstanbul merkezi üzerinden bağlantılar da dahil olmak üzere "gelişmiş bağlantı ve ek seyahat seçenekleri sağlayarak" seyahat eden halka fayda sağlayacağını söyledi.

Turkish ve JetBlue, 2014 yılında Boston Logan (BOS) ve New York John F Kennedy'den (JFK) belirli JetBlue tarafından gerçekleştirilen uçuşlarda kod paylaşımına başladı. Mevcut anlaşma, JetBlue'nun ağındaki 24 ABD varış noktasını kapsıyor.

OAG Schedules Analyzer tarafından sağlanan verilere göre, Türkiye şu anda İstanbul'dan ( IST ) ABD'ye, günlük BOS'a ve günde 3X'e kadar JFK'ye uçmak da dahil olmak üzere 11 rota sunuyor . Taşıyıcının en son hizmeti 24 Eylül'de başlayacak ve İstanbul'u Dallas-Fort Worth'a ( DFW ) bağlayacak .

THY-Jet Blue anlaşmasında kapsam genişledi

Facebook Yorum

Yorumlar

Sizce ~ 1 ay önce
Bu nasıl bir karar arkadaşlar ben anlamadım pek havacı diilim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yani ~ 1 ay önce
Her iki şirketin de gidemediği uzak rotalara aktarmalı olarak karşılıklı uçaklarını kullanarak bağlıyorlar.
güzel. ~ 1 ay önce
Hayret nadir doğru kararlardan. Jet blue diğer üçlü fosil havayollarına göre süper bir şirket. Hizmet kalitesi yada yolculara davranış olarak. Bir de american var ki aman aman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000