06 Temmuz 2021, Salı 09:27:41

Kısıtlamalar kalktı... Uçak bileti fiyatları uçuşa geçti!

Kademeli normalleşme süreciyle başlayan seyahat hareketliliğinde fiyatları en çok artış gösteren ulaşım aracı uçak oldu.
  • Maldivlere gidenler belli, dolarla maaş alanlar, instagirller, ozetle karadeniz kiyisiyla uzaktan yakından ilgisi olanlar
  • Biletlerde bir sürü vergi var yetmiyor hizmet bedeli diye rezilce bir haraç da var (artık otobüs firmaları da bu haracı alıyor) o da yetmiyor artık tüm koltuklar da parayla satılıyor! Vatandaş sizin kar'ınıza ortak mı ki zarar veya masraflarınıza da ortak olsun ? Keşke kimse uçmasa da görsek hallerini !
  • siz bi markete gidin sadece uçak biletleri değil maaşlarımız hariç herşey uçuşa geçti!

Kademeli normalleşme süreciyle başlayan seyahat hareketliliğinde fiyatları en çok artış gösteren ulaşım aracı uçak oldu. Türk tatilcilerin yurt dışında tercih ettiği yerlerin başında Maldivler oldu.

Kademeli normalleşme süreci, uçak ve otobüs biletlerine olan talebi artırdı. Çevrimiçi bilet satış temsilcilerinin aktardığı bilgiye göre, 2021’in ilk 6 ayında evli çiftler tatil rotalarını vizesiz ve karantina şartı olmayan Maldivler’e çevirdi.

Devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle, daha güvenli ve farklı seyahat alternatiflerini değerlendiren çiftlerin ilk tercihinin, Maldivler’in başkenti Malé olduğu kaydedildi. Listeyi, Azerbaycan’ın Bakü ve Ukrayna’nın Kiev şehirleri takip etti. Çiftler, iç hatlar seyahatlerinde ise en çok İstanbul, İzmir ve Antalya’yı tercih etti.

İç hatlardaki en pahalı bilet 2 bin 850 liraya satılan Ankara - Antalya uçuşu oldu. En ucuz yurt dışı uçak bileti; Kiev - Ankara destinasyonunda 190 liraya satıldı. En ucuz yurt içi uçak bileti ise Antalya - Adana destinasyonunda 80 liraya alıcı buldu. İç ve dış hatlarda uçak biletlerinin en pahalı olduğu ay haziran olurken, en ucuz olduğu aylar iç hatlarda şubat ve mart, dış hatlarda ise mart ve mayıs oldu.

Araştırma sonuçlarına göre, yılın ilk 6 ayında, iç hatlarda en çok İstanbul - İzmir arası seyahat edildi. Listeyi İstanbul - Antalya, İstanbul - Adana ve İstanbul - Trabzon destinasyonları takip etti. Dış hatlarda Bakü listedeki birinciliğini korudu. Taşkent, Tahran, Malé ve Kiev ise listeyi takip eden şehirler oldu. 2021’in ilk yarısında, en çok haziran ayında seyahat edildi.

Öğrenciler dış hatlarda en çok Bakü, Varşova ve Priştine’ye seyahat etti. Öğrencilerin iç hatlarda en çok uçtuğu şehirler ise İstanbul, İzmir ve Antalya oldu. 65 yaşın üstündekiler ise yurt dışında Almanya’nın Stuttgart, Hamburg ve Nürnberg şehirlerini, yurt içinde İstanbul, İzmir ve Trabzon’u tercih etti. (Sputnik)

Kısıtlamalar kalktı... Uçak bileti fiyatları uçuşa geçti!

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Türk tatilcilerin yurt dışında tercih ettiği yerlerin başında Maldivler oldu. ~ 2 yıl önce
Maldivlere gidenler belli, dolarla maaş alanlar, instagirller, ozetle karadeniz kiyisiyla uzaktan yakından ilgisi olanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fırsatçılar ~ 2 yıl önce
Biletlerde bir sürü vergi var yetmiyor hizmet bedeli diye rezilce bir haraç da var (artık otobüs firmaları da bu haracı alıyor) o da yetmiyor artık tüm koltuklar da parayla satılıyor! Vatandaş sizin kar'ınıza ortak mı ki zarar veya masraflarınıza da ortak olsun ? Keşke kimse uçmasa da görsek hallerini !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Döviz kurları ~ 2 yıl önce
TL'nin bu kadar erimesine sebep olan sözde ekonomist beceriksizler baş sebebidir. Havacılıkta başta yakıt olmak üzere birçok girdi maliyeti doğrudan dolara endeksli malumunuz. Üstüne bir de petrol fiyatları artıyor. Bugünleri aramasak bari
Votandaş ~ 2 yıl önce
Bos yapma enflasyon kur oranında artış oluyor her seyde olduğu gibi. Paran yoksa otur evinde uçma
market ~ 2 yıl önce
siz bi markete gidin sadece uçak biletleri değil maaşlarımız hariç herşey uçuşa geçti!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000