22 Şubat 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Karıkoca her kazandığınız kuruş haram olsun
  • güzelim ülke kaynakları ve insan potansiyeliyle neler başarabilecek durumda. gel gör ki holdingleşmiş tarikatler cemaatler elinde her geçen gün gelecekten hızla kopuyoruz. yahu Allah’ın akıllı bir kulu da sormaz mi: tarikatin motor ve teknoloji üretim şirketinde ne işi olur ???
  • Şu 2 konuyu da yazmalısınız. 1) fazla kazanandan fazla az kazanandan az kesinti yapılıyor deniliyor fakat salgın öncesi kaptan işe fo farklı maaş alırken ikisinden de %50 kesiliyor. Ayrıca zam yapınca kaptana %35 fo’ya %25 yapılmıştı. Neden fo’dan %50 kesiliyor? Hostes maaşına çevirdiler pilot maaşını. Başka şirketlerde fo/hostes maaş oranı 4-5’tir. ///// 2) pass ced bilet alınırken, sıralamada kaptan ve ailesi önce geliyor, sonra fo ve kabin memurları sicile göre sıralanıyor. Fo bir kabin memuru mudur ki kabin memurlarıyla aynı kategoride sıralanıyor? Fo kokpit ekibi midir kabin ekibi midir? Uçağı mı uçurur yoksa çay kahve servisi mi yapar? Gerçi salgın döneminde kabin memurları onu bile yapmıyor...
  • Kabin memuru maaslari 3999 TL olmalidir ve senelik pass ced biletleri 1 adet tek yon olarak duzenlenmelidir.
  • MAHMUT AKŞİT AMERİKADA OKUMUŞ İYİ BİR MÜHENDİS OLABİLİR AMA ASLA İYİ BİR YÖNEİCİ DEĞİLDİR. VE TEI YE ZARAR VERMEKTEDİR. TEI Yİ DEDİKODU İLE KENDİSİNE LAF TAŞIYANLAR İLE YÖNETMEKTEDİR. KENDİSİNDEN SSB DE RAHATSIZ OLUP ARKASINDA RTE OLDUĞU İÇİN O MAKAMDA OTURMAKTADIR. ŞİMDİ TEK AMACI VARDIR TEMEL KOTİLİ YERİNDEN EDİP TUSAŞ ANKARA GENEL MÜDÜRÜ OLMAK
  • Bu direktörlüklerde çalışan müdürlerin TEI ye iş yapan yardımcı sanayilerde ortaklıkları vardır. Bu direktörlükte çalışan müdürler yardımcı sanayilere yaptırdıkları parça başına komisyon almaktadırlar. Uçak motor parçaları çok pahalı olduğundan hurdaları çok para kaybına sebep olmaktadır. Bu üç bölümde uçak motor parçaları hurda olmakta ama bu parçaların hurda olduğu saklanmaktadır. Özellikle Murat KARAMAHMUT OĞLUna bağlı İmalat direktörlüğü altında bu olaylar çok olmaktadır. Bu üç direktörlük Mahmut AKŞİT in kendilerine karışamadığını fark ettikleri andan itibaren tüm yakınlarını işe almaya başlamışlar, istedikleri kadar yurt dışı seyehat yapmaya başlamışlardır. GAYE vakfı üyeleri ve AKP tarafından atanan direktör ve müdürler bunların farkına varamayacak kadar yetersiz bilgisizdir. Bu üç direktörlük haricinde geri kalan direktörlüklerde yüzlerce tarikat üyesi işe alınmıştır. direktör ve müdürler sürekli değişmekte ve TEI hafızası kaybolmaktadır.
  • Programlar direktörlüğü: Mahmut AKŞİT görevegeldiğinde, görevdeki direktörü görevden almış yerine Cihat Zorlu TUNA yıgöreve getirmiştir. Haluk KANCA nın görevden alınmasında etkisi olan LeventTüfekçi, cihat zorlutunayı da görevden aldırmış yerine Savunma sanayimüsteşarlığında daire başkanlığı görevinden alınmış Mahmut AKŞİT akrabası(babasının teyzesinin oğlu)Levent ŞENEL i programlar direktörü yapmıştır.Levent ŞENEL kısa süre sonra FETÖ üyesi olmaktan tutuklanmış ve itirafçı olmuştur.Levent ŞENEL sonrasında Faruk TURAN göreve gelmiş 8-9 ay sonra Faruk TURAN ıgörevden almış yerine Ahmet KAİN i atamıştır. Mahmut AKŞİT göreve geldiktensonra 5. Direktör ile çalışmaktadır.
  • İnsan Kaynakları Direktörlüğü: Mahmut akşit görevegeldiğinde İK direktörünü görevden almış yerine Savunma Sanayi Başkanı İsmailDemir referansı ile Cebrail UÇURu İK direktörü yapmıştır. 6-7 ay sonra CebrailUÇUR STM ye genel müdür yardımcısı olduğu için gaye vakfı cemaat üyesi kapıkomşusu Levent TÜFEKÇİ yi İK direktörü yapmıştır. Levent Tüfekçi yi görevdenalmış yerine Yeliz VURAL ÇETİNKAYA yı atamıştır. Yeliz VURAL ÇETİNKAYA, MahmutAKŞİT göreve geldiğinde sıradan bir insan kaynakları personeli iken gaye vakfının elemanlarına, Mahmut AKŞİT danışmanlarına ve Levent Tüfekçiye olanyakınlığı ile kısa sürede direktör olmuştur. Yeliz Vural ÇETİNKAYA işçileringözü önünde şimdiki kocasından tekme tokat dayak yemiş ağzı burnu kırılmıştır.Yeliz Vural ÇETİNKAYA gaye vakfı cemaati üyelerini kullanarak kocası YiğitÇETİNKAYA yı müdür yapmıştır. Karı koca direktör ve müdür olarak primler ile75.000 TL den fazla maaş almaktalar, triplex villada oturmaktalar, WV passatmakam arabasına binmekteler.
  • Aşağıda hangi bölümde kaç üst düzey yönetici değişmiştir görebilir siniz? Finans direktörlüğü: Finans direktörünü ilkatandığında görevden almış yerine Haluk KANCA yı atamıştır. Haluk KANCAgaye vakfı cemaat üyesidir. Haluk KANCA, Levent TÜFEKÇİ ile kavga edince ve birtoplantıda Mahmut AKŞİT yönetimini beğenmeyip eleştirince görevden alınmıştır.Haluk KANCA yerine İSPARK ı zarara uğratan İSPARK genel müdür yardımcısı MetinKAPLAN finans direktörü yapılmıştır. Yönetim kurulu üyesi Rafet BOZDOĞANınortağı Ercan ÖZTÜRK e yer açmak için Metin KAPLAN görevden alınmıştır. MahmutAKŞİT geldikten sonra Ercan ÖZTÜRK 4. Finans direktörüdür.
  • TEI de işe başlayabilmek için İngilizce sınavından geçmek gerekmektedir. Yukarıdaki kişilerin çoğu İngilizce bilmedikleri için İngilizce sınavına dahi girmeden TEI de iş başı yapmışlardır. Cevat AKŞİT cemaati GAYE vakfı etrafında toplanan bir nakşi tarikatıdır. Bu kişiler bu tarikatın üyesi oldukları halde GAYE vakfında yazılı kayıtları yoktur. Yukarıdaki kişiler yönetim kademesindeki insanlar bunların atadığı yüzlerce insan var. Mahmut AKŞİT geldikten sonra 30-40 kadar müdür değiştirmiş10 kadar direktör değiştirmiştir. Her görevden alınan müdür ve direktör ile TEI nin hafızası gitmiştir. TEI Mahmut AKŞİT göreve geldiğinde 1400-1500 kişi iken bugün 3000 kişi olmuştur

TEİ'de tarikat yapılanması iddiaları! - DHMİ nefes verdi...

Havacılık sanayimizin gelişmesi bir ülkenin gelişmişliğinin göstergesidir. Havacılığımızın endüstriyel anlamda gelişmesi için kurulan TEİ, havacılık adına önemli işlere imza atıyor ve atmaya da devam edecektir diye düşünüyorum. Ancak, öyle iddialar var ki insan “Acaba” diye düşünmeden edemiyor.

TEİ, 1985 yılında Amerikan General Elektrik ile ortak kurulmuş ve THK ile Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın da manevi denilecek hissesi ile kurulmuş bir şirket.

Güzel işler yapılıyor, yapılmaya da devam edecektir diye umut ediyoruz. Zira havacılığımızın eksiği de endüstriyel gelişmedir.

Son bir aydır TEİ yönetiminin tarikatlaşma yönünde bir çalışma içerisinde olduğuna dair sürekli bir mail bombardımanı altındayım. Bir vakıftan bahsediliyor ve o vakıf aracılığı ile tarikat yapılanmasına gidildiğinden bahisle bazı bilgiler ve belgeler naklediliyor.

İddialar, iddialar.

Tabii bahsedilen vakıf var. Adı Gaye Vakfı. Açılımı Gümüşhaneli Araştırma Yardımlaşma ve Eğitim Vakfı Kurucusu Prof. Mustafa Cevat Akşit.

Cevat Akşit’in oğlu Mahmut Faruk Akşit ise TEİ’nin en tepesindeki yani yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda genel müdürü.

Şunu net ifade edeyim. Faruk Akşit’in liyakatı kesinlikle bu görev için uygundur. Lakin etraf muamelesi iddialarına cevap vermek zorundadır.

Tabi vakıf hakkında detaylı bilgiye sahip olmamakla birlikte vakıf üyelerinin yüksek maaşlarla müdür yapıldıkları, inşaat mühendislerinin TEİ’de müdür olarak atandıkları 50-60 bin TL maaş aldıkları, villalarda ikamet ettirildikleri gibi iddialar mevcut.

Soru şu;

İnşaat mühendisi uçak motoru yapan bir kurumda hangi göreve getirilebilir?

Vakfın üst yöneticileri veya yakınları TEİ’de ayrıcalıklı görevlere getiriliyor, takım lideri veya müdür olarak işe başlatılıyor.

Açıkçası bu iddialarla ilgili ben TEİ Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Faruk Akşit’e ulaşmak istedim. Birkaç kez aradım, özel kalemi ile görüştüm. Ancak geri dönüş olmadı, telefonlara ise hiç çıkılmadı.

Şimdi merak ediyorum. TEİ gerçekten bir çiftlik haline mi getiriliyor yoksa hayal ettiğimiz, bildiğimiz anlamda uçak motoru yapmak için çalışmalar yürütüyor mu?

Şimdilik sadece, bu kadarını yazalım sonra isim isim nasıl kayırılmalar var, nasıl liyakatsız kişilerin uçak motor üretimi yapacak şirkette hangi görevlere atanıyor yazarız.

DHMİ olması gerekeni yaptı…

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu havacılık sektörüne nefes verdi diyebiliriz. Olması gerekeni yaptı. Ben şahsen kendi köşe yazılarımda ısrarla bu konuya değinmiş ve kiracıların, 2020 yılında kepenk kapattırılan, uçuşların neredeyse sıfır olduğu havacılık sektörüne el atılması gerektiğini yazmıştım.

Yazdım diye yaptılar demiyorum. Lakin olması gereken oldu ve sağduyu galip geldi diye düşünüyorum.

Sektör adına önemli bir gelişme diyebiliriz.

Yeter mi? Yetmez.

Konma konaklama, hatta hava koridoru kullanım ücretlerinde bile indirime gidilmesi, uçak park ücretlerinin de sıfırlanması gerekir.

Havacılık olmazsa olmazımız.

Diliyorum ki 2021 yılı pandemiyi atlatarak güçlendiğimiz bir yıl olsun.

TEİ'de tarikat yapılanması iddiaları! - DHMİ nefes verdi...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Yeterr ~ 1 yıl önce
Karıkoca her kazandığınız kuruş haram olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 1 yıl önce
güzelim ülke kaynakları ve insan potansiyeliyle neler başarabilecek durumda. gel gör ki holdingleşmiş tarikatler cemaatler elinde her geçen gün gelecekten hızla kopuyoruz. yahu Allah’ın akıllı bir kulu da sormaz mi: tarikatin motor ve teknoloji üretim şirketinde ne işi olur ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Bey ~ 1 yıl önce
Şu 2 konuyu da yazmalısınız. 1) fazla kazanandan fazla az kazanandan az kesinti yapılıyor deniliyor fakat salgın öncesi kaptan işe fo farklı maaş alırken ikisinden de %50 kesiliyor. Ayrıca zam yapınca kaptana %35 fo’ya %25 yapılmıştı. Neden fo’dan %50 kesiliyor? Hostes maaşına çevirdiler pilot maaşını. Başka şirketlerde fo/hostes maaş oranı 4-5’tir. ///// 2) pass ced bilet alınırken, sıralamada kaptan ve ailesi önce geliyor, sonra fo ve kabin memurları sicile göre sıralanıyor. Fo bir kabin memuru mudur ki kabin memurlarıyla aynı kategoride sıralanıyor? Fo kokpit ekibi midir kabin ekibi midir? Uçağı mı uçurur yoksa çay kahve servisi mi yapar? Gerçi salgın döneminde kabin memurları onu bile yapmıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 1 yıl önce
Ağla
Teknik ~ 1 yıl önce
F/o kardeşim biz zam bile almadık ama %30 kestiler askeri ücrete yakın çalışıyoruz ALLAHA emanet ol.
... ~ 1 yıl önce
Kmlerle bozmus kafayı, hakkını ona buna sataşmadan, yermeden ararsan belkiii! Sesini duyarlar fo
Havais ~ 1 yıl önce
Kabin memuru maaslari 3999 TL olmalidir ve senelik pass ced biletleri 1 adet tek yon olarak duzenlenmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peki ~ 1 yıl önce
2.999 diyen vardı, sen zam yapmıssın Allah razı
NE LİYAKATI ~ 1 yıl önce
MAHMUT AKŞİT AMERİKADA OKUMUŞ İYİ BİR MÜHENDİS OLABİLİR AMA ASLA İYİ BİR YÖNEİCİ DEĞİLDİR. VE TEI YE ZARAR VERMEKTEDİR. TEI Yİ DEDİKODU İLE KENDİSİNE LAF TAŞIYANLAR İLE YÖNETMEKTEDİR. KENDİSİNDEN SSB DE RAHATSIZ OLUP ARKASINDA RTE OLDUĞU İÇİN O MAKAMDA OTURMAKTADIR. ŞİMDİ TEK AMACI VARDIR TEMEL KOTİLİ YERİNDEN EDİP TUSAŞ ANKARA GENEL MÜDÜRÜ OLMAK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇOLAK ~ 1 yıl önce
Bu direktörlüklerde çalışan müdürlerin TEI ye iş yapan yardımcı sanayilerde ortaklıkları vardır. Bu direktörlükte çalışan müdürler yardımcı sanayilere yaptırdıkları parça başına komisyon almaktadırlar. Uçak motor parçaları çok pahalı olduğundan hurdaları çok para kaybına sebep olmaktadır. Bu üç bölümde uçak motor parçaları hurda olmakta ama bu parçaların hurda olduğu saklanmaktadır. Özellikle Murat KARAMAHMUT OĞLUna bağlı İmalat direktörlüğü altında bu olaylar çok olmaktadır. Bu üç direktörlük Mahmut AKŞİT in kendilerine karışamadığını fark ettikleri andan itibaren tüm yakınlarını işe almaya başlamışlar, istedikleri kadar yurt dışı seyehat yapmaya başlamışlardır. GAYE vakfı üyeleri ve AKP tarafından atanan direktör ve müdürler bunların farkına varamayacak kadar yetersiz bilgisizdir. Bu üç direktörlük haricinde geri kalan direktörlüklerde yüzlerce tarikat üyesi işe alınmıştır. direktör ve müdürler sürekli değişmekte ve TEI hafızası kaybolmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TONİ KROSSS ~ 1 yıl önce
Programlar direktörlüğü: Mahmut AKŞİT görevegeldiğinde, görevdeki direktörü görevden almış yerine Cihat Zorlu TUNA yıgöreve getirmiştir. Haluk KANCA nın görevden alınmasında etkisi olan LeventTüfekçi, cihat zorlutunayı da görevden aldırmış yerine Savunma sanayimüsteşarlığında daire başkanlığı görevinden alınmış Mahmut AKŞİT akrabası(babasının teyzesinin oğlu)Levent ŞENEL i programlar direktörü yapmıştır.Levent ŞENEL kısa süre sonra FETÖ üyesi olmaktan tutuklanmış ve itirafçı olmuştur.Levent ŞENEL sonrasında Faruk TURAN göreve gelmiş 8-9 ay sonra Faruk TURAN ıgörevden almış yerine Ahmet KAİN i atamıştır. Mahmut AKŞİT göreve geldiktensonra 5. Direktör ile çalışmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALİ YAZAR ~ 1 yıl önce
İnsan Kaynakları Direktörlüğü: Mahmut akşit görevegeldiğinde İK direktörünü görevden almış yerine Savunma Sanayi Başkanı İsmailDemir referansı ile Cebrail UÇURu İK direktörü yapmıştır. 6-7 ay sonra CebrailUÇUR STM ye genel müdür yardımcısı olduğu için gaye vakfı cemaat üyesi kapıkomşusu Levent TÜFEKÇİ yi İK direktörü yapmıştır. Levent Tüfekçi yi görevdenalmış yerine Yeliz VURAL ÇETİNKAYA yı atamıştır. Yeliz VURAL ÇETİNKAYA, MahmutAKŞİT göreve geldiğinde sıradan bir insan kaynakları personeli iken gaye vakfının elemanlarına, Mahmut AKŞİT danışmanlarına ve Levent Tüfekçiye olanyakınlığı ile kısa sürede direktör olmuştur. Yeliz Vural ÇETİNKAYA işçileringözü önünde şimdiki kocasından tekme tokat dayak yemiş ağzı burnu kırılmıştır.Yeliz Vural ÇETİNKAYA gaye vakfı cemaati üyelerini kullanarak kocası YiğitÇETİNKAYA yı müdür yapmıştır. Karı koca direktör ve müdür olarak primler ile75.000 TL den fazla maaş almaktalar, triplex villada oturmaktalar, WV passatmakam arabasına binmekteler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haram olsun ~ 1 yıl önce
Her kazandığınız kuruş haram zehir zıkkım olsun çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın
YETİM HAKKI ~ 1 yıl önce
75-80 bin lira aylık gelir şu anda üst düzey bürokratların bile evlerine girmiyordur.Bu nasıl bir yetenektir ki.Asıl soru şudur vakıf şirketi olmasa GM bu maaşları dağıtır mıydı?Yetim hakkı yediklerine şahitlik etmek bize düşer.Aheste aheste çıkar elbet
DEĞİİŞ TON TON ~ 1 yıl önce
Aşağıda hangi bölümde kaç üst düzey yönetici değişmiştir görebilir siniz? Finans direktörlüğü: Finans direktörünü ilkatandığında görevden almış yerine Haluk KANCA yı atamıştır. Haluk KANCAgaye vakfı cemaat üyesidir. Haluk KANCA, Levent TÜFEKÇİ ile kavga edince ve birtoplantıda Mahmut AKŞİT yönetimini beğenmeyip eleştirince görevden alınmıştır.Haluk KANCA yerine İSPARK ı zarara uğratan İSPARK genel müdür yardımcısı MetinKAPLAN finans direktörü yapılmıştır. Yönetim kurulu üyesi Rafet BOZDOĞANınortağı Ercan ÖZTÜRK e yer açmak için Metin KAPLAN görevden alınmıştır. MahmutAKŞİT geldikten sonra Ercan ÖZTÜRK 4. Finans direktörüdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALİ VELİ ~ 1 yıl önce
TEI de işe başlayabilmek için İngilizce sınavından geçmek gerekmektedir. Yukarıdaki kişilerin çoğu İngilizce bilmedikleri için İngilizce sınavına dahi girmeden TEI de iş başı yapmışlardır. Cevat AKŞİT cemaati GAYE vakfı etrafında toplanan bir nakşi tarikatıdır. Bu kişiler bu tarikatın üyesi oldukları halde GAYE vakfında yazılı kayıtları yoktur. Yukarıdaki kişiler yönetim kademesindeki insanlar bunların atadığı yüzlerce insan var. Mahmut AKŞİT geldikten sonra 30-40 kadar müdür değiştirmiş10 kadar direktör değiştirmiştir. Her görevden alınan müdür ve direktör ile TEI nin hafızası gitmiştir. TEI Mahmut AKŞİT göreve geldiğinde 1400-1500 kişi iken bugün 3000 kişi olmuştur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000