04 Ekim 2023, Çarşamba 12:36:13

Sabiha Gökçen'den anlamlı proje

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG), sürdürülebilir yarınlara ulaşma hedefiyle, elektronik atık geri dönüşüm projesi #SAWcycle’ı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde başlattı.
  • Dönüştürmeyi seviyolar geri dönüşüm çöp kutuları da var ama tüm geri dönüşümleri aynı konteynere atıp aynı çöp kamyonuyla personel kapıdan uğurluyolar. Bu toplananları da eminim hurdacıya falan satacaklar
  • Adamlar CEO suz çalışıyor, ama icraat güzel
  • Yıllardır orda yaşayan ve çalışanlar tarafından bakılan oranın müdavim köpeklerini götürüp dağa bayıra barınaklara attınız, şimdi showmu yapıyorsunuz. Kimseye zararları yoktu o hayvancıkların, kaç yıldır evleri olmuştu orası, tüm ekipler, çalışanlar herkes bakıyordu memnuniyetle ama siz rahatsız olup o hayvanları evinden ettiniz, şimdide 4 ekim!!!
  • Terminaldeki tuvaletleri bile temizletemeyen, otoparktaki çöp sorunuyla ilgilenmeyen yönetim hayvanlar gününde hassasiyet göstermiş. Çok inandırıcı gerçekten.
  • Sürdürülebilirliği önemli. Birde sokak canı düşmalığına bir son vermeli havalimanları. Onlar yoksa bizde yokuz.
  • Fareler terminalde cirit atıyordu, onları çok iyi korudukları kesin!
  • gidin önce leş gibi kokak hastalık fışkıran hijyen terörü yaşanan havalimanınızı temizleyin sonra bu işlere girişin.
  • Çok anlamlı bir proje.Kendi adıma teşekkür ediyorum..

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (İSG), sürdürülebilir yarınlara ulaşma hedefiyle, elektronik atık geri dönüşüm projesi #SAWcycle’ı 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde başlattı.

İSG, doğaya ve hayvanlara karşı duyduğu sorumluluğun bir yansıması olarak #SAWcycle e-atık geri dönüşüm projesini başlattı. ‘E-dönüşüm muhteşem olacak, sokak hayvanları mamaya kavuşacak!’ sloganı ile tanıtılan proje 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde hayata geçirildi. Elektronik atıkların uygunsuz şekilde imha edilmesinin çevreye geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verdiğine dikkat çeken proje, doğayı elektronik atıklardan korurken geri dönüşümleriyle elde edilen geliri patili dostlar için mamaya çeviriyor.

İSG, havalimanına gelen yolcuları küçük ev aletlerinden bilişim ve telekomünikasyon ekipmanlarına kadar kullanılmayan tüm elektronik cihazları yanlarında getirmeye davet ederken, küçük adımlar ile dünyayı değiştirmenin mümkün olabileceğini tekrar hatırlatıyor.

#SAWcycle Projesi’ne destek için

Projeye destek vermek isteyen yolcular, İSG havalimanına gelirken yanlarında getirdikleri elektronik atıkları Doğu ve Orta Giriş kapılarında yer alan #SAWcycle e-atık kutularına bırakabilecekler. Projeye desteği ve farkındalığı artırmak için katılımcılardan e-atıklarını konteynırlara atarken çektikleri fotoğrafları sosyal medyada @istanbulsabihagokcen ve #SawCycle etiketiyle paylaş paylaşmalarını isteyen Sabiha Gökçen,  tüm postlara #SawCycle baskılı çevre dostu çanta ile dönüyor. İSG ve yolcuların el ele vererek yürüttükleri bu proje ile hem çevre kirliliği önlenmeye çalışılacak hem de atıklardan elde edilen gelirle, sokak hayvanlarına mama bağışlanacak!

‘Dönüştürmeyi seviyoruz’

İlk uçuş tecrübesini Sabiha’dan bir rutine, tatil planlarını konforlu seyahatlere, yolcuların her deneyimini eşsiz hikayelere dönüştüren İSG, “Dönüştürmeyi seviyoruz” misyonu ile bu kez de sürdürülebilir bir dünya için ‘dönüştürüyor’.

Sabiha Gökçen Havalimanı, Ginkgo Çevre Derneği ve Exitcom Atık Dönüşüm Tesisi ile ortak geliştirilen proje kapsamında amaçlanan iki temel hedef; çevreye zarar veren elektronik atıkların dönüşümünün sağlanması ve sokak hayvanlarına yardım etmek.

 

Sabiha Gökçen'den anlamlı proje

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Yok artık ~ 5 ay önce
Dönüştürmeyi seviyolar geri dönüşüm çöp kutuları da var ama tüm geri dönüşümleri aynı konteynere atıp aynı çöp kamyonuyla personel kapıdan uğurluyolar. Bu toplananları da eminim hurdacıya falan satacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başsız ISG ~ 5 ay önce
Adamlar CEO suz çalışıyor, ama icraat güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sahte ~ 5 ay önce
Yıllardır orda yaşayan ve çalışanlar tarafından bakılan oranın müdavim köpeklerini götürüp dağa bayıra barınaklara attınız, şimdi showmu yapıyorsunuz. Kimseye zararları yoktu o hayvancıkların, kaç yıldır evleri olmuştu orası, tüm ekipler, çalışanlar herkes bakıyordu memnuniyetle ama siz rahatsız olup o hayvanları evinden ettiniz, şimdide 4 ekim!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUVALET TEMIZLETEMEYEN YÖNETİM ~ 5 ay önce
Terminaldeki tuvaletleri bile temizletemeyen, otoparktaki çöp sorunuyla ilgilenmeyen yönetim hayvanlar gününde hassasiyet göstermiş. Çok inandırıcı gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biri ~ 5 ay önce
Sürdürülebilirliği önemli. Birde sokak canı düşmalığına bir son vermeli havalimanları. Onlar yoksa bizde yokuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Leman ~ 5 ay önce
Fareler terminalde cirit atıyordu, onları çok iyi korudukları kesin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çöp ~ 5 ay önce
gidin önce leş gibi kokak hastalık fışkıran hijyen terörü yaşanan havalimanınızı temizleyin sonra bu işlere girişin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ~ 5 ay önce
Çok anlamlı bir proje.Kendi adıma teşekkür ediyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000