02 Şubat 2024, Cuma 10:37:43

THY uçağından inen yolcuda kızamık çıktı

Türkiye'de son dönemde yeniden yayılmaya başlayan kızamık hastalığı ABD'ye taşındı... THY uçağından inen yolcuda kızamık çıktı.
  • Uçağa binmeden önce İga'da nerelere gitmiş araştırılmış mı,alandaki çalışanlar,uçuş ekibi testten geçmiş mi? Elin adamı orada havalimanından sonra nerede mola vermiş onu bile bulmuş ya biz?
  • Tüm dünyaya bela olacak göreceksiniz.
  • aman arkadaşlar dünyayı beş ayile yönetiyor aşıyıda onlar istiyor yaptırmayıp akıllı gibi hasta olmaya devam çocuk felcini de vebayı da hortlatırsınız hadi göreyim maske de takmayın ofiste birbirinizin suratına sıcak sıcak nefesler sonra herkes grip nezle vay efendim nasıl oldu
  • Crewrest kaşıntı 1 ay geçmedi
  • Tüm ucus ekibinin derhal kızamık testi yaptırmaları gerekli...
  • Hem de bütün çul,çaput,bedevi kim varsa ülkeye toplayalım
  • Neden acaba buradan gelen yolcudan çıktı? Buraya birileri (?) getirmiş olabilir mi, bizim aşılarla yıllar önce bitirdiğimiz hastalıkları?
  • mülteci sorunları

Türkiye'de son dönemde yeniden yayılmaya başlayan kızamık hastalığı ABD'ye taşındı... THY uçağından inen yolcuda kızamık çıktı.

Los Angeles, 2020'den beri ilk kızamık vakasıyla karşı karşıya...

Los Angeles Uluslararası Havalimanı'na önceki gün inen bir yolcu, 2020'den bu yana Los Angeles'ta görülen ilk kızamık vakasının kaynağı haline geldi.

Los Angeles'ta ikamet eden kişinin 25 Ocak günü saat 17.00'de Tom Bradley Uluslararası Terminali 157 numaralı kapıya gelen bir Türk Hava Yolları uçağında yolcu olduğu açıklandı.

Hastalığın ortaya çıkmasından sonra ABD'li yetkililer açıklama yaparak hastanın hareketlerini inceledi. Yetkililer saat 17:00 ile 21:00 arasında Terminal B'de bulunan herkesin hastalığa maruz kaldığını ve kızamığa yakalanma riski altında olduğunu duyurdu.

UÇAKTAKİLERİ BİLGİLENDİRDİLER

Los Angeles halk sağlığı yetkilileri, bu hastaya yakın oturan Türk Hava Yolları yolcularını olası kızamık konusunda bilgilendirdiklerini duyurdu.

ABD'ye yapılan uluslararası uçuşlarda bulaşıcı hastalığı araştırmak üzere Los Angeles Halk Sağlığı Departmanı ile birlikte çalışan ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre kızamık virüsü, enfekte bir kişi bölgeyi terk ettikten sonra iki saate kadar havada yaşayabilir.

Uçuşun ardından enfekte kişi Northridge Chick-fil-A isimli fast food zincirinde mola verdiği belirtildi.

İlçe sağlık yetkilileri, 18521 Devonshire St. adresindeki restoranda akşam 8 ile 10:30 saatleri arasında bulunan müşterilerin kızamığa yakalanma riski altında olabileceğini söyledi.

Olası bulaşmanın meydana gelmiş olabileceği diğer yerler de sağlık departmanı tarafından araştırılmaktadır.

VAKALAR ARTIYOR

CDC, ABD'de görülen kızamık vakalarında son dönemde artış olduğunu açıkladı.

1 Aralık ve 23 Ocak tarihleri arasında ajansa, uluslararası yolcular tarafından doğrudan getirilen yedi kızamık vakası ve her biri beşten fazla vaka içeren iki salgın da dahil olmak üzere 23 doğrulanmış ABD kızamık vakası bildirilmişti. (Sözcü)

THY uçağından inen yolcuda kızamık çıktı

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

??? ~ 3 ay önce
Uçağa binmeden önce İga'da nerelere gitmiş araştırılmış mı,alandaki çalışanlar,uçuş ekibi testten geçmiş mi? Elin adamı orada havalimanından sonra nerede mola vermiş onu bile bulmuş ya biz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu araplar ~ 3 ay önce
Tüm dünyaya bela olacak göreceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aman aşı ~ 3 ay önce
aman arkadaşlar dünyayı beş ayile yönetiyor aşıyıda onlar istiyor yaptırmayıp akıllı gibi hasta olmaya devam çocuk felcini de vebayı da hortlatırsınız hadi göreyim maske de takmayın ofiste birbirinizin suratına sıcak sıcak nefesler sonra herkes grip nezle vay efendim nasıl oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçaklar leşşş ~ 3 ay önce
Crewrest kaşıntı 1 ay geçmedi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dr dotty. ~ 3 ay önce
Tüm ucus ekibinin derhal kızamık testi yaptırmaları gerekli...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hem Aşıya karşı olalım ~ 3 ay önce
Hem de bütün çul,çaput,bedevi kim varsa ülkeye toplayalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hülya ~ 3 ay önce
Aynı şeyi yazıcaktım.uyuzu ,şark çıbanını bizim ülkede hortlattılar.bu mağara adamları gittikleri her yere bela getiriyorlar
Özgür ~ 3 ay önce
Neden acaba buradan gelen yolcudan çıktı? Buraya birileri (?) getirmiş olabilir mi, bizim aşılarla yıllar önce bitirdiğimiz hastalıkları?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
w ~ 3 ay önce
mülteci sorunları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000